FINIKIA: триває вивезення зерна з окупованого Криму


FINIKIA зайшла в Чорне море, вимкнула АІС і направилась в окупований Севастополь. Судно зайшло в Севастопольську бухту і завантажилось зерном на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта”. Після виходу з окупованого Криму капітан сирійського судна вказав в АІС порт призначення Іскендерун (Туреччина).

FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Call Sign: YKRO, Flag: Syria [SY]) пізно ввечері 9 травня зайшов в Босфор. Сирійське судно повернулося в Чорне море після доставки 16 тисяч тонн кукурудзи з окупованого Севастополя в турецький порт Немрут – розслідування SeaKrime.

FINIKIA вимкнула АІС в Чорному морі 10 травня 2022, вказуючи порт призначення Кавказ. Однак сирійське судно спрямувало свій рух в бік окупованого Севастополя. 11.05.2022 FINIKIA зайшла в Севастопольську бухту, пройшла до зернового терміналу стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах “Авал”).

На фото: “FINIKIA” 11.05.2022 йде Севастопольською бухтою до причалу Авліти.
Геолокація судна “FINIKIA” в Севастопольській бухті по фото від 11.05.2022
Ідентифікація судна “FINIKIA” в Севастопольській бухті по фото від 11.05.2022

Ввечері 13.05.2022 завантажена зерном FINIKIA вийшла з Севастопольської бухти. Наступного дня, 14 травня, капітан сирійського судна увімкнув транспондер, в якому змінив порт призначення на Іскендерун (Туреччина). На скріншотах зі сторінок FINIKIA з порталів MarineTraffic і ShippingExplorer є інформація про видимий трек судна, як змінювалися осадка і порт призначення.

Схематично рух FINIKIA представлено на наступному скріншоті.

FINIKIA в минулому рейсі вже змінювала порт призначення, спочатку вказала, що йде в Ізмір, а потім розвантажилась в іншому турецькому порту Немрут. Порт призначення вказує капітан, який є порушником, що намагається приховати свій злочин, тому Іскендерун може змінитися на щось інше.

Продовжуємо спостереження.

UPD

FINIKIA прийшла на якірну стоянку порту Іскендерун 18 травня 2022.

24.05.2022 FINIKIA була прийнята до причалу для розвантаження зерна з окупованого Севастополя.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *