“Капітан Корчін”: вивезення зерна з окупованого Севастополя на перевалку порту Кавказ


Встановлено капітана суховантажа, який протягом червня двічі вивозив зерно з окупованого Севастополя на перевалку в порт Кавказ.

Метод завантаження балкерів с судна на судно давно використовується в Керченській протоці. В рамках дослідження фактів незаконних суднозаходжень в закриті кримські порти в проєкті SeaKrime вперше цей метод було описано ще в 2017 році. Ми його назвали “AFINA+”, оскільки в даному випадку застосовувався допоміжний балкер AFINA, фактично морський елеватор, який постійно знаходився на перевалці в Керченській протоці, забирав зерно у суховантажів класу “річка-море” і потім завантажував балкери, що приходили за зерном в Чорне море.

Слід зауважити, що перевантаження може бути як безпосередньо з судна на судно, так і за допомогою проміжного судна – морського елеватора. Також в операції можуть бути задіяно кран та буксири.

Наші розслідування по AFINA+:

Як видно з матеріалів наших розслідувань, перевалка зерна з судна на судно в Керченській протоці постійно практикується. Нас вона цікавить лише в аспекті “легалізації” зерна, вивезеного з окупованих портів України. Капітани балкерів, які приймають зерно з окупованих кримських портів, змішують його з тим, що прийшло з російських портів Азовського моря, і все це зерно оформлюється в документах як російське.

В своїй публікації ми показали обсяги перевезень зерна з окупованого Севастополя на перевалку порту Кавказ – здійснено 13 рейсів за червень 2022, перевезено 52 800 тонн зерна.

Капітан Корчін” (IMO: 8959219, Name: CAPITAN KORCHIN, MMSI: 273370100, Call Sign: UCWM, Flag: Russia [RU]) в червні виконав 2 таких рейси. Судно двічі завантажувалось на зерновому терміналі в Севастопольській бухті (5000 тонн пшениці і 5100 тонн ячменю) і доставляло зерно на перевалку в порт Кавказ.

Трек “Капітан Корчін” за останній місяць зафіксовано на скріншотах зі сторінки судна на порталі МарінТрафік. На скріншотах видно як двічі судно вимикало транспондер і пропадало зі зв’язку в АІС на термін, що збігається з наведеними вище даними щодо завантаження судна в окупованому Севастополі.

“Капітан Корчін” після кримських рейсів повернувся в Азовське море, завантажився зерном в порту Ростов-на-Дону і виконав ще один рейс на перевалку в порт Кавказ.

Історія портів судна “Капітан Корчін”.

В Україні здійснюються кримінальні провадження за фактами викрадення сільськогосподарської продукції на тимчасово окупованих територіях та незаконного перетину Державного кордону України.

Українськими правоохоронними органами капітану судна “Капітан Корчін” має бути висунута підозра та щодо його особи проведені відповідні розшукові дії.

Нами встановлено суттєву обставину здійснення капітаном суднозаходження в окупований Севастополь – він двічі вимикав АІС з метою приховування злочину з незаконного перетину Державного кордону України. А це означає, що в кримінальному обвинуваченні, яке повинні висунути капітану правоохоронні органи, при встановленні суб’єктивної сторони злочину форма провини має розглядатися як умисел.

За даними з наших власних джерел, капітан судна “Капітан Корчін”, який двічі здійснив незаконний перетин Державного кордону України шляхом суднозаходження в закритий порт Севастополь – Козлобаєв Олександр Юрійович (вК).

По фотографіям з акаунта Олександра Козлобаєва видно, що він працював на судні “Капітан Корчін” ще в 2018 році.

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *