GENERAL здійснює перевезення турецьких товарів в порти окупованого Криму


GENERAL доставив з Бартину в окупований Севастополь цементні та гіпсові суміші виробництва турецьких компаній, які займаються бізнесом і на українському ринку. Вважаємо, що матеріали журналістів SeaKrime мають бути використані державними органами України для введення санкцій щодо порушників.

GENERAL, рейс Бартин-Керч

GENERAL (IMO: 7218400, MMSI: 468402000, Call Sign: YKRX, Flag: Syria [SY]) завантажувався в порту Бартин 22-24 квітня 2020. Після виходу з турецького порту порушник направився в Керченську протоку.

27.04.2020 GENERAL вимкнув AIS і зайшов в закритий порт Керч. Його було ошвартовано біля причалу Керченського морського торгового порту для розвантаження турецьких товарів, доставлених з Бартину. Ввечері 28 квітня GENERAL вийшов з Керчі і знов направився в Бартин.

GENERAL, рейс Бартин-Севастополь

GENERAL перебував в турецькому порту Бартин 6-10 травня 2020, в його трюми було завантажено приблизно 3800 тонн портландцементу, гіпсу та інших будівельних сумішей.

GENERAL направився до кримського узбережжя, зайшов в Камишову бухту, де його було ошвартовано до причалу для розвантаження.

На скріншотах ми бачимо як буксири виходять з Камишової бухти за судном GENERAL.

За допомогою веб-камери зафіксовано момент незаконного суднозаходження GENERAL в Камишову бухту.

Капітан-порушник Ahmad Chaar привів судно GENERAL в Севастополь з вимкненим AIS. Це означає, що він усвідомлює протиправність власних дій, і при встановленні суб’єктивної сторони злочину правоохоронними органами України його діяння мають бути кваліфіковані як умисні. Тим більше, що він є постійним порушником, як було встановлено й в інших розслідуваннях журналістів SeaKrime щодо незаконних суднозаходжень в закриті кримські порти судна GENERAL.

Агент

Агентом судна GENERAL в порту Севастополь є компанія Шаттл-Транс (сайт, ИНН 9103001884). Директор Андрій Панікосович Боінчан, громадянин України (в Чистилищі).

Перевізник

Перевізник – турецька компанія з Мерсіну TWO LIONS GEMI ACENTELIGI VE DENIZCILIK ANONIM SIRKETI, NO:34-4 CAMI SERIF MAHALLESIISTKLAL CADDESI, AKDENIZ33060, Mersin.

Власники вантажу

Отримувачами вантажу в порту Севастополь є 2 російські компанії: “ЦЕМИМПЭКС” (ИНН 3123431235) і “ТР-Импорт” (ИНН 6164128402).

ЦЕМИМПЭКС

ЦЕМИМПЭКС зареєстровано в Белгороді, однак діяльність свою вона здійснює в окупованому Криму. Директор Бобович Станислав Александрович (ИНН 910223958662) мешкає в Сімферополі.

Бобович Станіслав до 2018 року був засновником компанії “Интерсервис Групп” (ИНН 9102015919), яка теж неодноразово завозила турецький цемент та інші будівельні суміші в окупований Севастополь.

За даними аналітичної системи YouControl, Станіслав Бобович займався бізнесом в АР Крим до окупації.

ТР-Импорт

Компанія ТР-Импорт зареєстрована за адресою: 344002, Ростовская область, город Ростов-на-Дону, Береговая улица, дом 29, офис 11а, 11б, 11в.

Директор Холод (Поликарпова) Екатерина Николаевна (ИНН 616202268580).

Засновник Арысланов Шахпандияр Шамуратович вже згадувався в розслідуваннях журналістів SeaKrime як засновник і директор компанії ТР-Ц, що займалась постачанням турецького портландцементу в окупований Крим. Обидві компанії, ТР-Ц і ТР-Импорт, зареєстровані за однією адресою.

Вантаж

На судні GENERAL в Севастополь було привезено портландцемент марки Bartin (сайт), який виробляється в турецьких містах Бартин і Ереглі.

Цей вантаж завезла компанія ЦЕМИМПЭКС, яка отримувала сертифікати відповідності на цю турецьку продукцію (архів1, архів2).

Цемент марки Bartin продається і на українському ринку.

Також судном GENERAL було доставлено гіпсові суміші, вироблені компанією Nch Yapi Dis Ticaret Ltd. Sti. Як ми бачимо з відкритих джерел, “ТР-Импорт” разом зі спорідненою компанією “ТР-Ц”, яка теж помічена в завезенні вантажів в окупований Крим, є імпортером турецьких гіпсових сумішей цієї компанії.

Гіпсові суміші турецької компанії Nch Yapi Dis Ticaret завозяться і в Одесу для українського ринку.

Також в Севастополь цим рейсом було завезено гіпсові суміші виробництва турецької компанії Onat Gyps (сайт). Компанія продає свою продукцію в РФ через порт Ростов-на-Дону. На російському сайті турецької компанії вказано як офіційного представника компанію ЦЕМИМПЭКС – Севастополь.

В той же час компанія Onat Gyps працює на українському ринку, має представництво в Одесі.

Отже, всупереч введенню в дію Циркуляру №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати Туреччини, яким заборонено торгівельне морське сполучення з окупованим Кримом, здійснюється постачання турецької продукції в закриті кримські порти. Турецькі компанії, що виробляють гіпсові та цементні суміші, доставлені порушником GENERAL в захоплений російськими загарбниками Севастополь, займаються бізнесом також і на українському ринку. Вважаємо, що матеріали даного розслідування проєкту SeaKrime можуть бути використані українськими державними органами для введення санкцій щодо порушників.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *