PAWELL: комерційний рейс з Туреччини в окупований Крим


Судно PAWELL доставило 2900 тонн гіпсу з турецького порту Ереглі в закритий порт Севастополь. В розслідуванні журналістів SeaKrime повідомляється про учасників цієї оборудки.

Рейс в окупований Крим

PAWELL (IMO: 8315499, MMSI: 468421000, Позивний: YKSR, Прапор: Syria [SY]) прийшов в турецький порт Ереглі після тривалого перебування на якірній стоянці іншого турецького порту – Тузла. Тут PAWELL оформив нові сертифікати, що видно з інформації бази Чорноморського меморандуму. Це йому вдалось незважаючи на те, що судно постійно порушує не тільки Державний кордон України, але й приписи турецької влади, якими заборонено судноплавство між турецькими і кримськими портами.

Судно PAWELL завантажувалось в Ереглі 20-24 квітня 2021 гіпсовими сумішами марки “EURO Gips” в біг-бегах загальним обсягом 2900 тонн.

24 квітня PAWELL вийшов з Ереглі з вимкненим судновим транспондером і пішов в окупований Севастополь.

PAWELL в окупованому Севастополі

Вдень 25 квітня судно PAWELL було заведено в Камишову бухту й ошвартовано до причалу №215.

Наступного дня судно PAWELL було перевірено т.зв. порт-стейт-контролем, який незаконно діє в закритому порту Севастополь. Здійснювала незаконну перевірку інспектор Ганна Анатоліївна Дьякова (04.07.1967 р.н.), яка працює на цій посаді з 21.05.2014 року.

26 квітня в порту почали розвантаження гіпсових сумішей, доставлених PAWELL з турецького порту Ереглі. Завершили розвантаження 28.04.2021 і ввечері цього дня порушник PAWELL покинув порт Севастополь, направився в бік Керченської протоки.

На зв’язок в АІС PAWELL вийшов вранці 29.04.2021.

Після доставки гіпсу в Севастополь судно PAWELL прийшло в баласті в порт Азов.

Перевізник

Компанія, яка оперує судном-порушником PAWELL і забезпечила перевезення вантажу з Туреччини в окупований Крим, називається Ростшипсервис (ИНН 6165122403).

Журналісти SeaKrime повідомляли про цю компанію та установочні дані її директора в таких розслідуваннях:

Справи у компанії йдуть погано, її сайт вже не працює, а в інтернеті є об’ява щодо продажу домену.

Навіть відгук на крюїнговому ресурсі підтверджує незаконні дії компанії з порушення Державного кордону України.

Директор Ростшипсервис Щербина Константин Павлович також був директором вже ліквідованої компанії  “СУДОХОДНАЯ КОМПАНИЯ “МБС-ШИППИНГ”, яка була на слуху в 2017 році через негаразди з їх судном у турецького узбережжя.

Власник вантажу

Систематичним перевезенням гіпсових сумішей в окупований Крим займається таганрогська компанія “Эстет-гипс” (ИНН 6154145776). Директорка компанії “Эстет-гипс” Каминская Евгения Владимировна (в Чистилищі), засновниця Башкатова Наталья Сергеевна (в Чистилищі). Незаконну діяльність цієї компанії в повному обсягу описано нами в публікаціях проєкту SeaKrime.

Представником таганрогської компанії “Эстет-гипс” в порту Севастополь при розвантаженні судна PAWELL був Коледин Алексей Александрович (30.05.1976 р.н., ИНН 615420850757). Для цього Коледін особисто приїхав в окупований Крим, порушивши Державний кордон України.

Коледин був раніше одним з засновників компанії “Евро-гипс” (ИНН 6154048613), посилання на сайт якої, веде на сайт “Эстет-гипс”.

Продавець гіпсу, який доставлено в окупований Крим

В публікації PRINCESS M: судно під прапором Того доставило гіпс з Мерсіну в окупований Севастополь проаналізовано дані про турецьку компанію “GIPS GELISTIRILMIS INSAAT MALZ. VE PERLITLI SIVA SAN. TIC. A.S.”, що відвантажує свою продукцію компанії “Эстет-гипс”, яка потім доставляє її в Крим. Турецька компанія здійснила поставку на умовах FOB EREGLI, отже ніби вона відсторонилася від того що буде далі з цим вантажем. Однак публічність даних оборудок через наші розслідування дозволяє зробити висновок, що менеджмент турецької компанії свідомо йде на порушення разом з російськими бізнесменами. Тим більше, що турецькою стороною угоди не вжито всіх можливих заходів для убезпечення себе від неприємностей. Так, в контракті варто було б прописати попередження про заборону постачання товару в окупований Крим.

Також в нашій статті показано, що турецька компанія має бізнес і на українському ринку. Вважаємо, що компетентні державні органи України мають ініціювати питання про застосування санкційних заходів до компанії “GIPS GELISTIRILMIS INSAAT MALZ. VE PERLITLI SIVA SAN. TIC. A.S.”.

Агент в порту Ереглі

Обслуговування судна в турецькому порту Ереглі здійснювала компанія Sude Shipping Ship Agency (сайт, ФБ).

Агентом в порту Ереглі був працівник компанії Sude Shipping на ім’я Ömer Bicer (ФБ).

Агент Ömer Bicer оформив документи на порт призначення Севастополь в окупованому Криму. Наприклад, в розпорядженні Центру Миротворець є Cargo Manifest, оформлений за участі агента 23.04.2021, коли судно PAWELL перебувало в порту Ереглі. В документі вказано Севастополь як порт розвантаження.

З цього документа ми дізналися ім’я капітана-порушника, який привів судно PAWELL в окупований Севастополь – Александр Внуков.

Екіпаж PAWELL

Також було встановлено членів екіпажу PAWELL, які здійснили цей незаконний рейс з турецького порту Ереглі в окупований Севастополь.

Владимир Браженко (вК1, вК2)

Остапенко Дмитрий (вК)

Черепнин Сергей (вК)

Павлюсенко Владислав (вК)

Також серед членів команди PAWELL є капітан Александр Внуков (вК), Антон Скляров (вК), Кабишев Александр Сергеевич, Александр Кузьменко, Лубянов Георгий, Андрей Ефимов.

Отже, російські бізнесмени і моряки, які в порушення Державного кордону України завозять турецькі гіпсові суміші в Севастополь, втягують в незаконну діяльність і турецьких громадян. В даному випадку нами зафіксовано не тільки порушення українського законодавства, але й Циркуляру №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати Турецької республіки, яким заборонено морське сполучення між турецькими й закритими кримськими портами.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *