PAWELL: позбавлення права на прапор Камеруну за ільменітовий рейс в Керч


Позбавлений права на прапор Камеруну PAWELL оформив сирійську юрисдикцію і здійснив рейс з ільменітом з турецького порту Амбарли в Керч. Тим самим було порушено не тільки міжнародні норми та український закон, а й Циркуляр №635/2017 палати судноплавства ТПП Туреччини, що забороняє торгівельне морське сполучення з окупованим Кримом.

Після незаконного рейсу Амбарли-Керч з ільменітовою рудою судно PAWELL було вилучено з юридикції Камеруна 03.02.2020. Судно в цей час знаходилось на якірній стоянці порту Кавказ, куди прийшло прямо з ділянки Камиш-Бурун після розвантаження ільменіту. Цей рейс представлено в публікації журналістів SeaKrime.

PAWELL направився до Босфору, вказуючи порт призначення Тузла.

11 лютого PAWELL прийшов в Мармурове море і став на якірній стоянці порту Тузла для оформлення документів.

Оформлення сертифікату на прапор зайняло 2 тижні, псля чого 26 лютого PAWELL направився в порт Амбарли на завантаження ільменітом вже під прапором Сирії.

28.02.2020 PAWELL (IMO: 8315499, MMSI: 468421000, Call Sign: YKSR, Flag: Syria [SY]) став до причалу в порту Амбарли і почав завантаження сировини для Кримського Титану.

29.02.2020 PAWELL вийшов з порту Амбарли з партією ільменітової руди.

1 марта PAWELL увійшов в Босфор, прямуючи в Чорне море.

На Босфорі завантажений PAWELL був зафіксований шипспоттером Yörük Işık.

Судно PAWELL вказує порт призначення Кавказ, однак заходити в нього він не збирається, такий рейс є необгрунтованим економічно, в Кавказі нема споживача ільменітової руди. Єдине в регіоні підприємство, яке споживає ільменіт, розташоване в окупованому Криму – “Кримський Титан”, – тому PAWELL має доставити свій вантаж в Керч.

Вранці 04.03.2020 PAWELL вимкнув AIS і зайшов на ділянку Камиш-Бурун закритого порту Керч, порушуючи Державний кордон України.

Вдень 06.03.2020 PAWELL вийшов на зв’язок в AIS.

Судно зупинилось на виході з Керченської протоці в Азовському морі. Статус PAWELL – в баласті, тобто судно розвантажилося за ті дві доби, поки було вимкнено судновий транспондер.

Графік осадки показує, що судно розвантажилось.

В базі суднозаходжень в порти РФ не зареєстровано перебування в порту Кавказ, тож єдине місце, де PAWELL міг розвантажитись – Керч (закритий законною владою порт в окупованому російським агресором Криму).

Отже, ми спостерігаємо як порушники, що здійснюють незаконні суднозаходження в закриті порти окупованого Криму, позбавляються права на прапор і поступово переходять под юрисдикцію однієї з двох країн – РФ чи Сирія.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.