Після сертифікації в Румунії FINIKIA прийшла в окупований Севастополь


Після докового обслуговування, оформлення документів і проходження інспекції в румунському порту Мідіа сирійське судно FINIKIA здійснило перехід в проміжний порт Кавказ без вантажних операцій, після чого вимкнуло АІС і прийшло на завантаження зерном в окупований Севастополь.

Вхід в окупований Севастополь

09.10.2022 о 7:00 UTC FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Call Sign: YKRO, Flag: Syria [SY]) зайшла в окупований Севастополь, де її було ошвартовано до причалу в Доковій бухті для завантаження зерном.

На фото зафіксовано судно FINIKIA в момент заходу в Севастопольську бухту 9 жовтня 2022. Судно проходить повз маяк на узбережжі Круглої бухти. Важливою обставиною є те, що сирійське судно прийшло в окупований Севастополь без вантажу, це видно по осадці судна на фото.

На фото: 9 жовтня 2022 сирійське судно FINIKIA заходить в Севастопольську бухту

Ідентифікація і геолокація

На фотографії є достатньо інформації для проведення ідентифікації та геолокації.

Для ідентифікації використано фотографію зі сторінки судна на порталі МарінТрафік. На досліджуваному фото можна прочитати назву судна FINIKIA. Крім того ми бачимо співпадіння основних конструктивних елементів на двох фотографіях.

Ідентифікація сирійського судна FINIKIA по фото від 9 жовтня 2022 на вході в Севастопольську бухту

Для геолокації використано унікальний об’єкт, який потрапив на фото – маяк на східному березі Круглої бухти (фото, гео).

Геолокація сирійського судна FINIKIA по фото від 9 жовтня 2022 на вході в Севастопольську бухту

Вимкнення AIS

Незаконне суднозаходження в окупований Севастополь було здійснено з вимкненим АІС. Капітан FINIKIA вимкнув судновий транспондер на виході з Керченської протоки 06.10.2022 18:30 UTC (скріншот).

В Керченську протоку судно FINIKIA прийшло з румунського порту Мідіа, де воно знаходилась на ремонті та доковому обслуговуванні.

Румунія

25.08.2022 вийшла з свого домашнього порту Латакіа, вказала порт призначення Мідіа (Румунія). Судно йшло в баласті в порт де в 2017 році інше сирійське судно LAODICEA (IMO: 9274343) проходило докове обслуговування та оформлювало сертифікати для подальшої роботи, після чого тоді судно здійснило прямий рейс в окупований Крим.

26.08.2022 розслідувачі SeaKrime випустили публікацію, в якій попереджали про високу ймовірність повторення ситуації 2017 року:

Спостереження показали, що 29.08.2022 FINIKIA пройшла Босфором в Чорне море, 30.08 зупинилася на кілька днів на якірній стоянці румунського порту Констанца і 4.09 вже зайшла в порт Мідіа, де знаходиться верф в Неводарі. 29.09.2022 всупереч звернення України сирійське судно було відпущено румунською владою для подальшого грабунку нашої держави.

Порт Кавказ

FINIKIA прийшла на OPL Кавказ в нейтральних водах Чорного моря 30.09.2022, 3 жовтня здійснила перехід на якірну стоянку порту Кавказ, де перебувало ще 3 дні. 06.10.2022 судно знялось з якоря і на виході з Керченської протоки вимкнуло АІС.

База суднозаходжень в порти рф містить інформацію про перебування FINIKIA в порту Кавказ.

Важливою обставиною є те, що в порту Кавказ судно не здійснювало вантажні операції, це було суднозаходження для того, щоб зафіксувати перехід в російський порт з Румунії.

Сертифікація в Румунії

База Equasis містить дані про інспекцію за Паризьким Меморандумом, що було проведено порт-стейт-контролем Румунії для сирійського порушника 29.09.2022.

Одночасно румунською владою в порту Мідіа було проведено інспекцію за Чорноморським Меморандумом, дані про це розташовані на відповідному сайті.

Аналіз даних інспекцій, представлених в базах судноплавства, показав, що безпосередньо в Румунії сирійське судно FINIKIA оформило наступні сертифікати: Cargo ship safety construction, Safety manning document, International Anti-fouling System Certificate.

Також судно в порту Мідіа пройшло сюрвейерський огляд International Naval Surveys Bureau.

Тепер санкційне сирійське судно має всі документи для здійснення піратських рейсів в окупований Крим та вивезення звідти зерна, вкраденого російським агресором на тимчасово окупованих територіях України.

Інформування

Повідомлення SeaKrime щодо ситуації з FINIKIA.

FINIKIA вимкнула судновий транспондер в порту Мідіа, і за сигналом в АІС не можна було зрозуміти де саме стоїть судно. Дякуємо досліднику OSINT MT Anderson за визначення геолокації сирійського порушника за допомогою супутникового знімку.

Рейси в окупований Крим 2019-2022

Висновки

FINIKIA з 2019 року, коли вона вперше прийшла в окупований Крим, практично не здійснювала інших рейсів, здебільшого її робота була спрямована на вивезення зерна з окупованого Криму. Те, що вона наразі знов прийшла в закритий кримський порт, є цілком прогнозованим.

FINIKIA належить державній сирійській компанії, реалізує політику асадівського режиму, що отримує зерно від свого партнера – російського агресора. Судно в Румунії оформило документи, які надали йому можливість і далі займатися контрабандними перевезеннями краденого українського збіжжя. Без цих сертифікатів злочинна діяльність з порушення суверенітету України була б неможлива.

Вважаємо, що наявну ситуацію слід характеризувати як недружній крок румунської влади по відношенню до України.

Судно FINIKIA знаходиться в сирійському санкційному списку OFAC разом зі своїм судновласником, державною компанією SYRIAMAR (IMO: 0104263). На нашу думку, всі хто займався доковим обслуговуванням та сертифікацією сирійського порушника підпадають під закон Цезаря, який діє в США. Сподіваємось, що американська влада розглядатиме цю ситуацію.

SeaKrime

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *