Сирійський експрес


Всі 3 судна сирійської державної компанії, що перебуває разом з ними під санкціями США, безперервно стоять на кримських рейсах. Так, LAODICEA (IMO: 9274343) з вимкненим AIS зараз знаходиться на завантаженні в окупованій Феодосії (фото від 03.02.2022), прийшла з сирійського порту Латакіа.

FINIKIA (IMO: 9385233) вказує, що йде в сирійський порт Тартус. Судно було завантажено в Феодосії рисом, прийшло в окупований Крим прямим рейсом з болгарського порту Бургас, куди доставило вантаж з Латакії.

SOURIA (IMO: 9274331) виконала рейс Латакіа-Севастополь-Латакіа, завантажувалась на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах “Авал”).

Окупаційна влада намагається забезпечити роботою кримські порти, організувати нові вантажі (наприклад, рис, що знаходиться на FINIKIA, ймовірно доставлений в окупований Крим з території держави-агресора). Є плани щодо залучення нових суден до злочинних оборудок, пов’язаних з порушенням Державного кордону України. Поки що в них це не виходить, ми лише спостерігаємо, що максимально задіяні старі порушники.

Вважаємо, що державні органи України мають поборотися за те, щоб ці плани агресора не були реалізовані. Зокрема перспективним, на нашу думку, є звернення до Болгарії та інших країн з метою обмеження заходів сирійських порушників в порти чорноморського регіону. Аргументацією тут можуть слугувати докази їх незаконних суднозаходжень за весь час окупації Криму, а також нещодавні заяви окупаційної влади щодо розвитку торгівлі з Сирією.

Боротьба з незаконним використанням кримських портів російським агресором буде успішною, якщо будуть створені умови, коли цим займатиметься невигідно. Неможливість перевезення вантажів в обидві сторони (Сирія – країна чорноморського регіону – окупований Крим – Сирія), а також ризики, штрафи, конфіскації контрабандних вантажів та суден-піратів, заборона бункерування та обслуговування на рейді портів (насамперед Стамбула) мають призвести до таких втрат, які перевищать доходи від злочинної діяльності і зруйнують плани агресора.

UPD 21.02.2022

LAODICEA вийшла на зв’язок в АІС 21.02.2022 на неконтрольованій стоянці в Чорному морі OPL Кавказ.

Судновий транспондер судна був вимкнений з 1 лютого 2022, за цей час LAODICEA зайшла в окуповану Феодосію і завантажилась.

Судно також було зафіксовано в порту Феодосія 10.02.2022.

13.02.2022 судно потрапило на відео блогерки.

14.02.2022 судно також зафіксовано біля причалу в Феодосійському порту.

На фото від 18.02.2022 помітно, що змінилася осадка судна, воно завантажене.

Схематично маршрут порушника LAODICEA представлено на скріншоті.

Отже, схематично маршрут порушника LAODICEA представлено на скріншоті.

LAODICEA показує порт призначення Тартус (Сирія).

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *