“Александр Твардовский”: рейси в окупований Крим


В ЗМІ пройшли повідомлення про обшук португальською поліцією російського судна “Александр Твардовский” 23 квітня у порту Віана-ду-Каштелу. Поки що невідомо, в якій протизаконній діяльності підозрюють екіпаж, в інформаційних агенціях називають наркотики та торговлю зброєю. Однак нам точно відомі інші порушення цього судна – в 2020 році воно неодноразово заходило в закриті кримські порти Євпаторія, Керч, Севастополь.

Євпаторія

Вперше журналістами SeaKrime судно “Александр Твардовский” (IMO: 9057290, MMSI: 273211420, Позывной: UBGT5, Флаг: Russia [RU]) було зафіксовано в окупованому Криму в вересні 2020. Судно прийшло в закритий порт Євпаторія, завантажилось зерном і вийшло з порту вдень 14 вересня. Зерно кримського врожаю було доставлено на перевалку в Керченській протоці.

На скріншотах зафіксовано судно “Александр Твардовский” в Євпаторії.

Також “Александр Твардовский” був в Євпаторії 03-04.10.2020, 09-10.10.2020, 26-28.10.2020 для завантаження зерном.

Керч

“Александр Твардовский” кілька раз був в закритому Керченському порту на завантаженні зерном. В даній статті ми наведемо дані тільки щодо 2х рейсів, але це не всі порушення.

Наприклад ввечері 28.09.2020 “Александр Твардовский” біля незаконно побудованого мосту в Керченській протоці вимкнув судновий транспондер і зайшов в Керченський рибний порт на завантаження 2700 тонн пшениці. Агент в порту – компанія Атлас-шиппінг. Судно стояло біля причалу №3, завантажувалось на зерновому терміналі, вийшло з рибпорта 01.10.2020.

Також “Александр Твардовский” був в Керчі 17-18.10.2020 і в листопаді 2020. Капітаном в цей час був Шарабанов Володимир Анатолійович (29.01.1961 р.н.).

Севастополь

Якщо в Євпаторії та Керчі порушник вивозив вантажі з окупованого Криму з порушенням законів України, то в севастопольському рейсі “Александр Твардовский” порушив ще й приписи турецької влади. В Туреччині діє Циркуляр №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати, яким заборонено морське сполучення між турецькими й закритими кримськими портами.

“Александр Твардовский” 21-23.12.2020 завантажився будівельними сумішами в турецькому порту Бартин і доставив їх в окупований Севастополь 24.12.2020.

24 грудня поблизу Севастополя порушник вимкнув АІС і направився в Камишову бухту.

24 грудня судно “Александр Твардовский” було помічено в Севастополі.

Судно “Александр Твардовский” було заведено в Камишову бухту, ошвартовано біля причалу №210. Почалось розвантаження композитних будівельних сумішей, доставлених з Туреччини контрабандно, без законного оформлення в державних органах України. В закритий кримський порт судно привів Олег Александрович Ермаков, капітан-порушник. Відповідно до законодавства України цей факт має бути розглянутий в рамках кримінального провадження.

Власником цього контрабандного вантажу є компанія ЦЕМИМПЭКС (ИНН 3123431235, директор Бобович Станислав Александрович). Компанію офіційно зареєстровано в Белгороді, однак діяльність вона здійснює в окупованому Криму, і вона є незаконною, оскільки прямо пов’язана з порушенням Державного кордону України.

Компанія регулярно займається контрабандними поставками турецьких будівельних матеріалів в окупований Крим. Так, в російському реєстрі є рішення суду (2), в яких описано схему поставок портландцементу з Туреччини в окупований Крим.

Документи можна завантажити тут:

Компанія ЦЕМИМПЭКС оформила сертифікати на турецькі товари, потрібні для імпортних операцій. Оскільки компанія здійснює поставки через закриті кримські порти, то це є також доказом порушень законів України.

В розслідуваннях журналістів SeaKrime компанія ЦЕМИМПЭКС вже зустрічалась.

За даними аналітичної системи YouControl, Станіслав Бобович займався бізнесом в АР Крим і до окупації.

Отже, судно Александр Твардовский, затримане португальською владою, неодноразово порушувало закони України, здійснюючи рейси в закриті кримські порти Євпаторія, Керч, Севастополь.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *