Керч-Самсун: зерновий експрес в дії


Тривають рейси з зерном з окупованої Керчі в турецький порт Самсун всупереч Циркуляру №635/2017 палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини, що забороняє морське торгове сполучення з окупованим Кримом.

На скріншоті з порталу МарінТрафік ми бачимо в російських судна-пірата: НАДЕЖДА (IMO: 8611221, MMSI: 273456690, Call Sign: UBXS8, Flag: Russia [RU]) вчора,18 червня 2022, вийшла з турецького порту, а Сормовский-48 (IMO: 8226428, MMSI: 273453680, Позивний: UBTS9, Прапор: Russia [RU]) тільки прийшов в Самсун.

Біля окупованої Керчі НАДЕЖДА знов продемонструвала фокус з вимкненням суднового транспондера. Вранці 10.06 сигнал в АІС було вимкнено, судно зайшло в Керченський морський торговий порт, де було ошвартовано біля причалу для завантаження зерном.

НАДЕЖДА взяла 3000 тонн кукурудзи і 13.06.2022 вийшла з окупованої Керчі. При проходженні мосту судно увімкнуло транспондер, з’явився сигнал в АІС.

Загальний трек судна НАДЕЖДА, що постійно курсує між окупованим Кримом (переважно Керч) і турецьким портом Самсун, показано на наступному скріншоті з порталу МарінТрафік.

У Сормовский-48 також постійно пропадає сигнал в АІС в Керченській протоці.

Так, він вимкнув судновий транспондер вранці 15 червня, зайшов в порт Керч і став на місце, яке займала НАДЕЖДА 2 дні тому. Сормовский-48 також завантажив 3000 тонн кукурудзи і вийшов з окупованої Керчі. АІС увімкнув на якірній стоянці порту Кавказ ввечері 16 червня.

Станом на вечір 19 червня 2022 судно Сормовский-48 стоїть на якірній стоянці порту Самсун, в трюмі у нього 3000 тонн кукурудзи з окупованої Керчі, можливо вкраденої окупантами в південних областях України.

Російські злочинці вже кілька разів робили заяви про вивезення ними зерна з окупованих територій півдня України. Так зв. губернатор Севастополя повідомив про використання порту для вивезення українського зерна.

Сергій Аксьонов, голова окупаційної влади Криму, також заявив, що українське зерно йде через Крим на вивезення, назвав порт Севастополь.

Однак з Керченського торгового та рибного портів також регулярно вивозиться зерно, що доставляється в Туреччину. Приймаючи це зерно, турецька влада порушує власні розпорядження.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *