Судно “НАДЕЖДА” здійснює перевезення зерна з окупованої Керчі в Туреччину


Судно “НАДЕЖДА” завантажилось ячменем в окупованому Криму і показує порт призначення Самсун. Розкриваємо учасників попереднього рейсу судна в цей турецький порт.

НАДЕЖДА” (IMO: 8611221, MMSI: 273456690, Call Sign: UBXS8, Flag: Russia [RU]) вранці 15.07.2022 прийшла в Керченську протоку з порту Карасу (Туреччина), куди було доставлено приблизно 3000 тонн кукурудзи з Керченського рибного порту, і розмістилася на якірній стоянці порту Кавказ.

16 липня 2022 “НАДЕЖДА” почала рух в бік мосту, незаконно спорудженого окупантами в Керченській протоці, і вимкнула АІС.

Трек судна “НАДЕЖДА” Карасу-Керченська протока.

На наступному скріншоті з МарінТрафік показано напрям руху “НАДЕЖДА” після того як капітан вимкнув судновий транспондер, щоб приховати незаконне суднозаходження в окуповану Керч.

Судно зайшло в Керченський морський торговий порт 16 липня, де було ошвартовано до причалу №6. Дослідники, які мають доступ до супутникових знімків, можуть побачити Надежду в цьому місці 16-18 липня 2022.

На судно в КМТП було завантажено 3000 тонн ячменю (інформація з власних джерел SeaKrime), після чого вечором 18 липня або вночі 18/19 липня судно вийшло з торгового порту Керчі і розташувалося на якірній стоянці порту Кавказ.

Схема переміщення судна “НАДЕЖДА” з вимкненим транспондером

Судно вказує порт призначення Самсун (Туреччина).

Минулого разу, коли ми фіксували рейс Керч-Самсун, судно “НАДЕЖДА” доставило 3000 тонн кукурудзи в Туреччину. Завантаження в окупованій Керчі відбувалось 21-23 червня, в Самсуні судно знаходилось 26-29.06.2022.

Розслідувачі SeaKrime про це повідомляли:

Вдалось з’ясувати, що покупцем цієї партії кукурудзи була турецька аграрна компанія Bek Tarim (контактні дані).

На партію кукурудзи було оформлено фейкові документи – судно завантажувалось в порту Керч в окупованому Криму, а документи, пред’явлені капітаном турецькій владі, видані портом Кавказ.

В порту Керч агентом судна була компанія Фаст (ИНН 2376000774), засновник та директор Пристинский Владимир Александрович (ИНН 911108717540). Компанія здійснює незаконну діяльність в окупованому Криму, пов’язану з порушенням Державного кордону України, але зареєстрована в Краснодарському краї.

Юридический адрес: 353320, КРАСНОДАРСКИЙ КРАЙ, АБИНСКИЙ Р-Н, АБИНСК Г, ТРУДА УЛ, ДОМ 193 А

Телефон: +7 (978) 779-55-41

Завантаження “НАДЕЖДА” в окупованій Керчі 16-18.07.2022 також обслуговувала компанія “ФАСТ”.

Продавцем зерна виступає компанія “Петрохлеб-Кубань” (ИНН 2310109650), засновник та директор Фисик Максим Васильевич (ИНН: 232300471601).

Юридический адрес: 350000, КРАСНОДАРСКИЙ КРАЙ, ГОРОД КРАСНОДАР, УЛИЦА КРАСНАЯ, 124, Б, 60 

Телефон: +7 (861) 259-12-43

Фисик також є засновником компанії “Кубанская морская компанія” (“КМК”, ИНН 2310213041), директор Панин Владимир Иванович (ИНН: 230811013238).

Юридический адрес: 350000, КРАСНОДАРСКИЙ КРАЙ, Г. КРАСНОДАР, УЛ. КРАСНАЯ, Д. 124, ЛИТЕР А, ОФИС 406  

В контактній інформації компанії на сайті list-org вказані електронні адреси з доменами Петрохлеб-Кубань і КМК.

E-mail: [email protected], [email protected], [email protected]

Тобто це пов’язані компанії, які здійснюють спільну економічну діяльність.

Дійсно, це підтверджується також інформацією з бази Equasis, судно “НАДЕЖДА” оперується компанією “Кубанська морська компанія” (KUBAN MARINE COMPANY LLC, IMO: 6089531).

.

Судно “НАДЕЖДА” оформлено на компанію “Костер” (ИНН 7805750182), директор Скрябин Иван Николаевич (ИНН 231401773734). Засновницею компанії є Фисик Ульяна Ивановна (ИНН 234402845916).

Компанія “КМК” оперує ще трьома суднами, всі вони є порушниками, що здійснюють незаконні рейси в закриті порти окупованого Криму – Сормовский-48, Ант, Вера.

Для довідки:

“НАДЕЖДА” з кінця 2021 року займається регулярними перевезеннями зерна з окупованого Криму (майже завжди з Керчі) в турецькі порти (здебільшого Самсун). Таких рейсів за цей час було багато, лише частина з них була відображена нами в публікаціях.

Про незаконні рейси судна “НАДЕЖДА” в турецький порт Самсун йдется в розслідуванні іспанських журналістів з видання El Pais.

Висновки.

  1. Туреччина продовжує приймати судна, які доставляють зерно з окупованого Криму. Сьогодні було поставлено до причалу в порту Ізмір судно “Св.Константин”, також на якірну стоянку Ізміру було поставлено судно PAWELL, обидва прийшли з зерном з окупованого Севастополя (повідомлення SeaKrime).
  2. Потребує виявлення позиція турецької аграрної компанії Bek Tarim, яка купила зерно з окупованого Криму, доставлене судном “НАДЕЖДА”. В документах, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, вказано порт завантаження Кавказ, можливо що компанія буде посилатися на ці документи як на доказ легітимності цієї угоди. Однак наявність численних публікацій з повідомленнями про перевезення зерна з окупованого Криму, в тому числі і нашого проєкту SeaKrime, мають бути враховані компанією.
  3. Компанії “Петрохлеб-Кубань”, “Кубанская морская компания”, “Костер”, а також пов’язані з ними фізичні особи мають бути розглянути в аспекті застосування санкцій державними органами України та іншими країнами.
  4. Діяльність турецької аграрної компанії Bek Tarim можливо підпадає під застосування вторинних санкцій, як до компанії, що допомагає здійснювати російським окупантам злочинну діяльність, це має бути розглянуто компетентними органами України та її партнерів.
  5. Журналісти SeaKrime вже стикалися з підробленням документів, які здійснюють офіційні органи держави-агресора, щоб приховати факт завантаження судна в окупованому Криму. На цей раз нами виявлено фальсифікування документів, здійснене капітаном судна “НАДЕЖДА” А.Вечерко та адміністрацією порту Кавказ. Вважаємо, що цей факт також має бути розглянутий для застосування санкцій.

UPD 25.07.2022

“НАДЕЖДА” була прийнята до причалу в турецькому порту Самсун 24.07.2022 з 3000 тоннами ячменю з окупованої Керчі. Наступного дня, 25 липня, судно покинуло порт, вказало в АІС статус “в баласті”.

Отже, триває перевезення зерна з окупованого Криму в Туреччину.

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *