Як під час повномасштабного вторгнення будували катер «Буча» і екскурс в нещодавню історію будівництва Кентаврів


У п’ятницю 26 травня у стрій Військово-морських сил України ввели український катер «Буча», вироблений на потужностях заводу «Кузня на Рибальскому».

Катер був закладений у 2019 році. Але саме під час повномасштабного російського вторгнення на нього встановили унікальну техніку, сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Після цього у 2022-23 роках він пройшов заводські і державні  випробування.

«Дуже важливим днем для зміцнення морських спроможностей українського війська» назвав Петро Порошенко передачу на озброєння ВМС ЗСУ катера «Буча». Це перший військовий катер, який був виготовлений і пройшов усі випробування в умовах повномасштабного вторгнення. Для того, щоб доставити робітників підприємства з-за лінії фронту, комплектуючі та паливно-мастильні матеріали, долучилась велика команда волонтерів, військових та бізнесу.

«Героїчними зусиллями трудового колективу  заводу «Кузня на Рибальському», а також всіх, хто був залучений до будівництва та введення в експлуатацію: волонтерів, добровольців і військовослужбовців, які допомагали з постачанням паливномастильних матеріалів під час напівоточення Києва, персоналу заводу, який займався постачанням комплектуючих, зокрема і з окупованих територій Херсонщини та Миколаївщини; також Міжнародного інвестиційного банку, – завдяки їх зусиллям вдалося ввести в стрій ВМС ЗСУ катер із дуже символічною для кожного з нас назвою – «Буча», – пише Порошенко у Facebook.

Він подякував всьому колективу заводу «Кузня на Рибальскому» і гендиректору підприємства Костянтину Картошкіну за те, що попри все вони продовжують будувати українські кораблі.

«Вдячний Головнокамандувачу ЗСУ Валерію Залужному , начальнику Генштабу Сергію Шапталі та командувачу ВМС України Олексію Неїжпапі – і разом з ними кожному солдату, матросу та офіцеру, які сьогодні боронять Україну», – пише Порошенко.

«Я і моя команда доклали максимум зусиль до фінансування цього красеня, який посилить нашу армію з моря. Русскій воєнний корабль, іді на…. Українському катеру «Буча» – сім футів під кілем!», – побажав Петро Порошенко.

Так, це важливий день. Так, це тепер для українців предмет гордості, що змогли під час російсько-української війни виготовити для нашого війська катер,
Але ми пам’ятаємо, як співробітники ДБР заарештовували керівництво та майно заводу-виробника цього катеру за надуманими і фальсифікованими справами. Як те ж саме ДБР вилучало клістрони з систем ППО України.
Все робилося задля того, щоб катери не потрапляли на озброєння ЗСУ, а системи ППО були виведені з ладу саме перед вторгненням.
Чи покарані ці покидьки за свої дії на шкоду обороноздатності України? Чи є відносно них провадження за відповідними статтями ККУ?
Вгадайте з трьох раз.

В Центрі “Миротворець” був ряд статей про злочинні дії ДБР перед самим повномасштабним вторгненням.
Одна з них саме щодо “Кентаврів”.

Сміх крізь сльози.
Над народом України просто знущались.
А населення продовжувало реготати.
І відповідальність не лише на виконавцях дбрівцях.
Питання про замовників не зніметься до вирішення.

Наша звитяжна історія і зрада України своїм народом.

20 вересня 2018 року заводом «Кузня на Рибальському» спущено на воду, ще один десантно-штурмовий катер проекту 58503 типу «Кентавр». Це вже другий катер цього типу з двох закладених на київському суднобудівному підприємстві 28 грудня 2016 року на замовлення Міністерства оборони України. Нагадаємо, що головний катер було спущено 14 вересня.

Вересень 2018 року.

Нарощуємо потенціал ВМС. Наші оборонні підприємства вкотре доводять, що здатні виробляти конкурентоспроможну та надійну техніку. Цей катер повністю спроектовано та збудовано в Україні, його характеристики відповідають кращим світовим зразкам, незважаючи на це, він має значно нижчу вартість, – про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Турчинов.

19 листопада 2018 року до Одеси для продовження випробувань прибули новозбудовані десантно-штурмові катери проекту 58503 (“Кентавр”).

Грудень 2018 року.

Катерів такого типу в незалежній Україні ще не створювали. За тактико-технічними характеристиками та ходовими якостями вони цілком можуть скласти конкуренцію суднам подібного класу, що є на озброєнні в інших країнах. Зокрема CB90 у Швеції та Раптор у Росії.

Квітень 2019 року. Цей катер почали будувати у 2018 році та під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катеру 58155 шифр «МБАК» та третього десантно-штурмового проекту 58503 типу «Кентавр-ЛК» у лютому 2019-го року на підприємстві проводили роботи з його збирання.

Березень 2020 року. В ході ходових швартових випробувань десантно-штурмових катерів, «Кентаври» вперше відстрілялись некерованими ракетами на одному з морських полігонів ВМС ЗС України.

Станом на травень 2020 року до складу ВМС ЗСУ передано 7 МБАК проекту 58155.

Грудень 2020 року.

Приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України.

Будівництво восьмого МБАК “Гюрза-М” та ДШК “Кентавр-ЛК” для ВМСУ було “заморожене” наприкінці 2020 року.

Катер типу «МБАК», який також іноді помилково називають «Гюрза-М», із заводським номером 01036 був закладений на «Кузні» 8 лютого 2019 року, одночасно з третім десантно-штурмовим катером проєкту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК») зав. № 01037.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *