NARSIS вимкнув AIS та зайшов в Феодосію під іншим ім’ям – HAJE AMIRA


Судно HAJE AMIRA під прапором Лівану з’явилось в Чорному морі, вимкнуло AIS і зайшло в закритий порт Феодосія. Такого судна ми ще не фіксували в закритих портах окупованого Криму. Однак розслідування показало, що це наш старий знайомий – судно NARSIS під прапором Того.

Вивчаючи запис судна HAJE AMIRA на МарінТрафік, ми звернули увагу, що сторінка є незаповненою, нема багатьох необхідних параметрів, включаючи IMO. З МарінТрафіку стало відомо, що судно HAJE AMIRA має MMSI: 450608000, Call Sign: ODUR, Flag: Lebanon [LB], а також габаритні розміри: Length Overall x Breadth Extreme: 92m × 15m.

За MMSI: 450608000 знаходимо судно на ШиппінгЕксплорер.

На порталі Fleetmon вказано IMO судна – 820419, однак це є направдивою інформацією, тому що цей параметр у будь-якого судна є семизначним.

Ввечері 19.08.2019 судно зайшло в закритий порт Феодосія, було пришвартовано поруч з іншим порушником – FINIKIA.

20.08.2019 судно було зафіксовано на фотографіях з Феодосії.

За цими фотографіями ми впізнали добре нам відомого порушника, якого ми неодноразово фіксували в закритих портах окупованого Криму – NARSIS (IMO: 8204119, MMSI: 671045100, Call Sign: 5VFT9, Flag: Togo [TG]). Судно має схожі на вказані на сторінці HAJE AMIRA габаритні розміри: Length Overall x Breadth Extreme: 91.5m × 15.5m.

Подивимся уважно на Марінтрафік. NARSIS вимкнув AIS біля узбережжя Сирії 29.07.2019, рухаючись в напрямі Кіпру, судно було завантажено. 07.08.2019 раптом з’явився сигнал від HAJE AMIRA, яке пішло в Чорне море в баласті.

Матеріали розслідувальської групи SeaKrime щодо незаконних судозаходів NARSIS в закриті порти окупованого Криму:

Судно NARSIS двічі за час наших досліджень змінювало прапор – спочатку воно ходило під прапором Танзанії, потім змушено було змінити його на прапор Того. Нам відомо, що нещодавно Адміністрацією Прапору Того за поданням МЗС України були вчинені дії щодо порушників, які заходять в порти окупованого Криму. Вочевидь і NARSIS потрапив під це обмеження.

Однак, якщо б судно в законний спосіб змінило назву та прапор, в нього залишились би записи в базах судноплавства, в яких було б відображено відповідні зміни. Тож ми бачимо певні маніпуляції з судноплавними документами.

Сподіваємось, в Міжнародній морській організації вивчать та перевірять наші матеріали та нададуть оцінку зухвалому порушенню міжнародних правил морського судноплавства. Чекаємо також на рішення Адміністрації Прапора Лівану, яке має відреагувати на незаконний судозахід в окупований Крим.

UPD 21.10.2019

Судозахід HAJE AMIRA (NARSIS) зафіксовано на фотографіях, які були викладені в соціальну мережу Фейсбук (архів).

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *