Сирійський експрес

Всі 3 судна сирійської державної компанії, що перебуває разом з ними під санкціями США, безперервно стоять на кримських рейсах.
Окупаційна влада намагається забезпечити роботою кримські порти, організувати нові вантажі. Є плани щодо залучення нових суден до злочинних оборудок, пов’язаних з порушенням Державного кордону України. Поки що в них це не виходить, ми лише спостерігаємо, що максимально задіяні старі порушники.
Вважаємо, що державні органи України мають поборотися за те, щоб ці плани агресора не були реалізовані. Зокрема перспективним, на нашу думку, є звернення до Болгарії та інших країн з метою обмеження заходів сирійських порушників в порти чорноморського регіону. Аргументацією тут можуть слугувати докази їх незаконних суднозаходжень за весь час окупації Криму, а також нещодавні заяви окупаційної влади щодо розвитку торгівлі з Сирією.
Боротьба з незаконним використанням кримських портів російським агресором буде успішною, якщо будуть створені умови, коли цим займатиметься невигідно. Неможливість перевезення вантажів в обидві сторони (Сирія – країна чорноморського регіону – окупований Крим – Сирія), а також ризики, штрафи, конфіскації контрабандних вантажів та суден-піратів, заборона бункерування та обслуговування на рейді портів (насамперед Стамбула) мають призвести до таких втрат, які перевищать доходи від злочинної діяльності і зруйнують плани агресора.