RANDA: пряме морське сполучення Туреччина-окупований Крим


Судно RANDA під сирійським прапором після розвантаження в турецькому порту Ереглі здійснило перехід через Чорне море, увійшло в закритий порт Севастополь і стало на завантаження до зернового причалу стівідорної компанії “Авліта”.

RANDA (IMO: 8414283, MMSI: 468407000, Call Sign: YKSD, Flag: Syria [SY]) стало на розвантаження зерна в турецькому порту Ереглі 12.12.2019. В розслідуванні групи SeaKrime доведено, що вантаж доставлено прямим рейсом з закритого порту Севастополь:

13.12.2019 судно було перевірено порт-стейт-контролем турецького порту, який виявив численні недоліки в технічному стані RANDA.

Пізно ввечері 16.12.2019 RANDA покинула турецький порт Ереглі.

Вранці 18.12.2019 RANDA вже стоїть знов біля причалу стівідорної компанії “Авліта” в захопленому російським агресором порту Севастополь.

Для ідентифікації використано фото зі сторінки RANDA на порталі МарінТрафік.

Порушенням Державного кордону України з боку RANDA вже було присвячено 17 розслідувань групи SeaKrime (в зворотному хронологічному порядку):

Отже, після трьох поспіль рейсів між турецькими та закритими кримськими портами RANDA знов зайшла в порт Севастополь. RANDA грубо порушує Циркуляр №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати Туреччини, яким заборонено торгівельне морське сполучення з окупованим Кримом.

UPD 22.12.2019

RANDA з’явилась на зв’язку в AIS вранці 22 грудня біля турецького порту Ереглі, повідомляє, що судно є завантаженим, порт призначення Тартус.

Капітан RANDA увімкнув судовий транспондер поблизу того місця, де його вимикнув 16 грудня. За цей час судно встигло двічі перетнути Чорне море й завантажитися на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта” в окупованому Севастополі.

За осадкою судна ми бачимо, що з Ереглі RANDA вийшла 16.12.2019 розвантаженим, з осадкою 3.3 м. Як повідомляла група SeaKrime, в турецький порт було доставлено зерно з окупованого Севастополя. А 22.12.2019 судно вже має показник 5.9 м, що є його максимальною осадкою.

Отже, останнім часом ми спостерігаємо зернові рейси з закритих кримських портів Феодосія та Севастополь в Сирію, і RANDA також почала діяти за цією схемою, припинивши здійснення сполучення між Туреччиною та окупованим Кримом.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *