ANTALYA: металобрухт з окупованого Криму доставлено в порт країни ЄС


Судно ANTALYA прийшло в окупований Крим з вимкненим AIS, завантажилось металобрухтом в портах Керч і Севастополь і пішло розвантажуватися в порт Цингелі. Порушник пройшов Босфор завантаженим, з низькою осадкою, показуючи в AIS, що йде в баласті, а в грецькому порту Цингелі був прийнятий з вимкненим AIS, що вказує на зговір власників судна з представниками морської влади Туреччини та Греції. Це вже 14й зафіксований нами рейс з кримським металобрухтом в порт Греції, країни ЄС. Вважаємо, що системне порушення Державного кордону України, прийняття контрабандного металу в країні ЄС всупереч європейській санкційній політиці має стати предметом розгляду компетентних органів України та Євросоюзу.

Судно ANTALYA (ex-Jawdat-M, IMO: 7615232, MMSI: 671106100, Call Sign: 5VHC3, Flag: Togo [TG]) прийшло в Чорне море 31.05.2019.

Кілька днів судно ANTALYA стояло на якорній стоянці біля Босфору, ми бачимо його на тому ж місці 3 червня.

05.06.2019 судно ANTALYA вимкнуло AIS і пішло курсом на Керченську протоку.

В ніч 7/8 червня ANTALYA зайшла в закритий порт Керч, де стала на завантаження приблизно 1500 тон металобрухту до причалу №5 Керченського морського торгового порту. Після завантаження контрабандного металу судно вийшло з Керчі, пройшло вздовж кримського узбережжя й вранці 13.06.2019 зайшло в Севастопольську бухту. Судно ANTALYA пройшло в глибину бухти, в Інкерман, де стало до 56 причалу, на якому було вже підготовлено купу металобрухту.

16.06.2019 судно потрапило на фотографії, зроблені в Інкермані.

Ми бачимо на фото, що всі розпізнавальні знаки судна скриті. Прийняття в порту судна без назви та IMO, нанесених на видимих місцях, є важким порушенням капітана порту Севастополь. Ми вже декілька раз фіксували таке маскування з боку контрабандистів. Докази, оприлюднені в наших статтях, можуть бути підставою для звернення в IMO – the International Maritime Organization – щодо порушень окупаційної влади, які вона вчиняє в закритих кримських портах.

Для ідентифікації судна було взято фото з профілю на порталі МарінТрафік.

19 червня завантаження судна було закінчено. В Севастополі на борт було прийнято приблизно 2500 тон металу, отже повний обсяг вантажу дорівнює 4000 тон = 1500 тон з Керчі + 2500 тон з Севастополя.

Завантаження металобрухту в двох кримських портах протягом одного рейсу є звичною практикою, яку було неодноразово описано в наших публікаціях.

20.06.2019 при виході з Севастопольської бухти ANTALYA була зафіксована веб-камерою.

Порівняння двох фотографій показує, що це одне й теж судно ANTALYA, різниця в осадці – з Севастопольської бухти судно виходило завантаженим.

ANTALYA йде Чорним морем з вимкненим AIS.

Ввечорі 21.06.2019 судовий транспондер було знов увімкнено, незабаром судно зайшло в Босфор.

ANTALYA показує напрям на порт Дуррес (Албанія).

5 днів судно перебувало з вимкненим судовим транспондером, а 28.06.2019 з’явилось в AIS. Місце знаходження – порт Цингелі (Греція).

Ми бачимо на скріншоті з МарінТрафік, що в грецький порт судно-порушник зайшло ввечері 23.06.2019.

В ШиппінгЕксплорер також зафіксовано сигнал від судна ANTALYA з порту Цингелі.

Судно ANTALYA покинуло закритий порт Севастополь 20.06.2019 приблизно о 15:15 за київським часом. Наступного дня, 21.06.2019, о 20:49 судно увімкнуло AIS біля турецького узбережжя. До Босфору судно почало рухатися через 2 години, на скріншоті зафіксовано час 22:43. Вранці 23.06.2019 ANTALYA вимкнула AIS в Егейському морі, а в порт Цингелі вона прийшла в той же день в 19:37. Ці часові точки, які підтверджені документально, дозволяють нам зробити висновок, що в грецький порт судно прийшло з металобрухтом з окупованого Криму, розвантажитися за той час, коли перебувало поза AIS, воно не могло.

Відмітимо, що при проході Босфору судно показувало в AIS, що йде в баласті, і це порушення звичних на Босфорі правил уважно слідкувати за поданням правильних сигналів не було припинено представниками морської влади Туреччини. Ще одне порушення, яке ми також бачимо в цьому рейсі, спричинили працівники порту Цингелі, які допустили судозахід в порт і постановку до причалу судна з вимкненим AIS.

Отже, судно-порушник ANTALYA завантажилось закритих портах окупованого Криму металобрухтом та доставило його в порт Цингелі (Греція).

В нашій публікації від 14.01.2019 узагальнено матеріали по 11 рейсах з металобрухтом з окупованого Криму в Грецію. Контрабандний метал приймали 2 грецькі порти – Цингелі й Салоніки.

Один з представлених 11 рейсів здійснило судно ANTALYA (ex-Jawdat-M), завантажившись в Феодосії металобрухтом в березні 2018.

25.01.2019 нами було оприлюднено матеріал з доказами завантаження металобрухтом в Феодосії судна ANTALYA, яке після окупованого Криму пішло на розвантаження в Грецію – 12й рейс.

16.02.2019 ми зафіксували ще один рейс з металобрухтом з Криму, при якому порушник CRYSTAL GALAXY вимикав AIS, тому нам не вдалося зафіксувати місце його розвантаження, але ми припускаємо, що це було знов в Греції – 13й рейс.

Отже, ми зафіксували 14й рейс з металобрухтом з окупованого Криму в Грецію. Судно ANTALYA завантажилось в Керчі та Севастополі. Порушник пройшов Босфор завантаженим, з низькою осадкою, показуючи в AIS, що йде в баласті, а потім був прийнятий в грецькому порту Цингелі з вимкненим AIS, що вказує на зговір власників судна з представниками морської влади Туреччини та Греції.

Вважаємо, що систематичне прийняття металобрухту з окупованого Криму в країні ЄС є порушенням європейської санкційної політики, це має стати предметом розгляду компетентних органів України та ЄС.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *