“Матрос Кошка”: триває вивезення зерна з окупованого Криму суднами ОСК


Зерно, вивезене судном “Матрос Кошка” з окупованого Севастополя, не оформлено належним чином органами прикордонної та митної служб, тому є контрабандою. Вважаємо, що це є підставою для затримання суден-порушників.

“Матрос Кошка” (IMO: 9550137, MMSI: 273297880, Call Sign: UBWW4, Flag: Russia [RU]) доставив зерно з окупованого Севастополя на Близький Схід, ймовірно в Сирію. Судно перебувало з вимкненим АІС з 5 по 13 травня 2022. Цей рейс було описано в матеріалі журналістів SeaKrime:

“Матрос Кошка” вийшов на зв’язок в АІС 13 травня, вказуючи статус “в баласті” і порт призначення Кавказ.

“Матрос Кошка” пройшов Босфор 17.05.2022 і вимкнув АІС.

“Матрос Кошка” прийшов до кримського узбережжя біля Севастополя і чекав поки “Матрос Позынич” завершить завантаження і звільнить причал. Ввечері 20 травня з Севастопольської бухти вивели “Матрос Позынич” і “Матрос Кошка” пройшов до Докової бухти, де його було ошвартовано до причалу Авліти.

Наразі, станом на 23.05.2022, “Матрос Позынич” йде водами Егейського моря на Близький Схід, вказує порт призначення Бейрут (Ліван). Про рейс цього порушника з окупованого Севастополя з зерном розслідування журналістів SeaKrime:

На фото від 21.05.2022 “Матрос Кошка” стоїть у зернового терміналу стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах оформлена як “Авал”).

На фото: “Матрос Кошка” в окупованому Севастополі 21.05.2022
Ідентифікація “Матрос Кошка” по фото 21.05.2022 з окупованого Севастополя
Геолокація “Матрос Кошка” по фото 21.05.2022 з окупованого Севастополя

Вночі з 22 на 23 травня “Матрос Кошка” вийшов з Севастопольської бухти, а його місце у причала Авліти зайняв “Михаил Ненашев”.

Весь час судно “Матрос Кошка” не подавало сигнал в АІС, судновий транспондер вимкнений з 17 травня.

Отже, триває вивезення зерна суднами, які належать компанії “Крейн Марин Контрактор”, що входить в структуру Об’єднаної суднобудівної корпорації. Судно “Матрос Кошка” завантажилось на зерновому терміналі Авліти, “Матрос Позынич” знаходиться в Егейському морі і йде на Близький Схід, а “Михаил Ненашев” стоїть на завантаженні в окупованому Севастополі.

Наразі в нас ще нема доказів походження зерна, в умовах активних військових дій дуже важко довести, що саме це зерно було вивезено з окупованих територій південних областей України. Але, з іншого боку, статус цього зерна чітко визначається як контрабандний, і це не стосується питання його походження. Нагадуємо, що влада України закрила порти окупованого Криму, всі переміщення вантажів через Державний кордон України, що здійснюються наразі в портах Севастополь, Керч і Феодосія, є незаконними, не оформленими відповідно до вимог Держприкордонсліжби та митних органів.

На думку експертів нашого проєкту, контрабандний статус зерна є достатньою підставою для прийняття рішення про затримання суден-порушників.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *