Ювас-транс на службі в окупантів


Цей матеріал підготовлено у зв’язку з інтересом правоохоронних органів України до компанії “Ювас-транс”, буксири якої брали участь у блокуванні Керч-Єнікальського каналу під час нападу на наші кораблі озброєних формувань оккупантів.

Компанія “Ювас-транс” в наше поле зору потрапила в січні 2017 у зв’язку з незаконним судозаходом в закритий порт Керч LPG-танкера “ALTERA 1” (IMO: 8012114). З того часу ми ретельно відслідковуємо суда-порушники, які займалися вивозом скрапленого газу з Керчі, розкрили контрабандну газову схему постачання LPG в Сирію, а також виявили інші порушення цих бізнесменів-контрабандистів.

На нашу думку, якби компанії “Ювас”, які охоплюють майже всі види портових, судноплавних, судноремонтних послуг, не працювали в Керчі, порт можна було б закривати, тому що на його балансі нема в достатній кількості допоміжного флоту, який забезпечує діяльність порту. Саме буксири “Ювас-транс” заводять в порт суда-порушники та виводять з нього, забезпечують діяльність практично неконтрольованої перевалки, доставляючи на суда не тільки постачання, а й людей, що є організацією порушення Державного Кордону України.

Діючі особи

Батько та син Народицькі, які наразі є основними засновниками компанії “Ювас-транс”, є відомими в Керчі бізнесменами. Вони встигли перед окупацією приватизувати Керченський судноремонтний завод, який має велику територію, будівлі, власні причали та суда. Про цю приватизацію, скоріш за все, ми ще дізнаємось з повідомлень правоохоронних органів, поки що про діючих осіб, які з лютого 2017 знаходяться в базі Миротворця.

Ярослав Анатолійович Народицький (в Чистилищі) особисто був директором Ювас-транс до 2015 року, після чого вирішив підставити замість себе найманого працівника Романа Теплухіна (в Чистилищі), залишаючи в своїх руках фактичне керування компанією.

Анатолій Леонідович Народицький (в Чистилищі)

До речі, характерна деталь. Окупантський паспорт Ярослав Народицький отримав 28.03.2014, а його батько навіть 25.03.2014.


Сирійський газовий експрес з окупованого Криму

Нашою дослідницькою групою зафіксовано низку незаконних судозаходів в Керч чотирьох LPG-танкерів кримсько-сирійської газової схеми, крім названої вище Альтери це “GOLDEN SEA” (IMO: 8800298), “VENICE” (IMO: 9005479) і “MAESTRO” (IMO: 8810700). Звісно порушень було більше, ніж наших оприлюднених матеріалів, і додаткові докази в нас є.

Повний менеджмент судна “ALTERA 1” (нове ім’я “ALEKSE”) забезпечувала турецька компанія “ALTERA LTD”, зареєстрована в Мерсіні, однак нам відомо, що реальний власник судна-порушника – керченська бізнес-група “Ювас”. 

Нашими журналістами встановлено капітана-порушника, якому правоохоронні органи України зобов’язані пред’явити кримінальне обвинувачення:

Після числених наших публікацій, звернень до державних органів України та Туреччини, ефективних дій Посольства України в Анкарі, “ALTERA 1” була сдана на металобрухт в турецькому порту Альяга, судно перестало існувати 06.06.2018.

“GOLDEN SEA” (IMO: 8800298), “MAESTRO” (IMO: 8810700) і “ALTERA 1” (IMO: 8012114) є в санкційному сирійсьекому списку фінансової розвідки США, деякий час всі чотири танкери ходили під прапором Танзанії, про це у нас була окрема публікація:

Блокування каналу

Для блокування каналу було використано танкер “NEYMA” (IMO: 8895528, MMSI: 273347000, Call Sign: UHQQ, Flag: Russia [RU]), яке вимкнуло AIS поблизу Керчі 16.01.2018 і в той же день зайшло на ремонт в Керченський судноремонтний завод, що належить компанії “Ювас-транс”. З того часу проблемне судно, яке перебувало під заставою банку внаслідок банкрутства і ліквідації компанії “ВОЛГО-ДОНСКОЕ СУДОВОЕ АГЕНТСТВО“, стояло в Керчі, у фактичному володінні “Ювас-транс”.

Виставляли танкер “Нейма” під мостом 3 буксири – “Быстрый”, “Эльтиген”, “Гандвик”, останні два також перебувають у володінні “Ювас-транс”.

Використання буксиру “Гандвик” для заведення судов-порушників у закритий порт Керч нашими журналістами зафіксовано в статтях. “Эльтиген” використовувался аналогічно, підтверджуючі матеріали є в розпорядженні нашого Центру.Також буксири “Гандвик” (IMO: 8881618) і “Николай Дмитриев” (IMO: 8331625) компанії “Ювас-транс” використовувалися для транспортування арок при будівництві Керченського мосту. На цей час вони були передані в оренду російській компанії “МАРИН ПРОДЖЕКТ МЕНЕДЖМЕНТ” (наразі ліквідована), яка виконувала операцію з доставки арки. Впевнені, що незабаром український суд буде вирішувати як оцінити провину власників буксирів, які свідомо передавали їх в оренду для незаконного спорудження мосту. Наші матеріали по численним порушенням Державного кордону України мають бути значимими для цього. 

Лівія

Танкер GOEAST (IMO: 7526924) Ювас-транс було обстріляно береговою охороною Лівії, при цьому прозвучали звинувачення у контрабанді. І це безпосередньо стосується нас, тому що компанія-власник оформлена в Україні, наприклад, при розгляді даної ситуації в ООН  “Ювас” позіціонували як українську компанію.

MAESTRO: газовий експрес в дії

LPG-танкер “MAESTRO” (IMO: 8810700) прибув в керченську протоку наприкінці жовтня. Судно зайшло в рибний порт, де його було ошвартовано до ТЕС-терміналу. В порту танкер стояв 2 тижні, там його завантажили 2400 тонами скрапленого газу, після чого він вийшов з закритого порту, захопленого російськими загарбниками, і направився на Близький Схід.

В порт призначення танкер заходив з вимкненим AIS, однак ми можемо висунути обгрунтоване припущення, що скраплений газ було доставлено на LPG-термінал в сирійському порту Banias.

24 листопада судно вже поверталося назад. Воно знов прийшло в Чорне море, однак не стало заходити в Керч, а відвідало Темрюк, де теж є газовий термінал. 

“Ювас-транс” був партнером в цій схемі, він забезпечував прийом цистерн зі скрапленим газом в Керчі, а також прийом, завантаження та відправку LPG-танкерів. Безпосередньо роботами по газовій схемі займався працівник “Ювас-транс” Екрем Бекіров (ФБ). Через його акаунт ми знаходимо співучасників з Туреччини, які відвідали окупований Крим з порушенням Державного кордону України – Menduh Çakar, Çakar Berat.

Один з організаторів цієї схеми відігравав у ній провідну роль, виступаючи від імені турецької компанії. Мешкає він у Києві, є менеджером зовнішньо-економічної діяльності, який працює на ринку LPG. Після того, як в акті міжнародної збройної агресії по відношенню до наших моряків засвітилися його бізнес-партнери з “Ювас-транс”, він почистив свій фейсбук, прибравши пости від Мураєва та телеканалу Звєзда. Це Олексій Анатолійович Куценко, 23.07.1982 , (ФБ).

Сім’я Народицьких придбала нерухомість в Чехії, напевно розуміють, що окупація врешті-решт закінчиться, треба мати куди втікати від відповідальності. Але тепер, коли їх судами було проведено блокування транспортних шляхів, що призвело до нападу на українські кораблі, сподіваємось, це в них не вийде.

Центр Миротворець з моменту свого створення постійно надає інформаційно-консультативну допомогу державним інституціям України у відповідності до напрямів, які досліджуються його співробітниками. В структурі Центру у 2016 році створено дослідницьку групу, яка здійснює моніторинг незаконних судозаходів в закриті порти окупованої російськими загарбниками АР Крим. За результатами роботи групи оприлюднено більше 300 матеріалів щодо цієї тематики, задокументовано тисячі порушень Державного Кордону України. Ми готові надати всі наші матеріали щодо фактів, названих в даній статті, у відповідь на офіційний запит на нашу поштову скриньку [email protected] від державних органів України, які займаються означеними питаннями.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *