PERESVET: прямий рейс з турецького порту Гіресун в окупований Севастополь


PERESVET доставив вантаж з Туреччини в окупований Крим, чим порушив Циркуляр №635/2017 палати судноплавства Торговельно-промислової палати Туреччини, яким заборонено судноплавство між турецькими і закритими кримськими портами.

27.03.2020 ми помітили PERESVET (IMO: 8919879, MMSI: 273212820, Call Sign: UBIT9, Flag: Russia [RU]) біля причалу Авліти, поруч ще з одним порушником – Capt Abeda.

Судновий транспондер капітан PERESVET вимкнув ще 11.02.2020 після проходження Босфора, повертаючись з Лівії. Де перебував порушник півтора місяця, з 11 лютого по 27 березня, нами поки що не встановлено.

В Лівію було доставлено кримське зерно, завантажене на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта”.

Останнім часом ми найчастіше спостерігаємо перевезення зерна з окупованого Криму саме в Лівію, зокрема для PERESVET це вже третій такий рейс.

Після перебування в Севастополі PERESVET вийшов з цього захопленого російськими загарбниками українського порту і направився в Керченську протоку. Там він зайшов на якірну стоянку порту Кавказ і вийшов на зв’язок в AIS 11.04.2020.

Привертає увагу, що в цей проміжок часу, коли PERESVET був на зв’язку в порту Кавказ, він показував різний рівень осадки. Це видно на скріншотах зі сторінки судна на порталі МарінТрафік.

Також ми бачимо на скріншоті, що 12-14 квітня капітан PERESVET показував в AIS статус судна як частково завантажене.

16 квітня судно вже показало порт призначення – турецький Гіресун. Статус судна змінився на “в баласті”.

PERESVET направився до турецького чорноморського узбережжя, де завантажився в порту Гіресун.

Пізно ввечері 22.04.2020 PERESVET вийшов з турецького порту Гіресун, показавши в AIS статус судна “завантажене” і порт призначення російський Кавказ.

Однак навіть за напрямом руху видно, що PERESVET пішов не в Кавказ.

Вранці 24.04.2020 судно PERESVET зайшло в Севастопольську бухту. Осадка судна показує, що воно завантажене.

Для порівняння ми додали фото з порталу Марінтрафік незавантаженого судна PERESVET.

PERESVET пройшов до бухти, де розташовано причали стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах зареєстрована як “Авал”) і зайшов в глибину цієї бухти, де зазвичай відбувається розвантаження цементу, клінкеру, пордландцементу та інших будівельних матеріалів, які доставляють судна-порушники в окупований Севастополь з турецьких портів.

Про менеджмент судна PERESVET журналісти проєкту SeaKrime писали в матеріалі від 22 серпня 2019 року, коли вперше помітили порушника в закритому порту Севастополь, біля причалу Авліти. Тоді судно ходило під камерунським прапором.

За незаконне відвідування окупованого Криму Морська адміністрація Камеруну вилучила судно PERESVET зі свого реєстру 26.08.2019. Через це вже 29 серпня, як видно з даних бази Equasis було змінено менеджмент судна і оформлено право на російський прапор.

Менеджмент судна здійснює компанія MERIDIAN SHIPPING LLC (IMO: 6093304), Address: port Kavkaz, Chushka, Temryukskiy rayon, Krasnodarskiy kray, 353545, Russia. На цю компанію оформлено єдине судно – PERESVET.

Компанія “МЕРИДИАН ШИППИНГ” (ИНН 2352055541) є в російських реєстрах, зареєстрована за адресою: 353545, Краснодарский край, Темрюкский район, поселок Чушка, порт Кавказ, административное здание литер д, кабинет 17.

Компанія раніше мала назву “ПЕРЕСВЕТ ШИППИНГ”.

Директор компанії “МЕРИДИАН ШИППИНГ” – Вигуляров Андрей Олегович. Він з Керчі, є в базі мешканців України, дата народження 16.07.1983 (ОК).

“МЕРИДИАН ШИППИНГ” як свій контакт вказує поштову адресу з прізвищем Вігулярова.

Засновник компанії: Маркаев Салават Ерболович (ИНН 300701239500).

Салават Маркаев також є директором компанії “АНРОСКРЫМ“, засновником якої є компанія “АНРУССТРАНС“. Про її зв’язок з судном PERESVET журналісти SeaKrime вже згадували раніше.

Салават Маркаев (ФБ, вК, ОК), 14.01.1984, працював заступником керівника Темрюкського району.

В 2015 році вони разом з керівником були звинувачені в корупції, про що є чимало згадувань на краснодарських пабліках.

Отже, PERESVET, який доставив вантаж з турецького порту Гіресун, порушив Державний кордон України, за що організатори цього рейсу включно з капітаном мають бути притягнені до кримінальної відповідальності за українським законодавством. Цей рейс з Туреччини в окупований Крим протирічить також приписам Міжнародної морської організації (IMO) і Циркуляру №635/2017 палати судноплавства ТПП Туреччини, що забороняє морське торговельне сполучення з окупованим Кримом.

UPD 25.04.2020

25.04.2020 близько 16:15 за київським часом, після розвантаження на причалі стівідорної компанії “Авліта”, PERESVET вийшов з Севастопольської бухти.

На його вихід очікував Нефтерудовоз-50М, який пішов до того ж причалу стівідорної компанії “Авліта”, тільки що покинутого PERESVET.

Отже, ми можемо констатувати, що судноплавство між Туреччиною та окупований Кримом останнім часом інтенсифікувалось, що показано в розслідуваннях журналістів проєкту SeaKrime, відбуваються поставки будівельних матеріалів з турецьких портів в закриті кримські порти.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *