Джерело: Defense Express.
Будівництво восьмого МБАК “Гюрза-М” та ДШК “Кентавр-ЛК” для ВМСУ було “заморожене” наприкінці минулого року.
Нагадаємо, за попереднім планом, восьмий з катерів проєкту 58155 мав бути спущений на воду до кінця минулого року.
У грудні минулого року стало відомо, що на ПрАТ “Кузня на Рибальському” припинили будівництво третього ДШК “Кентавр-ЛК” та восьмого малого броньованого артилерійського катера “Гюрза-М”.
Причиною припинення робіт з будівництва на підприємстві називають форс-мажорні обставини, пов’язані з пандемією коронавірусної інфекції.
Варто додати, що сьомий МБАК Р180 “Костопіль” (закладений у 2018 році) був прийнятий на озброєння ВМСУ восени 2020 року. А ось два десантно-штурмові катери L451 “Малін” та L452 “Станіслав” вже 2 роки проходять випробування та доопрацювання й досі не прийняті до складу українського флоту.
БУВ ЗАКЛАДЕНИЙ У 2018 Р: АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ КАТЕР «КОСТОПІЛЬ» ВКЛЮЧЕНО ДО СКЛАДУ ВМС
«КЕНТАВРИ» ВПЕРШЕ ВІДСТРІЛЯЛИСЬ НЕКЕРОВАНИМИ РАКЕТАМИ
У грудні 2019 року ВМС ЗС України сформували дивізіон надводних сил на Азовському морі, до якого були включені малі броньовані артилерійські катери.
Очікувалось, що у подальшому бойовий та чисельний склад дивізіону буде нарощуватися за рахунок введення нових бойових одиниць.
У грудні 2020 року стало відомо: БІЛЬШЕ НЕ ТРЕБА: «КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» ЗУПИНИЛА БУДІВНИЦТВО КАТЕРІВ ДЛЯ ВМС УКРАЇНИ
Блогери з каналу POLINWAGEN проникли на територію не працюючого підприємства і досить докладно показали стан готовності восьмого з малих броньованих артилерійських катерів проєкту 58155 (шифр “Гюрза-М”).
Корпус МБАК вже повністю готовий. А ось рубка катеру ще потребує певних робіт.
Також на судні не встановлені бойові модулі та гвинти.
Всередині корпусу катеру можна побачити змонтовані агрегати та, принаймні частково, проведену силову мережу.
А ось корпус третього десантно-штурмового катера проєкту 58503 (шифр “Кентавр-ЛК”) не готовий навіть близько. Власне, навіть не сформований корпус судна.