Більше не треба: «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України


Приватне акціонерне товариство «Кузня на Рибальському» зупинила будівництво катерів для ВМС України, повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на власні джерела в МОУ.

Мова йде про восьмий корпус:

  • малого броньованого артилерійського катеру проєкту 58155;
  • та десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

У липні 2020 року Командувач Військово-Морськими Силами ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа озвучив інформацію, що національний флот обмежиться придбанням восьми корпусів МБАКів, останній з яких мав бути спущений на воду та переданий на випробування до кінця року:

«До кінця року буде добудована ще одна одиниця – восьма. Ми поки зупиняємось на восьми – це та кількість, що нам необхідна», – сказав контр-адмірал

Його заклали 8 лютого 2018 року разом з третім корпусом десантно-штурмового катеру проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК».

За цей час підприємство змінило власників з «Прайм Ессетс Кепітал» (акціонерами якого є Президент України Петро Порошенко та його бізнес партнер Ігор Кононенко) на нового – компанією «Евінз лімітед» з групи «ТАС», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко.

Станом на листопад 2020 року, на корпусах катерів для Військово-Морських Сил ЗС України жодних робіт не проводилось:

Як видно зі світлин, корпусу майбутнього 3-го десантно-штурмового катеру проєкту 58503 фактично не існує та є лише частини, котрі не встигли зібрати.

Підприємство «Кузня на Рибальському» по співпраці з ВМС ЗС України зараз працює лише по проєктам добудови та випробування двох наявних десантно-штурмових катерів шифру «Кентавр-ЛК», а також середнього розвідувального корабля «Сімферополь» за темою «Лагуна».

Причина зупинки будівництва яка називається – форсмажорні обставини у зв’язку з пандемією COVID-19.

Попередні малий броньований артилерійський катер проєкту 58155 почали будувати в 2018 році, спуск на воду 7-го МБАКу відбувся 3 квітня 2019-го року а на початку жовтня 2019-го року він прибув до Одеси де розпочались його випробування. У грудні того ж року він отримав іменування «Костопіль».  У вересні 2020 року його включили до складу ВМС ЗС України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *