“Матрос Позынич” продовжує вивезення зерна з окупованого Криму


Після доставки зерна з Севастополя “Матрос Позынич” повернувся в Чорне море і знов завантажився на причилі стівідорної компанії “Авліта” в Доковій бухті Севастополя. Після виходу з окупованого кримського порту порушник відновив сигнал в АІС і вказав порт призначення Бейрут (Ліван).

Судно стало широко відомим після публікації CNN, в якій було зафіксовано як зерно, вивезене “Матрос Позынич” з Севастополя й заплановане для доставки в Александрію, було розвантажено в сирійському порту Латакіа.

Розслідування SeaKrime про цей рейс:

Матрос Позынич” (IMO: 9573816, Name: MATROS POZYNICH, Матрос Позиніч, MMSI: 273292990, Call Sign: UBBX5, Flag: Russia [RU]) з’явився в АІС 13 травня, після виходу з сирійського порту Латакіа. Порушник показував порт призначення Кавказ.

Однак, як часто роблять порушники, що відвідують порти окупованого Криму, після проходження Босфору 16.05.2022 він вимкнув АІС, після чого знов попрямував в окупований Севастополь.

17.05 2022 судно “Матрос Позынич” увійшло в Севастопольську бухту і ошвартувалося біля зернового терміналу стівідорної компанії “Авліта”.

На фото: “Матрос Позынич” заходить в Севастопольський порт 17.05.2022

Для ідентифікації використано скріншот з відео від 02.05.2022 зі сторінки шипспоттера з Босфора Yörük Işık.

На фото від 18.05.2022 видно, що судно “Матрос Позынич” стоїть біля причалу Авліти, окутане пилом.

На фото: “Матрос Позынич” в окупованому Севастополі 18.05.2022
Ідентифікація “Матрос Позынич” по фото 18.05.2022 з окупованого Севастополя
Геолокація “Матрос Позынич” по фото 18.05.2022 з окупованого Севастополя

Раніше ми повідомляли про низьку якість вантажних робіт з зерном в окупованому Севастополі, що викликає забруднення повітря та обурення місцевих мешканців:

Ввечері 20.05.2022 “Матрос Позынич” вийшов з Севастопольського порту, а вивільнене місце біля причалу з зерном зайняло інше судно – “Матрос Кошка”. Обидва судна разом ще з одним порушником – “Михаил Ненашев”, оперуються компанією, що належить до Об’єднаної суднобудівної корпорації – ООО “Крейн Марин Контрактор” (ИНН 3017037780, IMO: 5756792). Питання власників суден-порушників було розкрито в матеріалі:

“Матрос Позынич” увімкнув судновий транспондер вранці 21.05.2022. Порушник вказує порт призначення Бейрут (Ліван).

Отже, доведено що судна компанії “Крейн Марин Контрактор” продовжують вивозити зерно з окупованого Севастополя.

Походження зерна поки що не встановлено. Проєктом SeaKrime зафіксовано збільшення обсягів перевалки зерна на Авліті під час активних бойових дій. Державні органи України повідомляли про численні факти вивезення зерна з елеваторів на окупованій російським агресором території, здійснюється кримінальне провадження. Ймовірність того, що з окупованого Криму вивозиться зерно з півдня України, дуже висока.

Суспільна значущість проблеми потребує негайного втручання від міжнародних партнерів України. Нагадуємо, що порти окупованого Криму закриті, будь-яка діяльність в них є незаконною, а зерно, що наразі перебуває в трюмах “Матрос Позынич” є контрабандним, оскільки не проходило належного митного та прикордонного оформлення. Є достатньо підстав для затримання судна.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *