WITCH QUEEN: відновилося вивезення скрапленого газу з окупованої Керчі


LPG Tanker WITCH QUEEN (стара назва KEREM BEY) з вимкненим АІС завантажив в Керченському рибному порту приблизно 2400 тонн скрапленого газу. Порушник нещодавно змінив назву і прапор, ймовірно судновласник також змінився.

LPG Tanker WITCH QUEEN (або KEREM BEY, IMO: 9050187, MMSI: 630001005, Call Sign: J5AA1G, Flag: Guinea-Bissau [GW]) зайшов в рибний порт окупованої Керчі 12.08.2022. АІС порушника було вимкнуто.

Повідомлення SeaKrime від 14.08.2022.

Фотофіксація LPG Tanker WITCH QUEEN (або KEREM BEY) в Керченському рибному порту 14.08.2022.

По фото від 14.08.2022 було проведено геолокацію.

WITCH QUEEN вийшов з окупованої Керчі 19 серпня 2022.

Як ми бачимо на схемі вище, WITCH QUEEN завантажувався в окупованій Керчі з 12 по 19.08.2022.

Повідомлення SeaKrime.

З власних джерел журналістам SeaKrime відомо, що на ТЕС-терміналі в Керченському рибному порту на судно WITCH QUEEN було завантажено приблизно 2400 тонн скрапленого газу.

WITCH QUEEN вказує порт призначення Бейрут (Ліван), але ймовірно піде в Сирію, порт Баніяс.

Сирійська “газова схема” була висвітлена в наших дослідженнях 2017/18 року.

Організатори постачання російського і частково казахстанського скрапленого газу через окуповану Керч в Сирію у 2017 році були названі в наступній публікації.

Також до 2017 року тривало регулярне завантаження в окупованій Керчі болгарських танкерів під болгарським прапором.

З 2018 року газова схема постачання LPG в Сирію через Керч перестала існувати, порушники перемістилися до терміналу в порту Темрюк, що врешті-решт завершилося трагедією – при перевантаженні скрапленого газу методом судно-судно на OPL Кавказ сталася пожежа, загинули моряки.

Як ми бачимо на фото з Керченського порту, танкер зайшов під іменем “WITCH QUEEN”. Однак в більшості баз судноплавства, включно з офіційною IMO GISIS судно фігурує під старою назвою KEREM BEY і прапором Панами, а не Гвінея-Бісау.

Припускаємо, що власник у танкера також змінився, ця гіпотеза потребує перевірки.

Отже, потрібно встановити актуальні дані по цьому порушнику, для чого запросити адміністрації прапору Панами та Гвінеї-Бісау.

Для проведення дослідження було використано інформацію з власних джерел проєкту SeaKrime. Деякі дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботі нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *