PERESVET: порушник під прапором Камеруну завантажився в закритому порту Севастополь


PERESVET прийшов в Чорне море і зник з AIS. З вимкненим транспондером порушник зайшов в Севастополь, окупований російськими загарбниками, та завантажився на зерновому терміналі “АВЛІТА”. Після виходу з Севастополя PERESVET прийшов в Керченську протоку. Припускаємо, що це було зроблено з метою уникнення відповідальності за незаконний судозаход в закритий порт в окупованому Криму та заради оформлення в “чистому” порту документів на вантаж, прзначений в турецький порт Іскендерун.

Фіксація

На фотографіях, зроблених туристами в Севатополі 12 серпня 2019, ми побачили судно, яке стоїть біля зернового причалу стівідорної компанії “АВЛІТА”.

Ввечері 12.08.2019 ми також зафіксували невідоме для нас судно за допомогою вебкамери.

Вдень 13.08.2019 судна біля причалу вже не було, ми бачимо, що на цьому місці стоїть інший порушник.

Ідентифікація

Ми провели ідентифікацію судна через фотографії, викладені на порталі МарінТрафік. Встановлено, що це судно PERESVET (IMO: 8919879, MMSI: 613003551, Call Sign: TJMC10, Flag: Cameroon [CM]).

Аналіз рейсу

Розглянемо цей рейс порушника PERESVET з незаконним судозаходом в окупований Крим.

25.07.2019 судно PERESVET відправилось з Близького Сходу в напрямі Чорного моря.

Босфор було пройдено 04.08.2019.

Відразу після проходу Босфору було вимкнено AIS.

05.08.2019 судно було зафіксовано в AIS, ми бачимо, що судно прямує в Севастополь.

Вранці 14.08.2019 судно PERESVET вийшло на зв’язок поблизу Алушти, AIS було вимкнено більше 9 діб.

Судно PERESVET вимикало AIS 14-16 серпня майже на 2 доби.

16.08.2019 судно PERESVET пішло на вихід з Керченської протоки.

Судно знаходилось в порту Кавказ 34 години. З урахуванням того, що осадка судна не змінилася, можливими є 2 варіанти – судно розвантажилось та взяло інший вантаж та судно взагалі не займалось вантажними операціями, лише оформлювало документи. Невеликий проміжок часу говорить, що події відбувалися за другим варіантом.

Рейс PERESVET також відображено на графіку осадки судна. Ми бачимо, що до відвідування Севстополя рівень осадки був 6.5 м, а 14 серпня, коли порушник увімкнув AIS після виходу з закритого кримського порту,він показує осадку 8 м. Під час маніпуляцій в Керченській протоці рівень осадки не змінювався.

Менеджмент

Проведемо аналіз інформації з баз судноплавства про судно PERESVET.

З бази Еквазіс ми дізнались, що назва і прапор судна PERESVET були переоформлені 01.01.2019. В січні 2019 судно було оформлено на компанію SEVASTOPOL TRANSPORT SYSTEMS.

СЕВАСТОПОЛЬСКИЕ ТРАНСПОРТНЫЕ СИСТЕМЫ зареєстрована за адресою город Севастополь, улица Дзержинского, дом 63, квартира 25. Директор Мережко Светлана Владимировна є членом ради директорів Севастольського морського банку, який є засновником компанії СТС.

Пізніше судно було переоформлено на компанію PERESVET SHIPPING SA (IMO: 6084133) та ANSHIP LLC (IMO: 5114569), зареэстрованы за адресою: ul Novoryazanskaya 28, Moscow, 105066, Russia. 

Компанія PERESVET SHIPPING SA є т.зв. “паперовою”, створеною лише для оформлення одного судна.

Інша справа Аншип – велика компанія з власним флотом.

ООО “Аншип” (ИНН 7743041144).

Генеральный директор Добряков Сергей Юрьевич.

На сайті групи компаній АнРусТранс згадується Добряков та рейси в окупований Крим. Зокрема, компанія АНШИП мала державні контракти на перевезення військових вантажів, можливо в Крим. На фото з мережі Інтернет С.Добряков.

Про Добрякова ми писали у зв’язку з його участю в нараді з модернізації кримських портів 31.01.2018  в Керчі.

Висновки

Судно-порушник PERESVET ввечері 22.08.019 прийшло в порт Іскендерун і стало на якірній стоянці. Ячмінь, зібраний в окупованому Криму, досталено в порт Туреччини.

Аналіз інформації щодо рейсу судна дозволяє зробити висновок, що в трюмах PERESVET знаходиться ячмінь кримського врожаю, завантажений в закритому порту Севастополь. В ті проміжки часу, коли судно знаходилось без зв’язку, неможливо було б провести вантажні операції. Ми робимо обгрунтований висновок, що судно PERESVET заходило на якірну стоянку порту Кавказ лише для переоформлення документів.

UPD 14.09.2019

30 серпня PERESVET снявся з якірної стоянки порту Іскендерун і направився в Бенгазі (Лівія), куди прибув 3 вересня.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *