PRINCESS M: судно під прапором Того доставило гіпс з Мерсіну в окупований Севастополь


PRINCESS M під прапором Того завантажилась в турецькому порту Мерсін гіпсовими сумішами, які доставила в закритий порт Севастополь. Турецька компанія, продукція якої регулярно завозиться в окупований Крим, займається бізнесом також і на українському ринку, отже, державними органами України до неї мають бути застосовані санкції.

Завантаження в Мерсіні

PRINCESS M (IMO: 7528556, MMSI: 671159100, Позивний: 5VHJ2, Прапор: Togo [TG]) прийшло з сирійського порту Тартус в турецький порт Мерсін для завантаження гіпсом.

1 червня 2020 PRINCESS M почала завантаження 3500 тонн гіпсових сумішей турецького виробництва.

Ввечері 4 червня PRINCESS M вийшла з порту Мерсін, вказавши порт призначення Таганрог.

Власник вантажу

PRINCESS M вчинила так, як і багато порушників до неї, які доставляли гіпс з турецького порту Мерсін для таганрогської компанії “Эстет-гипс”, про що регулярно повідомляють журналісти проєкту SeaKrime.

Про компанію “Эстет-гипс”, яка займається регулярним постачанням гіпсових матеріалів в окупований Крим, журналісти проєкту SeaKrime вже писали в 2018 році. Тоді гіпс доставляли з іншого турецького порту – Ереглі.

Директорка компанії “Эстет-гипс” Каминская Евгения Владимировна (в Чистилищі), засновниця Башкатова Наталья Сергеевна (в Чистилищі).

На сайті компанії “Эстет-гипс” вказано про наявність складського приміщення в Севастополі, роботу в Криму, а також що компанія є ексклюзивним постачальником на півдні РФ продукції турецької компанії GIPS GELISTIRILMIS INS.MLZ.VE PERLITLI SIVA SAN.TIC.A.S.

Взаємодія “Эстет-гипс” з турецькою компанією GIPS GELISTIRILMIS INS.MLZ.VE PERLITLI SIVA SAN.TIC.A.S. підтверджується і в інших відкритих джерелах.

Турецька компанія GIPS GELISTIRILMIS INS.MLZ.VE PERLITLI SIVA SAN.TIC.A.S. (сайт, ФБ, Твіттер, Інстаграм) має головний офіс в Анкарі та 2 фабрики – в Анкарі і Мерсіні.

Також з відкритих джерел відомо, що турецька компанія під торговою маркою EUROGIPS займається бізнесом в Україні, постачає на український ринок гіпсові суміші.

Вважаємо, що турецька компанія не може не знати про те, що бере участь в нанесенні шкоди державі Україна. На сайті її партнера прямо вказано, що “Эстет-гипс” займається бізнесом в окупованому Криму, оприлюднені журналістські розслідування проєкту SeaKrime про регулярне завезення гіпсової продукції в закритий порт Севастополь в окупованому Криму. Отже, державні органи України зобов’язані розглянути питання застосування санкцій до недобросовісної турецької компанії GIPS GELISTIRILMIS INS.MLZ.VE PERLITLI SIVA SAN.TIC.A.S.

Розвантаження в окупованому Севастополі

8 червня капітан судна PRINCESS M після проходу в Чорне море протокою Босфор вимкнув судновий транспондер.

10.06.2020 близько 11ї години дня нами зафіксовано момент заходження судна PRINCESS M в Камишову бухту.

В роботу веб-камер в Камишовій бухті було здійснено втручання, метою якого є протидія нашій журналістській діяльності. Перед заходженням PRINCESS M камери вимкнули і вони почали транслювати таке зображення.

В Камишовій бухті судно було ошвартовано до причалі №210. Після розвантаження PRINCESS M вийшла з Камишової бухти ввечері 14.06.2020 і направилась в сторону Босфору.

Отже, судно PRINCESS M під тоголезським прапором порушило Державний кордон України, доставивши партію гіпсу 3500 тонн в окупований Севастополь. В розслідуванні встановлено турецьку компанію-виробника продукції, яку регулярно завозить в Крим російська компанія “Эстет-гипс” з Таганрога. Вважаємо, що до недобросовісних учасників бізнес-відносин мають бути застосовані санкції державними органами України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.