PAWELL: порушник під сирійським прапором доставляє ільменіт в окупований Крим


Зафіксовано ще один ільменітовий рейс PAWELL, який вже тричі змінював прапор через незаконні суднозаходження в Крим, захоплений російськими загарбниками. Наразі він використовує прапор Сирії, яка разом з РФ не виконує приписів IMO і дозволяє своїм суднам відвідувати закриті кримські порти.

PAWELL (Ex-name PAL PALYCH, IMO: 8315499, MMSI: 468421000, Call Sign: YKSR, Flag: Syria [SY]) тепер ходить в Крим під сирійським прапором, з того часу як він розпочав незаконні суднозаходження в закриті кримські порти йому доводиться весь час змінювати прапор. І вперше це довелось зробити ще до незаконних рейсів в окупований Крим, судно вийшло з юрисдикції Туреччини в грудні 2018.

Вперше на незаконних суднозаходженях в окупований Крим ми почали фіксувати PAWELL з початку січня 2019 року, тоді судно називалось PAL PALYCH і перебувало під юрисдикцією Того. Було оприлюднено статтю про 8 ільменітових рейсів судна PAL PALYCH у першій половині 2019 року. Порушника було позбавлено права на тоголезський прапор.

PAL PALYCH оформив камерунську юрисдикцію, змінив ім’я на PAWELL і встиг зробити лише 2 рейси в окупований Крим, як Морська адміністрація Камеруну вилучила порушника зі своїх реєстрів.

В березні 2020 порушник PAWELL зайшов в Керч під прапором Сирії. Ми спостерігаємо, як порушники, що незаконно ходять в окупований Крим, переміщуються під сирійський або російський прапор. Інші країни виконують приписи Міжнародної морської організації і не дозволяють своєму флоту заходити в закриті порти Криму, окупованого державою-агресором.

Після ільменітового рейсу в березні PAWELL виконує один рейс в Самсун, повертається в Азовське море, бере вантаж в порту Єйськ для турецького порту Текірдаг і йде в Мармурове море.

Після розвантаження в порту Текірдаг PAWELL йде в Амбарли на завантаження ільменітом.

Завантаження ільменітом в Амбарли тривало менше доби 13-14.04.2020.

15 квітня було пройдено Босфор з півдня на північ і порушник PAWELL з українським ільменітом в трюмах направився в бік закритого порту Керч.

Судно з’явилось в Керченській протоці пізно ввечері 17 квітня. Вранці 18.04.2020 капітан PAWELL вимкнув судновий транспондер і направив судно в порт Камиш-Бурун для розвантаження ільменіту, доставленого з Амбарли для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан”, яке здійснює свою виробничу діяльність в окупованому Криму з порушенням законів України.

19.04.2020 PAWELL вийшов з Камиш-Бурун і відразу пійшов на завантаження в російський азовський порт Темрюк. Судно йде в баласті.

Зі скріншотів з порталу МарінТрафік ми можемо побачити той проміжок часу тривалістю більше доби, коли судно PAWELL перебувало поза зв’язком в AIS, і коли відбулось незаконне суднозаходження в Камиш-Бурун та вивантаження ільменіту.

Порушник PAWELL прийшов в Темрюк і очікує своєї черги постановки до причалу на якірній стоянці порту.

Також в МарінТрафік ми бачимо зміни в графіку осадки судна PAWELL.

ШиппінгЕксплорер також показує новий рівень осадки судна. Ми бачимо, що після відвідування Амбарли PAWELL вийшов 14.04 завантаженим, з осадкою 4.5 м, а 19.04 осадка стала 2.5, причому в історії портів суднозаходження не зафіксовано. Це відбулось внаслідок приховування факту відвідування закритого порту Керч в окупованому Криму.

Ільменіт, доставлений в окупований Крим і вивантажений на причалі в порту Камиш-Бурун, має українське походження, про його доставку в Амбарли з Одеси вийшов матеріал журналістів SeaKrime:

Отже, судно PAWELL знов здійснило перевезення сировини для Кримського Титану з турецького порту Амбарли в закритий порт Керч в окупованому Криму. Для виконання цих рейсів судно пішло під сирійську юрисдикцію, тому що переважна більшість держав не дозволяють своєму флоту здійснювати порушення міжнародного морського права і приписів IMO.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *