“Матрос Кошка”: судно, пов’язане з підсанкційною “ОСК”, вивезло зерно з окупованого Севастополя


В медіа з’являється все більше доказів викрадення російськими окупантами зерна з елеваторів півдня України. З іншого боку, різко зросла кількість зерна, що вивозять з портів окупованого Криму. Так, судно “Матрос Кошка” завантажило 27 тисяч тонн пшениці з окупованого Севастополя і йде до Босфора.

Судно “Матрос Кошка” (IMO: 9550137, MMSI: 273297880, Call Sign: UBWW4, Flag: Russia [RU]) прийшло в Чорне море з Близького Сходу, куди було доставлено зерно з окупованого Севастополя в попередньому рейсі. Про цей рейс повідомляли журналісти розслідувальської групи SeaKrime в матеріалі ““Михаил Ненашев”: судно, пов’язане з підсанкційною “ОСК”, планує доставити зерно з окупованого Севастополя в Туреччину”.

“Матрос Кошка”, за даними європейської бази судноплавства Equasis, також належить російській компанії CRANE MARINE CONTRACTOR CO LTD (IMO: 5756792).

20 квітня 2022 “Матрос Кошка” в баласті пройшов Босфором в Чорне море і незабаром вимкнув АІС. Порушник прийшов до узбережжя окупованого Криму і 22 квітня зайшов в Севастопольську бухту. Судно було ошвартовано до зернового терміналу стівідорної компанії “Авліта” (в російських реєстрах значиться як “Авал”).

Судно “Матрос Кошка” біля зернового терміналу Авліти можна побачити на фото від 22 квітня 2022.

На фото: “Матрос Кошка” 22.04.2022 в окупованому Севастополі

Геолокація, проведена по фото, показала, що “Матрос Кошка” стоїть в Доковій бухті біля причалу Авліти.

Геолокація судна “Максим Кошка” по фото від 22.04.2022

Для проведення ідентифікації “Матрос Кошка” було використано фото зі сторінки судна на порталі МарінТрафік.

Ідентифікація судна “Максим Кошка” по фото від 22.04.2022

27.04.2022 завантажене судно “Матрос Кошка” вийшло з Севастопольської бухти. В трюмах порушника знаходиться більше 27 тисяч тонн пшениці.

На фото: “Матрос Кошка” 27.04.2022 виходить з окупованого Севастополя

Капітан “Матрос Кошка” Віталій Васильєв вмикнув судновий транспондер вранці 28.04.2022 перед входом в Керченську протоку.

Вночі 30 квітня 2022 судно почало рухатися в бік виходу з Чорного моря.

На наступному скріншоті з порталу МарінТрафік червоним показано приблизний маршрут “Матрос Кошка”, який він здійснив з вимкненим АІС.

Капітану “Матрос Кошка” Віталію Васильєву, 08.06.1973 р.н. українські правоохоронні органи мають пред’явити кримінальне обвинувачення. Дослідження поведінки капітана, який свідомо вимикав судновий транспондер задля приховання власного злочину, дозволяє зробити висновок, що форма провини має бути кваліфікована як умисел.

Отже, судна російської компанії ООО “Крейн Марин Контрактор” (ИНН 3017037780) “Матрос Кошка”, “Матрос Позыныч” і “Михаил Ненашев” здійснюють регулярні рейси з вивезення зерна з окупованого Криму у великих обсягах.

Компанія “КМК” відноситься до суднобудівного гіганта “ОСК”, на якого накладені санкції. Зв’язок компаній було розкрито в матеріалі від 18.04.2022.

Вважаємо, щодо компаній “Южный центр судостроения и судоремонта” (засновник “КМК” і дочка “ОСК”) і порушника “Крейн Марин Контрактор”, судна якого регулярно здійснюють незаконні суднозаходження в порт Севастополь і вивозять зерно у великих обсягах, також мають бути застосовані санкційні заходи. Центр “Миротворець” готовий надати для цього всі необхідні документи.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *