PERESVET: зерновий рейс з окупованого Севастополя в Єгипет


Судно PERESVET завантажилось на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта” 7 тис.тонн пшениці і прямує в єгипетський порт Александрія.

PERESVET (IMO: 8919879, MMSI: 273212820, Call Sign: UBIT9, Flag: Russia [RU]) вийшов 27.12.2020 з ліванського порту Тріполі і вказав порт призначення Кавказ. Однак судно до порту Кавказ не дійшло, а направилось в інший чорноморський порт – Севастополь в окупованому Криму.

5 січня PERESVET пройшов Босфор і вимкнув АІС. На наступному скріншоті від 10 січня ми бачимо точку, в якій було вимкнено судновий транспондер.

Цікаво, що історія портів на сайтах МарінТрафік і ШіппінгЕксплорер станом на 25 січня показує цю відмітку проходження судном PERESVET Босфору при виході в Чорне море як останню. Тобто в тому порту, де пройшло завантаження судна, воно знаходилось з вимкненим АІС.

PERESVET направився в сторону узбережжя окупованого Криму і зайшов в закритий порт Севастополь 09.01.2021 приблизно о 13й за київським часом.

Судно було пришвартовано до причалу стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах “Авал”) для завантаження пшеницею на зерновому терміналі. В трюми судна-порушника було завантажено 7000 тонн пшениці. Зафіксовано, що це зерно не тільки кримського походження, частково на PERESVET завантажили пшеницю, яку завезено з російської території залізничним транспортом.

Перед виходом з порту на судні провели фумігацію і задраїли трюми. Після оброблення зерна певний час відкривати трюми не можна. Також в Севастополі були оформлені документи на доставку пшениці в Єгипет.

Весь час в порту Севастополь судно перебувало з вимкненим судновим транспондером, це видно на наступному скріншоті.

Ввечері 21.01.2021 PERESVET вийшов з Севастопольської бухти з вантажом 7000 тонн пшениці на борту.

Судно не відразу пішло до виходу з Чорного моря, спочатку попрямувало в бік Керченської протоки. Однак до порту Кавказ воно не дійшло, зупинилось на OPL Кавказ – неконтрольованій стоянці в нейтральних водах Чорного моря, відомою за назвою Тортуга.

Капітан PERESVET увімкнув АІС 22.01.2021 на OPL Кавказ 22.01.2021.

На порталі МарінТрафік ми можемо побачити трек судна PERESVET.

На наступному слайді видно, що АІС було вимкнено 06.01.2021.

Увімкнули судновий транспондер на PERESVET тільки 22.01.2021 на OPL Кавказ після незаконного відвідування закритого порту Севастополь. Судно показує в АІС порт призначення Александрія і статус “Laden” – завантажено.

23.01.2021 PERESVET пішов в бік Босфору.

Ввечері 25.01.2021 PERESVET зайшов в Босфор.

Аналіз треків судна PERESVET показує, що воно не заходило в порт Кавказ. Цей висновок підтверджується і російською базою суднозаходжень, де останнє відвідування судном PERESVET порту Кавказ зафіксовано в грудні 2020.

PERESVET є постійним порушником Державного кордону України, його незаконні суднозаходження зафіксовані в матеріалах журналістів SeaKrime. Судно здійснює регулярні рейси з зерном з Авліти на Близькій Схід. Також на зворотному шляху з Середземного моря PERESVET двічі здійснював перевезення з Туреччини в окупований Крим – в Севастополь було доставлено щебень з Гіресун і в Феодосію ільменіт з порту Хопа.

Отже, на судно PERESVET було завантажено 7000 тонн пшениці на зерновому терміналі стівідорної компанії “Авліта” в окупованому Севастополі. Також там було проведено фумігацію зерна, і судно з закритими трюмами здійснило маневр в сторону порту Кавказ. Припускаємо, що порушниками були сфальсифіковані документи щодо порту завантаження, і це переміщення в східну частину Чорного моря було здійснено для приховування справжнього порту завантаження – Севастополь в окупованому Криму. Однак ані завантаження, ані довантаження на перевалці в Чорному морі не могло відбутися, тому що судно там знаходилось з задраєними люками після фумігації.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.