ANTALYA: металобрухт з окупованого Криму доставлено в порт країни ЄС


Судно ANTALYA прийшло в окупований Крим з вимкненим AIS, завантажилось металобрухтом в портах Керч і Севастополь і пішло розвантажуватися в порт Цингелі. Порушник пройшов Босфор завантаженим, з низькою осадкою, показуючи в AIS, що йде в баласті, а в грецькому порту Цингелі був прийнятий з вимкненим AIS, що вказує на зговір власників судна з представниками морської влади Туреччини та Греції. Це вже 14й зафіксований нами рейс з кримським металобрухтом в порт Греції, країни ЄС. Вважаємо, що системне порушення Державного кордону України, прийняття контрабандного металу в країні ЄС всупереч європейській санкційній політиці має стати предметом розгляду компетентних органів України та Євросоюзу.

Судно ANTALYA (ex-Jawdat-M, IMO: 7615232, MMSI: 671106100, Call Sign: 5VHC3, Flag: Togo [TG]) прийшло в Чорне море 31.05.2019.

Кілька днів судно ANTALYA стояло на якорній стоянці біля Босфору, ми бачимо його на тому ж місці 3 червня.

05.06.2019 судно ANTALYA вимкнуло AIS і пішло курсом на Керченську протоку.

В ніч 7/8 червня ANTALYA зайшла в закритий порт Керч, де стала на завантаження приблизно 1500 тон металобрухту до причалу №5 Керченського морського торгового порту. Після завантаження контрабандного металу судно вийшло з Керчі, пройшло вздовж кримського узбережжя й вранці 13.06.2019 зайшло в Севастопольську бухту. Судно ANTALYA пройшло в глибину бухти, в Інкерман, де стало до 56 причалу, на якому було вже підготовлено купу металобрухту.

16.06.2019 судно потрапило на фотографії, зроблені в Інкермані.

Ми бачимо на фото, що всі розпізнавальні знаки судна скриті. Прийняття в порту судна без назви та IMO, нанесених на видимих місцях, є важким порушенням капітана порту Севастополь. Ми вже декілька раз фіксували таке маскування з боку контрабандистів. Докази, оприлюднені в наших статтях, можуть бути підставою для звернення в IMO – the International Maritime Organization – щодо порушень окупаційної влади, які вона вчиняє в закритих кримських портах.

Для ідентифікації судна було взято фото з профілю на порталі МарінТрафік.

19 червня завантаження судна було закінчено. В Севастополі на борт було прийнято приблизно 2500 тон металу, отже повний обсяг вантажу дорівнює 4000 тон = 1500 тон з Керчі + 2500 тон з Севастополя.

Завантаження металобрухту в двох кримських портах протягом одного рейсу є звичною практикою, яку було неодноразово описано в наших публікаціях.

20.06.2019 при виході з Севастопольської бухти ANTALYA була зафіксована веб-камерою.

Порівняння двох фотографій показує, що це одне й теж судно ANTALYA, різниця в осадці – з Севастопольської бухти судно виходило завантаженим.

ANTALYA йде Чорним морем з вимкненим AIS.

Ввечорі 21.06.2019 судовий транспондер було знов увімкнено, незабаром судно зайшло в Босфор.

ANTALYA показує напрям на порт Дуррес (Албанія).

5 днів судно перебувало з вимкненим судовим транспондером, а 28.06.2019 з’явилось в AIS. Місце знаходження – порт Цингелі (Греція).

Ми бачимо на скріншоті з МарінТрафік, що в грецький порт судно-порушник зайшло ввечері 23.06.2019.

В ШиппінгЕксплорер також зафіксовано сигнал від судна ANTALYA з порту Цингелі.

Судно ANTALYA покинуло закритий порт Севастополь 20.06.2019 приблизно о 15:15 за київським часом. Наступного дня, 21.06.2019, о 20:49 судно увімкнуло AIS біля турецького узбережжя. До Босфору судно почало рухатися через 2 години, на скріншоті зафіксовано час 22:43. Вранці 23.06.2019 ANTALYA вимкнула AIS в Егейському морі, а в порт Цингелі вона прийшла в той же день в 19:37. Ці часові точки, які підтверджені документально, дозволяють нам зробити висновок, що в грецький порт судно прийшло з металобрухтом з окупованого Криму, розвантажитися за той час, коли перебувало поза AIS, воно не могло.

Відмітимо, що при проході Босфору судно показувало в AIS, що йде в баласті, і це порушення звичних на Босфорі правил уважно слідкувати за поданням правильних сигналів не було припинено представниками морської влади Туреччини. Ще одне порушення, яке ми також бачимо в цьому рейсі, спричинили працівники порту Цингелі, які допустили судозахід в порт і постановку до причалу судна з вимкненим AIS.

Отже, судно-порушник ANTALYA завантажилось закритих портах окупованого Криму металобрухтом та доставило його в порт Цингелі (Греція).

В нашій публікації від 14.01.2019 узагальнено матеріали по 11 рейсах з металобрухтом з окупованого Криму в Грецію. Контрабандний метал приймали 2 грецькі порти – Цингелі й Салоніки.

Один з представлених 11 рейсів здійснило судно ANTALYA (ex-Jawdat-M), завантажившись в Феодосії металобрухтом в березні 2018.

25.01.2019 нами було оприлюднено матеріал з доказами завантаження металобрухтом в Феодосії судна ANTALYA, яке після окупованого Криму пішло на розвантаження в Грецію – 12й рейс.

16.02.2019 ми зафіксували ще один рейс з металобрухтом з Криму, при якому порушник CRYSTAL GALAXY вимикав AIS, тому нам не вдалося зафіксувати місце його розвантаження, але ми припускаємо, що це було знов в Греції – 13й рейс.

Отже, ми зафіксували 14й рейс з металобрухтом з окупованого Криму в Грецію. Судно ANTALYA завантажилось в Керчі та Севастополі. Порушник пройшов Босфор завантаженим, з низькою осадкою, показуючи в AIS, що йде в баласті, а потім був прийнятий в грецькому порту Цингелі з вимкненим AIS, що вказує на зговір власників судна з представниками морської влади Туреччини та Греції.

Вважаємо, що систематичне прийняття металобрухту з окупованого Криму в країні ЄС є порушенням європейської санкційної політики, це має стати предметом розгляду компетентних органів України та ЄС.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *