23.08.2023 крилата ракета “Нептун” знищила особливо важливу наземну ціль


Джерело: ЦензорНет.

23 серпня 2023 року вперше в історії крилата ракета “Нептун” Військово-морських сил ЗС України знищила особливо важливу наземну ціль – радар повітряної розвідки 48Я6-К1 «Подлет» та пускову установку 5П85СМ2-0 зенітно-ракетної системи С-400 “Триумф”. “Подлет” – це очі “Тріумфу”, радар забезпечує спостереження за повітряним простором як за низьковисотними цілями так і за балістичними ракетами, і є ключовою складовою протиповітряної і протиракетної оборони ЗС РФ.

За даними джерел Цензор.Нет, розвідка ВМС ЗСУ отримала точну інформацію щодо місцезнаходження позиційного району С-400 близ села Оленівка на території тимчасово окупованого Криму.

Радар забезпечував контроль повітряної обстановки над західною частиною Чорного моря та над територією Херсонської області з відстані приблизно 110 км від лінії фронту.

ВМС визначили для ураження позиції С-400 нову крилату ракету наземного ракетного комплексу “Нептун”, та запрограмувало маршрут та характеристики польоту які забезпечили обхід російських систем спостереження.

Одна ракета “Нептун” над надмалій висоті пройшла непоміченою та точно знищила РЛС “Подлет”, не зважаючи на великі сили російської ППО, зосереджені на окупованій Херсонщині та у Криму.

Результати ураження зафіксував дрон Головного управління розвідки Міноборони. Цікаво, що дрон залетів далеко в тил росіян та літає та фіксує ураження російського радару, який призначений саме для виявлення повітряних цілей, але не здатен помітити і надати цілевказування ні по українському дрону ні по українській крилатій ракеті.

Навіть під час війни Росія продовжує постачання за старими контрактами ЗРС “Тріумф” та радарів “Подлет” в Туреччину та Індію. Але російські військові технології в даному випадку, очевидно, поступаються українським військовим технлогіям.

За даними джерел Цензор.Нет поточна модифікація ракети “Нептун” була розроблена після початку повномасштабного вторгнення згідно з рішенням головнокомандувача ЗСУ В.Залужного 15 березня 2022-го року. Роботи проведені в рекордно короткі терміни, а випробування ракета проходить одразу у бою.

Новий видатний успіх ракет “Нептун” вітчизняного КБ “Луч” та воїнів ВМС ЗСУ. Найкращий подарунок до свята.

Мyrotvorets.news нагадує, у квітні 2022 року українська крилата ракета Р-360 “Нептун” знищила прямим попаданням флагман чорноморського російського флоту – крейсер “Москва“.

Але це не перше ефективне застосування “Нептуна”.

Уже після початку російсько-білоруської агресії, Володимир Зеленський зрозумів, що:

Нагадаємо, на початку грудня 2018 року українські військові успішно випробували вітчизняну нову крилату ракету «Нептун».

Створення “Нептуна” у максимально стислі строки стало можливим завдяки високому професіоналізму фахівців багатьох підприємств “Укроборонпрому“, які входять до кластеру високоточного озброєння та боєприпасів, зокрема, ДККБ “ЛУЧ”, ДАХК “АРТЕМ” та ДП “Жулянський машинобудівний завод “ВІЗАР”.

Комплекс РК-360МЦ “Нептун” чекали у війську ще у 2021 році.

Наступною обіцянкою був квітень 2022 року.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *