PAWELL: налагоджено схему постачання будівельних матеріалів з турецького порту Гіресун в окупований Севастополь


PAWELL вже є третім судном, про яке встановлено, що воно доставило турецькі будівельні матеріали з порту Гіресун в захоплений російськими загарбниками Крим, тобто порушило Державний кордон України і Циркуляр №635/2017 палати судноплавства Торговельно-промислової палати Туреччини, яким заборонено судноплавство між турецькими і закритими кримськими портами.

PAWELL (IMO: 8315499, MMSI: 468421000, Call Sign: YKSR, Flag: Syria [SY]) здійснив незаконне суднозаходження в закритий порт Керч 18.04.2020, куди він доставив ільменітовий концентрат для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан”, як повідомляли журналісти проєкту SeaKrime.

Після виходу з закритого керченського порту PAWELL пройшов Керченською протокою і завантажився зерном в азовському порту Темрюк, яке доставив 24.04.2020 в турецький порт Самсун.

27.04.2020 PAWELL вийшов з Самсуна в баласті і направився в турецький чорноморський порт Гіресун, розташований поруч.

В Гіресун судно завантажилось будівельними матеріалами для Севастополя.

01.05.2020 PAWELL покинув турецький порт і взяв курс на Севастополь.

Перед вимкненням AIS капітан змінив курс, направивши судно в бік Керченської протоки.

Графік осадки показує, що в порту Гіресун PAWEL завантажився.

03.05.2020 PAWELL з’явився в Севастопольській бухті з вимкненим судновим транспондером і пройшов до портових потужностей стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах “АВАЛ”). Порушника, який контрабандно доставив в закритий кримський порт турецькі будівельні матеріали, було ошвартовано до причалу, де зазвичай на Авліті обробляються такі вантажі.

Ми можемо побачити прапор судна-порушника. Зараз через побоювання втратити прапор майже не залишилось суден, які б наважувались заходити в порти окупованого Криму. З 2017 року 11 різних держав позбавили 54 судна права ходити під їхніми прапорами за порушення санкцій ООН та ЄС, введених проти Росії за окупацію півострова. Тому порушники, які планують здійснювати незаконні суднозаходження в окупований Крим, зазвичай обирають російський або сирійський прапор.

PAWELL оформив право на сирійський прапор після того як з 03.02.2020 його було вилучено з реєстру Камеруну. І прапор Сирії гарно видно на наступному зображенні.

Для ідентифікації PAWELL використано дані порталу МарінТрафік і фото судна з мережі Інтернет.

PAWELL в супроводі буксирів пройшов Севастопольською бухтою до причалу Авліти.

PAWELL зареєстровано на т.зв. “паперову” компанію, повний менеджмент здійснює ростовська компанія Ростшипсервис (ИНН: 6165122403, сайт), генеральний директор і засновник Щербина Константин Павлович (ИНН 616704586787). Компанія також є ISM Manager ще одного постійного порушника – Нефтерудовоз-50М (IMO: 8726155), щодо якого на сайті Myrotvorets.News станом на сьогодні оприлюднено 19 статей.

В журналістських розслідуваннях проєкту SeaKrime вже було зафіксовано постачання щебню з порту Гіресун на ділянку Камиш-Бурун закритого порту Керч, яке здійснюється буксиром KADOTUG (IMO: 7517052) і баржею TRANSSERVICE, а також рейс судна PERESVET (IMO: 8919879) Гіресун-Севастополь.

Отже, зафіксовано діючу схему регулярного постачання будівельних матеріалів з турецького порту Гіресун в окупований Крим, чим порушуються не тільки закони України, а і Циркуляр №635/2017 палати судноплавства Торговельно-промислової палати Туреччини, що забороняє судноплавство між турецькими і закритими кримськими портами.

UPD 04.05.2020

Після розвантаження будівельних матеріалів, доставлених з турецького порту Гіресун, PAWELL вийшов з Севастопольської бухти 04.05.2020. Для розвантаження на причалі стівідорної компанії “Авліта” знадобилось менше доби.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *