В турецький порт Іскендерун прийшли 2 судна з вантажем з окупованого Криму


Сирійські санкційні судна SOURIA і FINIKIA прийшли в турецький порт Іскендерун з зерном, завантаженим в закритих портах Феодосія і Севастополь, окупованих російськими загарбниками.

SOURIA

Журналісти SeaKrime повідомляли про те що 30.06.2021 в Феодосійський порт на завантаження зайшло судно SOURIA (IMO: 9274331, MMSI: 468392000, Позивний: YKRK, Прапор: Syria [SY]).

Cудно перебувало в окупованій Феодосії з вимкненим AIS.

На фото ми бачимо вже завантажене судно SOURIA біля причалу феодосійського порту 8 липня 2021, перед відходом.

В окупованій Феодосії в трюми SOURIA було завантажено загалом більше 10 тисяч тонн зерна – 4800 тонн пшениці та 5500 тонн ячменю. При виході з закритого кримського порту капітан повідомив наступний порт призначення Фамагуста (Північний Кіпр).

Наступного дня, 9 липня 2021, судно SOURIA вийшло на зв’язок в АІС на неконтрольованій стоянці в нейтральних водах Чорного моря і направилось до входу в протоку Босфор, вказуючи порт призначення Лімасол (Кіпр).

На якірній стоянці порту Стамбул судно вже повідомляло про намір іти в Фамагусту.

16.07.2021 судно SOURIA вимкнула АІС, знаходячись неподалік Кіпру.

24.07.2021 SOURIA вийшла на зв’язок в АІС біля порту Іскендерун (Туреччина).

2 вантажі, які взяло судно SOURIA в окупованій російським агресором Феодосії, призначені різним покупцям, ймовірно в Фамагусту було доставлено ячмінь, а в Іскендерун пшеницю.

FINIKIA

Судно FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Позивний: YKRO, Прапор: Syria [SY]) після розвантаження в турецькому порту Хереке металобрухту з окупованого Севастополя знов направилось в Чорне море.

Після проходження Босфору судно вимкнуло АІС вранці 13 липня 2021.

Наступного дня, 14 липня, FINIKIA з’явилась біля узбережжя Севастополя і зайшла в Севастопольську бухту, до причалу стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах оформлена як “Авал”).

На фото від 14.07.2021 приблизно о 9й ранку судно FINIKIA в Севастопольській бухті.

Судно було ошвартовано біля зернового терміналу Авліти і приступило до завантаження 14 тисяч тонн ячменю. Ввечері 18.07.2021 після завершення вантажних робіт і оформлення документів в органах окупаційної влади FINIKIA вийшла з Севастопольської бухти і за тією ж схемою, яку застосувала SOURIA, направилась на неконтрольовану стоянку в нейтральних водах Чорного моря. Там ввечері 19 липня порушниця увімкнула судновий транспондер, вказуючи порт призначення Іскендерун.

20 липня FINIKIA знялась з якоря і направилась в сторону Босфора.

На скріншотах з системи МарінТрафік видно термін часу поза зв’язком в АІС, в який FINIKIA здійснила незаконне суднозаходження в закритий порт Севастополь.

Схематично шлях судна FINIKIA можна представити так (червоним приблизну траєкторію нанесено нами):

25.07.2021 FINIKIA прийшла в турецький порт Іскендерун. Це прямий рейс з окупованого Севастополя, що прямо заборонено Циркуляром №635/2017 палати судноплавства торговельно-промислової палати Турецької республіки.

Отже, наразі в турецький порт Іскендерун прийшли 2 сирійських санкційних судна SOURIA і FINIKIA, які були завантажені в окупованому Криму, в закритих портах Феодосія і Севастополь.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *