GRACE A: судно під прапором Лівану завантажується в окупованому Севастополі


GRACE A (IMO: 8403337, MMSI: 450602000, Call Sign: ODWY, Flag: Lebanon [LB]) прийшло в окупований Крим з Єгипту. Перед тим, як завести судно в закритий порт Севастополь, капітан вимкнув судовий транспондер. Це означає, що він мав намір приховати незаконний судозахід, за що в Україні законом встановлено кримінальну відповідальність. Судно було заведено в Севастопольську бухту і поставлено на завантаження до зернового терміналу компанії “АВЛІТА”.

Судозахід

GRACE A вимкнуло AIS ввечері 23 серпня на підході до кримського узбережжя та направилось в закритий порт Севастополь.

24.08.2019 ми виявили судно біля зернового терміналу стівідорної компанії “АВЛІТА”.

Встановлено, що це судно GRACE A. Для ідентифікації були взяти фотографії судна від 18.01.2019 з нашого розслідування:

25 та 26 серпня судно знаходиться біля причалу в окупованому Севастополі.

Як зазвичай роблять порушники, судно GRACE A вказує порт призначення Кавказ, однак база судозаходів в порти РФ надає інформацію, що судна там не було.

Прапор GRACE A

Судно GRACE A ходить під прапором Лівану.

За останні 2 роки через незаконні судозаходи в оупований Крим судно кілька раз було змушено змінювати прапор.

Вперше судно GRACE A зайшло в окупований Крим 28.08.2017, під прапором Молдови. Адміністрація прапору Молдови відреагувала миттєво, прапор з порушника було знято.

Судно перейшло під юрисдикцію Танзанії і кілька раз приходило в Крим під зручним на той час танзанійським прапором.

Однак влада Танзанії провела розслідування щодо реєстрації під її прапором іноземних суден, багато з яких звинувачувались в перевезенях зброї, наркотиків, контрабанди. В цей час завдяки ефективним діям українських дипломатів прапор було знято з ряду порушників по Криму, зокрема з GRACE A.

В 2018 році судно GRACE A кілька разів ходило за маршрутом окупований Крим – Сирія.

У вересні 2018 змінився менеджмент судна GRACE A. До того воно було оформлено на ліванську компанію Cedar Marine Services SAL, суда якої ходили в українські порти.

Тепер менеджмент судна GRACE A здійснює компанія MED STAR SHIPPING CO SA (IMO: 5751289).

Судно GRACE A належить компанії HOSNI AMMOUN Y (IMO: 6110467), на яку також оформлено іншого порушника – RANI.

Під прапором Лівану судно GRACE A порушує Державний кордон України вже втретє, до того незаконні судозаходи відбулись в січні 2019:

та в липні 2019:

Отже, судно GRACE A зареєстровано в Лівані, оперується з Лівану та ходить під прапором Лівану. Будемо спостерігати куди піде зерно, зібране в окупованому Криму, яке наразі завантажують на судно-порушника GRACE A – часом не в Ліван?

UPD 28.08.2019

26 серпня ми закінчили наш матеріал питанням чи не в Ліван піде GRACE A під ліванським прапором? Питання це можна вважати риторичним, наша гіпотеза повністю підтвердилась. Коли судно 28.08.2019 вийшло на зв’язок в AIS, воно вказало порт призначення Тріполі (Ліван).

Отже, судно-порушник GRACE A, яке належить ліванській компанії, оперується з ліванського міста Тріполі та ходить під ліванським прапором, наразі йде в ліванський порт Тріполі з партією зерна, зібраного в окупованому Криму.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *