FINIKIA перевозить зерно з окупованого Севастополя в Іскендерун (оновлено: Латакіа)


FINIKIA зайшла в Севастополь з вимкненим АІС і завантажилась 17 тис.тонн пшениці на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта”. Коли судно вже підходило до Босфору, капітан увімкнув судновий транспондер і вказав порт призначення Іскендерун (Туреччина).

FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Call Sign: YKRO, Flag: Syria [SY]) пройшла Босфор 13.06.2022 і зупинилася на неконтрольованій стоянці в нейтральних водах Чорного моря, т.зв. Тортуга.

Судно прийшло з сирійського порту Латакіа. В Сирію судно зайшло після доставки в турецький порт Іскендерун комбінованого вантажу – приблизно 8500 тонн пшениці і 7000 тонн ячменю, цей рейс описано в розслідуванні SeaKrime.

Загальний трек судна Іскендерун-Латакіа-Чорне море представлено на скріншоті з порталу МарінТрафік.

В Чорному морі капітан FINIKIA вимкнув судновий транспондер 15 червня і здійснив перехід до якірної стоянки біля входу в Севастопольську бухту.

З берега сирійське судно помітили вранці 17 червня.

На фото: FINIKIA біля входу в Севастопольську бухту 17.06.2022

Для порівняння пропонуємо подивитися на фото зі сторінки FINIKIA на МарінТрафік в схожому ракурсі.

FINIKIA довелось чекати черги для отримання дозволу на постановку до причалу і пізно ввечері 21.06.2022 сирійський порушник пройшов Севастопольською бухтою до зернового терміналу Авліти. Завантаження та тривало дві доби, і ввечері 23 червня FINIKIA вийшла з окупованого Севастополя.

23 червня видання Крим.Реалії повідомило, що на завантаженні у зернового терміналу в Севастопольській бухті стоять 2 судна.

На опублікованій фотографії команда SeaKrime ідентифікувала судна:

  1. Праворуч стоїть М.Андреев (ІМО 8946377, прапор рф), завантажив 4500 тонн ячменю, доставка на перевалку в порт Кавказ.
  2. Друге сирійське судно FINIKIA (IMO 9385233), завантажило 17 тис.тонн пшениці.

Мусимо зробити уточнення до опублікованого твіту – FINIKIA в порту знаходилась з 21 червня, зайшла пізно ввечері.

Ввечері 23 червня FINIKIA вийшла з окупованого Севастополя, сигнал в АІС з’явився через добу, ввечері 24 червня, судно знаходилось вже на виході з Чорного моря, біля Босфору. Капітан вказав в АІС порт призначення Іскендерун (Туреччина).

Схематично трек судна FINIKIA представлено на скріншоті з Марінтрафік.

25 червня FINIKIA пройшла Босфор.

На Босфорі судно було зафіксовано шипспоттером Yörük Işık.

Далі FINIKIA пішла на вихід з Мармурового моря, однак зупинилася перед входом в Дарданели.

Отже, триває масове постачання зерна з портів окупованого Криму в Туреччину.

Станом на зараз в Іскендеруні на розвантаженні 27 500 тонн пшениці знаходиться судно “Михаил Ненашев” (IMO: 9515539). Судно прийшло в Туреччину з Севастополя.

Розслідування Sky News про судно “Михаил Ненашев” і проблему постачання в Туреччину зерна з портів окупованого Криму підтверджує результати наших розслідувань і наочно показує як відбувалися рейси між окупованим Севастоплем і Іскендеруном.

https://news.sky.com/story/the-disappearing-ships-russias-great-grain-plunder-12639463

Журналіст Осман Пашаєв провів власне розслідування в Туреччині і з’ясував, що порт, де відбувається розвантаження зерна в Іскендеруні, входить в структуру компанії ММК Металурджи (тур. MMK Metalurji A.Ş.), яка належить наближеному до Путіна олігарху Віктору Рашнікову.

В порту Самсун на якірній стоянці перебуває судно НАДЕЖДА (IMO: 8611221), яке завантажувалось в Керченському торговому порту з 21 по 23 червня 3000 тонн кукурудзи.

Судно “Св.Николай” (IMO: 9482926, Name: SV.NIKOLAY) доставило 7000 тонн кукурудзи в Ізмір.

Сирійське судно LAODICEA (IMO: 9274343) знаходиться в Чорному морі після завантаження в окупованій Феодосії, вказує порт призначення Ізмір (Туреччина).

Отже, вивезення зерна з портів окупованого Криму в Туреччину відбувається в великих обсягах, тільки станом на зараз в цьому беруть участь 5 суден, і це не всі, що задіяно в перевезеннях зерна за маршрутом Крим-Туреччина.

UPD 30.06.2022

FINIKIA не прийшла в заявлений порт призначення Іскендерун, замість цього судно з зерном, завантаженим в окупованому Севастополі, прийшло в свій домашній порт Латакіа (Сирія).

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *