“ОЗЕРНЫЙ-207″і “SHILAYNYAY”: перевалка зерна з окупованого Криму в Керченській протоці


Розкриваємо спроби російського агресора сховати походження зерна, вивезеного з окупованого Криму, через передачу його методом “с судна на судно” в Керченській протоці.

Балкери в Керченській протоці звично завантажуються від суховантажників невеликого дедвейту, які за своєї осадкою можуть без проблем заходити в російські порти Азовського моря, які не мають достатніх глибин для заходження великого судна. Вперше таке порушення журналісти SeaKrime описали в 2017 році, тоді було зафіксовано доставлення на перевалку в Керченську протоку зерна з окупованого Криму. Ми його назвали “AFINA+”, оскільки в тому випадку застосовувався допоміжний балкер AFINA, фактично морський елеватор, який постійно знаходився в Керченській протоці, приймав зерно у суховантажів класу “річка-море” і потім завантажував балкери, що приходили в Чорне море за зерном.

Перевантаження може бути як безпосередньо з судна на судно, так і за допомогою допоміжного судна, що виконує функцію морського елеватора, накопичення великої партії вантажу. Також в операції можуть брати участь кран та буксири.

Дослідження таких незаконних перевезень ускладнено тим, що судна вимикають АІС, приховують свою злочинну діяльність, отже не завжди вдається зібрати матеріал для публікації.

Наші розслідування по AFINA+ (2017-2019):

Опять NADALINA или операция AFINA+

Ламбро Качіоні: повторний рейс з семенами льону з Феодосії на судно-накопичувач Афіна

Ламбро Качіоні: доставка зерна з окупованого Криму на судно-накопичувач Афіна

GENERAL: незаконный крымский вояж с выключенным AIS

SKY HOPE: регулярные нарушения суверенитета Украины ливанским судном

АБРАМЦЕВО: вывоз семян льна из оккупированного Крыма

GEORGIANA H: возможна доставка крымской пшеницы в Албанию

ANDA: очередная морская катастрофа у берегов оккупированного Крыма

Розслідування вивезення зерна з окупованого Криму на якірну стоянку порту Кавказ та перевантаження на балкери 2022 року:

Отже, перевалка зерна з судна на судно в Керченській протоці є економічно обґрунтованою, такою що постійно практикується. Ми займаємось цією проблемою лише з точки зору виявлення фактів незаконних суднозаходжень в закриті порти окупованого Криму та спроб легітимізації зерна, вивезеного з окупованих портів України.

Капітани балкерів, які приймають зерно з суховантажників, що прийшли з окупованих українських портів, змішують його з тим, що прийшло з російських портів Азовського моря, і все це зерно фігурує в документах як російське.

“ОЗЕРНЫЙ-207” (IMO: -, Name: OZERNYI 207, MMSI: 273444450, Call Sign: UBZR5, Flag: Russia [RU]) в червні вже здійснювало рейс з окупованого Севастополя на перевалку порту Кавказ, про що йдеться в наступній публікації.

Буксир “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржей “SHILAYNYAY” знов прийшли в Керченську протоку з Азовського моря 7 липня 2022 з зерном з порту Ростов-на-Дону.

Зерно з Ростова було доставлено на перевалку 8 липня і передано невстановленому балкеру.

Буксир з баржею направились в бік мосту, що був незаконно споруджений окупантами в Керченській протоці. Аналіз скріншотів виявив, що 2 доби буксир перебував поза зв’язком в АІС, що дозволяє нам зробити припущення про незаконне суднозаходження “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржею “SHILAYNYAY” в окуповану Керч 8-10.07.2022.

Перевірка підтвердила нашу гіпотезу. “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржей “SHILAYNYAY” зайшов на завантаження в Керченський рибний порт 8.07.2022. Завантаження проходило біля причалу №3, на баржу було прийнято більше 3000 тонн ячменю. Вранці 10 липня буксир з баржею вийшли з окупованої Керчі і знов направились на якірну стоянку порту Кавказ. Ячмінь було передано невстановленому балкеру 10-11 липня.

Після розвантаження буксир направився вздовж кримського узбережжя. Судно було поза зв’язком в АІС з 11 по 16 липня 2022.

“ОЗЕРНЫЙ-207” з баржей “SHILAYNYAY” прийшли на якірну стоянку порту Севастополь і 13 липня 2022 зайшли в Севастопольську бухту, де були ошвартовані біля зернового терміналу в Доковій бухті (власність компанії “Авліта”, зараз контролюється компанією, що належить до Об’єднаної суднобудівної корпорації).

Фото 1. “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржею “SHILAYNYAY” в Севастопольській бухті 13 липня 2022

Фото 2. “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржею “SHILAYNYAY” біля зернового терміналу в Севастополі 14 липня 2022

Фото 3. “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржею “SHILAYNYAY” виходять з Севастопольської бухті 14 липня 2022

Порівняння фотографій №1 і №3 від 13 і 14 липня показує, що осадка баржі значно змінилася, в окупованому Севастополі її було завантажено.

Перебування в окупованому Севастополі проходило з вимкненим АІС, це видно на скріншоті від 14.07.2022.

16 липня капітан буксира “ОЗЕРНЫЙ-207” увімкнув судновий транспондер в Керченській протоці.

Схематично рух судна представлено на скріншоті з судноплавного порталу МарінТрафік.

Буксир “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржей “SHILAYNYAY” знов направились в Керченську протоку. Баржа з буксиром були зафіксовані 17 липня 2022 біля групи суден: балкери BARRA (IMO: 9142992) і VERA P (IMO: 9100097), суховантажник AMUR 2501 (IMO: 8721272).

Трек буксира “ОЗЕРНЫЙ-207” представлено на скріншотах.

Вночі 19/20 липня “ОЗЕРНЫЙ-207” знявся з якоря і направився Керченською протокою на північ. В районі мосту судновий транспондер було вимкнено і буксир з баржею зайшли в Керченський рибний порт, де їх знов було ошвартовано біля причалу №3. Прогнозуємо завантаження ще однієї партії зерна і вивезення її з порушенням Державного Кордону України на перевалку порту Кавказ.

Дані з архіву SeaKrime

Про баржу “SHILAYNYAY” ми повідомляли в 2018 році.

Буксир “ОЗЕРНЫЙ-207” з баржей “SHILAYNYAY” раніше вже здійснювали незаконне суднозаходження в окупований Севастополь, завантажувалися зерном в Камишовій бухті 24-30.07.2022 (скріншоти з МарінТрафік).

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *