FINIKIA: чи приймуть в Румунії сирійське судно під санкціями США?


FINIKIA 17.06.2022 біля окупованого Севастополя

Якщо FINIKIA, державне сирійське судно, яке реалізує політику асадівського режиму, йде в румунський порт Мідіа для оформлення сертифікатів для подальшого вивезення зерна з окупованого Криму в Сирію, це надає підстави для адміністрації США застосувати санкційні обмеження за законом Цезаря.

Судно FINIKIA, яке з 2019 року залучено в перевезенні зерна з окупованого Криму в Сирію, вказує порт призначення Мідіа (Румунія).

FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Call Sign: YKRO, Flag: Syria [SY]) вийшла з свого домашнього порту Латакіа (Сирія) в баласті, вказує в АІС порт призначення Мідіа (Румунія).

В Латакію FINIKIA прийшла з 17000 тонн пшениці, що було завантажено 21-23.06.2022 в окупованому Севастополі.

Скріншот з статті “Обсяги награбованого: в червні з зернового терміналу в окупованому Севастополі було вивезено 183 тисячі тонн зерна

FINIKIA мала намір доставити збіжжя в Туреччину, навіть в історії портів на ShippingExplorer вказано напрям на Іскендерун, однак судно змінило курс на Латакію.

Припускаємо, що це сталося через міжнародний розголос, висвітлення в світових ЗМІ проблеми викрадення українського збіжжя з окупований територій та вивезення його через причал стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах оформлена як “Авал”, входить до бізнес-групи підсанкційного державного холдінгу “ОСК”).

Наразі, після майже двохмісячного простоювання в Латакії судно йде в порт Румунії, країни ЄС і НАТО.

FINIKIA знаходиться в сирійському санкційному списку OFAC разом зі своїм домашнім портом Латакіа і державною компанією SYRIAMAR (IMO: 0104263), якій вона належить.

В розслідуваннях групи SeaKrime вже було зафіксовано заходження іншого державного сирійського судна LAODICEA (IMO: 9274343) в порт Мідіа.

В жовтні 2017 року LAODICEA отримала докове обслуговування в румунському порту, оформила необхідні для роботи сертифікати і пройшла інспекцію PSC, після чого прямим рейсом прийшла в окупований Севастополь для завантаження зерном на Авліті.

Тоді судно проходило докове обслуговування на судноремонтному заводі в Мідіа – SNM (Santierul Naval Midia S.A), фото.

На сайті MEMORANDUM OF UNDERSTANDING ON PORT STATE CONTROL IN THE BLACK SEA REGION ми бачимо, що судну FINIKIA потрібно оновлювати більшість сертифікатів в серпні 2022.

FINIKIA з червня знаходилась в Сирії і навряд займалась там оформленням документів. Можемо припустити, що судно йде в Румунію для проходження докового обслуговування та отримання необхідних сертифікатів, як це робила LAODICEA в 2017 році.

Перелік інспекцій PSC показує нам, що в грудні 2021 судно під санкціями США проходило перевірку в болгарському порту Бургас.

А з інформації в європейській базі Equasis ми дізналися, що в Болгарії санкційне сирійське судно також оглядалося за протоколом Паризького Меморандуму.

Мета цих інспекцій зокрема і в тому, щоб надати судну дозвіл на роботу в майбутньому. А сирійські порушники використовують ці дозволи, надані в європейських портах, для здійснення незаконного контрабандного вивезення зерна з окупованого Криму.

Отже, на прикладі іншого сирійського судна, яке отримало в Румунії докове обслуговування, оформило документи та пройшло порт-стейт-контроль, аналізуючи ситуацію з FINIKIA, ми можемо обґрунтовано припустити, що судно планує отримати певні послуги в румунському порту Мідіа.

Цікаво що в ЗМІ, які висвітлювали нещодавню ситуацію з сирійським судном LAODIСEA, що прийшло в ліванський порт Триполі з агропродукцією, вивезеною з окупованої Феодосії, згадувалось про можливість застосування закону Цезаря.

В США в 2019 році прийнято закон Цезаря, що надає право вводити обмежувальні заходи по відношенню до організацій та осіб, які надають безпосередню або непряму допомогу асадівському режиму.

FINIKIA належить державній сирійській компанії, реалізує політику уряду Сирії, що отримує зерно від свого партнера – російського агресора. Якщо судно йде в Румунію для оформлення документів, які нададуть йому можливість і далі займатися контрабандними перевезеннями краденого українського збіжжя, то було б дуже доречно застосувати закон Цезаря до тих, хто цьому посприяв.

UPD 30.09.2022

29.09.2022 FINIKIA вийшла з румунського порту Мідіа, вказала порт призначення Кавказ. Сирійське санкційне судно тривалий час перебувало в Румунії, припускаємо, що воно отримало там докове обслуговування на верфі в Новодарі, а також є ймовірність оформлення ним морських сертифікатів, необхідних для подальшого здійснення рейсів в окупований Крим.

Вважаємо, що надання таких послуг державному сирійському судну, яке реалізує політику асадівського режиму, повинно стати приводом для застосування санкцій від США за законом Цезаря.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *