RANDA: пряме морське сполучення Туреччина-окупований Крим


Судно RANDA під сирійським прапором після розвантаження в турецькому порту Ереглі здійснило перехід через Чорне море, увійшло в закритий порт Севастополь і стало на завантаження до зернового причалу стівідорної компанії “Авліта”.

RANDA (IMO: 8414283, MMSI: 468407000, Call Sign: YKSD, Flag: Syria [SY]) стало на розвантаження зерна в турецькому порту Ереглі 12.12.2019. В розслідуванні групи SeaKrime доведено, що вантаж доставлено прямим рейсом з закритого порту Севастополь:

13.12.2019 судно було перевірено порт-стейт-контролем турецького порту, який виявив численні недоліки в технічному стані RANDA.

Пізно ввечері 16.12.2019 RANDA покинула турецький порт Ереглі.

Вранці 18.12.2019 RANDA вже стоїть знов біля причалу стівідорної компанії “Авліта” в захопленому російським агресором порту Севастополь.

Для ідентифікації використано фото зі сторінки RANDA на порталі МарінТрафік.

Порушенням Державного кордону України з боку RANDA вже було присвячено 17 розслідувань групи SeaKrime (в зворотному хронологічному порядку):

Отже, після трьох поспіль рейсів між турецькими та закритими кримськими портами RANDA знов зайшла в порт Севастополь. RANDA грубо порушує Циркуляр №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати Туреччини, яким заборонено торгівельне морське сполучення з окупованим Кримом.

UPD 22.12.2019

RANDA з’явилась на зв’язку в AIS вранці 22 грудня біля турецького порту Ереглі, повідомляє, що судно є завантаженим, порт призначення Тартус.

Капітан RANDA увімкнув судовий транспондер поблизу того місця, де його вимикнув 16 грудня. За цей час судно встигло двічі перетнути Чорне море й завантажитися на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта” в окупованому Севастополі.

За осадкою судна ми бачимо, що з Ереглі RANDA вийшла 16.12.2019 розвантаженим, з осадкою 3.3 м. Як повідомляла група SeaKrime, в турецький порт було доставлено зерно з окупованого Севастополя. А 22.12.2019 судно вже має показник 5.9 м, що є його максимальною осадкою.

Отже, останнім часом ми спостерігаємо зернові рейси з закритих кримських портів Феодосія та Севастополь в Сирію, і RANDA також почала діяти за цією схемою, припинивши здійснення сполучення між Туреччиною та окупованим Кримом.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *