Шалений спротив росії виготовленню ракет «Нептун» і чудеса неушкодженості “Нептунів” під бомбардуваннями КБ “Луч”


Росія докладала багато зусиль для того, щоб заблокувати розробку та виробництво українських ракет «Нептун».

Про це розповіла екснардепка та оператор ПТРК «Стугна» Тетяна Чорновол, передає Цензор.НЕТ.

Ракети «Нептун» – це дітище головного конструктора КБ «Луч» Олега Коростельова.

«В квітні 2019 року «Нептун» був повністю готовий. Пройшов всі випробування. Був прийнятий на озброєння. Проблема була тільки в тому, що він був в єдиному екземплярі і без ракет, бо всі вистріляв під час випробувань, – розповіла Чорновіл. – Щоб з’явилися нові пускові і ракети, потрібно було замовлення МО і фінансування. Замовлення не було наступні два роки ВЗАГАЛІ!!!» – наголосила Чорновол.

Зокрема в квітні 2019 року КБ «Луч» на випробовуваннях показало всій країні, як «Нептун» вразив морську ціль. 

Після цього, зо словами екс-нардепки, «москалі возбуділісь ненажарт», що й стало головною причиною, чому після зміни влади проект був наглухо зупинений.

«Уточню, що і до зміни влади у «Нептуна» були проблеми. Блокування було шалене. Проте у майданівській владі у «Нептуна» були хоч такі вагомі лобісти, як верховний головнокомандувач Порошенко, секретар РНБО Турчинов, голова комітету Нацбезпеки та оборони Пашинський, секретар комітету Вінник, тому справа рухалася… І хочете люди ви цього чи ні, але час дізнатися правду: головним локомотивом ракетної програми в Україні був Пашинський (саме тому я публічно захищала його ЗАВЖДИ, навіть тоді, коли це було рівнозначно політичному самогубству, і дискредитація його також була наслідком роботи агентури, що блокували ракетну програму України)», – пояснила Чорновол.

«Для оборони узбережжя нам треба було лише два дивізіони!!! «Нептунів», які коштували лише, як 10 км дороги Дніпро-Решетилівка. Публічністю стіну вдалося проламати, в кінці 2020 року проект «Нептунів» був профінансований. Однак агентура Кремля знайшла зупинити проект іншим інструментом – КОРУПЦІЄЮ”, – написала Чорновол.

За її словами, замість того, щоб фінансувати виробництво ракет, всі гроші з проекту пішли на закупівлю корупційних (по завищеній ціні) шасі машини Татра, хоча раніше в проекті було закладене шасі значно дешевшого Кразу. Тому весь 2021 рік виробництво ракет так і не було профінансоване. Зате піар профінансували. Нова пускова на Татрі, а також машини заряджання та обслуговування гарно проїхалися парадом на День Незалежності. Ракет так і не було. Перші гроші на ракети прийшли в кінці 2021 року і виробництво нарешті почалося, до (початку) війни залишалося менше двох місяців. В лютому 3 ракети «Нептуна» були готові, і ще велика купа була на різних стадіях збірки», – розповіла екснардеп.

«Пашинський вмовляв Коростельова поставити 3 готові ракети в Одесу на бойове чергування. Пашинський був переконаний, що Путін нападе 22 лютого. Він свого добився день-в-день: 22 лютого 3 ракети були відвантажені в Одесу і випущені, на жаль, без враження цілі (чому розкажу згодом), але навіть такий пуск перелякав москалів і зупинив висадку десанту… А далі втрутився БОГ! Адже склади КБ «Луч» в Житомирській області були розтрощенні авіаударами. І хоча більшість ракет вже на той момент була вивезена мером Житомира Сухомлином, Пашинським – міністром нападу (таке у нього прізвисько) та його сином Антоном… «Нептунам» не пощастило бути вивезеним першими, бо вони не були повністю готові. До них дійшла черга вже після двох авіаударів. Ракет «Нептуна» була велика купа, але всі в різній стадії збірки. І тільки чудом, коли до них дійшла черга, всі збірки «Нептунів» чудом знайшли неушкодженими, під час розбору завалів. І повірте врятувалася велика купа… Вивезли, організували доробку і зробили», – додала Чорновол.

«З пусковими «Нептуна» теж були чудеса, вони дороблювалися в одному місті на Сході. Хлопці з ВСП їх забрали під обстрілами і провели до моря. А далі командування чекало жирну ціль. Хочу відзначити роль Залужного – у ракетної програми України нарешті з’явився найпотужніший лобіст», – констатувала вона.

«Однак була, ще одна пригода про яку не можу не згадати. Є на КБ «Луч» останній з могікан радянського оборонпрому, який відповідав за тестування ракет і все нудив, що ракети не пройшли тестування. «Військові умови все горить, яке тестування!!!», – всі шикали на дідка. Але скрупульозний в’їдливий профі свого добився, вирушив в Одесу і….виявилося, що у всіх-всіх ракет один маленький блочок був з маленькою хибою…яка робила ракету не боєздатною. Причому ця хиба була штучного походження – не інакше, як диверсія на стадії збірки. Ось так російські агенти тримали під контролем «Нептуни». Виправити ушкодження було дрібницею. Далі протестовані, боєздатні «Нептуни» чекали «Москву». Флагман російського флоту був вражений двома ракетами!», – резюмувала Чорновол. 

Donate to Myrotvorets

14 коментарів до “Шалений спротив росії виготовленню ракет «Нептун» і чудеса неушкодженості “Нептунів” під бомбардуваннями КБ “Луч”

  1. Агенти кремля звичайно старалися, але найбільше старався харант, якого роблять хероєм за те, що “невтік”. Краще б він не з’являвся, тисячі людей залишились би живі і не було б таких руйнувань в Україні.

  2. А якби, не дай Боже, харантом був би хетьмана, то уже вся Україна була б анексована, як Крим в 2014 році. Чи ти забув за чийого правління анексували Крим і створили одно??? А хто випустив гіркіна з Славянська і заборонив його атакувати на марші??

  3. можу сказати, коли в 14 році лили бруд на Пашинського я тоді дуже сумнівався в тій інформації. велика подяка всім патріотам причетним до завершення програми “Нептун” і її практичного застосування. не дивлячись на те що нам привела до влади більшість.

  4. Одні боти бачу. рішили коментами своїми проти президента зможете розхитати народ? Хрін вам з редькою! Всі в державі бачать хто є хто, і скільки не піньтеся змінити вам цього не вдасться.

  5. Сцана пропаганда Порошенка, а казав що під час війни політичного протистояння не буде. Ось вам і шоколадний Петя з своїми обіцянками, а пам’ятаєте про атотза декілька годин?

  6. У вас все тримається на простих людях, особисто я рахую це злочинною недбалістю на фоні ще підготовки до війни росією, нічого не робити в оборонній промисловості

  7. Велика подяка і КБ Луч і Турчинову, Пашинському, Порошенко. Цей недогарант, який на дорогі витратив 100 млрд. а на ЗСУ 10 млрд. Це після війни треба розбиратися, і за Вагнеревців яких він відпустив, а потім частина котрих звірствувала в Бучі і не тільки. І за сриви операцій СБУ і багато іншого, і за Коломойського під його патронатом, який за 2,5 роки намив в Україні більше 30млрд.грн. а зараз сидить мовчки, вирішує що далі прибрати до рук с того що залишиться. І за розмінування единого шляху з Криму, через який без супротиву зайшли орки і зайняли південь, і багато питань ще, але це потім, після перемоги. Слава Україні і ЗСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *