GENERAL: регулярні рейси з Туреччини в окупований Крим


GENERAL знов здійснив повторний рейс з Бартину в окупований Севастополь з цементними та гіпсовими сумішами виробництва Туреччини. Журналістами SeaKrime встановлено власників вантажів, які займаються перевезеннями з Туреччини в окупований Крим. Вважаємо, що дані матеріали мають бути використані державними органами України для подальших дій щодо боротьби з порушеннями Державного кордону України.

Рейси порушника GENERAL з турецькими будівельними сумішами Бартин-Севастополь останнім часом стали регулярними, це зафіксовано в публікаціях від 17.05.2020 і 28.07.2020:

Отже, і на цей раз GENERAL завантажився в Бартині будівельними сумішами та обладнанням для кримського рибопереробного підприємства, вийшов з турецького порту, вимкнув AIS та направився в бік окупованого Криму. Порушника під сирійським прапором було заведено в Камишову бухту, ошвартовано до причалу №210 для розвантаження доставлених турецьких вантажів.

GENERAL (IMO: 7218400, MMSI: 468402000, Call Sign: YKRX, Flag: Syria [SY]) прийшов на якірну стоянку порту Бартин (Туреччина), потім ввечері 19.08.2020 вимкнув AIS та зайшов в порт для завантаження турецькими будівельними сумішами та обладнанням для окупованого Криму.

27.08.2020 GENERAL вийшов з порту Бартин після завантаження.

Капітан порушника GENERAL Ahmad Chaar вимкнув судновий транспондер 28.08.2020 і направився в сторону кримського узбережжя.

Перебування судна GENERAL безпосередньо в порту Бартин 24-25 серпня зафіксовано на скріншотах з порталу МарінТрафік.

Також на скріншотах ми бачимо, що судно GENERAL вийшло з Бартину завантаженим.

О 20й годині вечора 29.08.2020 GENERAL зайшов в Камишову бухту, де його було ошвартовано до причалу №210. Вранці наступного дня почалось розвантаження порушника, яке тривало до вечора 2 вересня 2020. Після розвантаження судно стояло в Камишовій бухті ще 10 днів і вийшло з закритого порту Севастополь лише ввечері 12.09.2020.

На скріншоті зі сторінки судна GENERAL на порталі МарінТрафік видно, що 12 вересня судновий транспондер ще було вимкнено.

Наступного дня, 13 вересня 2020, судно знов з’явилось на зв’язку в AIS, показуючи, що йде в баласті в турецький порт Гемлик в Мармуровому морі.

За графіком зміни осадки судна GENERAL ми можемо побачити, що воно було завантажено в кінці серпня в Бартині й показало статус “в баласті” після виходу на зв’язок в АІС.

Власники вантажу

Рейс GENERAL було організовано для доставки вантажів двох компаній.

Цемимпэкс“, зареєстрований в Белгороді за адресою 308036, улица Губкина, дом 48а, офис 45. Генеральний директор Бобович Станислав Александрович (ИНН 910223958662), інформація про нього подана в розслідуванні.

Компанія Цемимпэкс в описаному в даному розслідуванні рейсі GENERAL завезла в окупований Севастополь 3300 тонн будівельних сумішей.

Власником частини вантажу, доставленого на судні GENERAL в Камишову бухту, рибопереробна компанія “Колос“, зареєстрована за адресою: 296530, республика Крым, Сакский район, село Виноградово, улица Ленина, дом 18, офис 1. Директор Ашуба Астамур Гарриевич.

З відкритих джерел відомо, що компанія “Колос” є спільним бізнесом з вироблення рибної муки для двох окупованих російським агресором територій – Крим і Абхазія (архів).

На судні GENERAL в окупований Крим з Туреччини було завезено турецьке обладнання для виробництва рибної муки для підприємства, яке незаконно організовують в Керчі, і на якому планують переробляти незаконно виловлені морські біологічні ресурси.

Отже, незаконне морське сполученя між турецькими і кримськими портами триває, чим порушується суверенітет України і Циркуляр №635/2017 палати судноплавства торгівельно-промислової палати Туреччини.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *