Вера: доставка гіпсу з Туреччини в окупований Крим


“Вера” завантажилась в порту Зонгулдак гіпсовими сумішами турецького виробництва, вимкнула АІС і направиаось в окупований Севастополь. Гіпс було вивантажено на причал Камишової бухти, “Вера” покинула закритий кримський порт і увімкнула судновий транспондер в Керченській протоці.

Вера” (IMO: 8602957, MMSI: 273443550, Позывной: UBZR3, Флаг: Russia [RU]) прийшла в Зонгулдак після доставки в турецький порт Бандірма вантажу з російського Темрюка.

Незаконні суднозаходження “Вера” в закриті порти окупованого Криму були задокументовані в розслідуваннях журналістів SeaKrime.

“Вера” завантажувалась в Зонгулдаку 05.04., 9:45 – 10.04., 2:32 (дані порталу ShippingExplorer).

За графіком осадки ми бачимо, що з 10 по 23 квітня судно показувало в АІС стан завантаженого.

На скріншоті від MarineTraffic ми бачимо положення судна в порту. 15 квітня, коли було зроблено цей скріншот, “Вера” знаходилась в Камишовій бухті в Севастополі.

23 квітня судно увімкнуло транспондер в Керченській протоці.

Отже, порушник показує дані, які є суперечливими. За інформацією в АІС судно вийшло завантаженим з Зонгулдаку, не заходило в жодний порт, але в Керченській протоці вже з’явилось без вантажу.

В розпорядженні Центру Миротворець є докази, які доводять, що свій вантаж “Вера” залишила в окупованому Севастополі.

Судно “Вера” знаходилось в Севастополі 13-21.04.2021, біля причалу №215 в Камишовій бухті. Судно вивантажило 2200 тонн гіпсових сумішей в слінг-бегах.

Власниками вантажу, які завезли турецькі гіпсові суміші в окупований Крим з порушенням Державного кордону України, є 2 компанії.

Беллес

ООО “Беллес” (ИНН 3123331495, директор Атоян Роман Манвелович) зареєстровано в Белгороді, однак компанія здійснює свою діяльність в окупованому Криму.

Компанія і раніше завозила турецькі будівельні матеріали в окупований Севастополь з порушенням Державного кордону України, про що, зокрема, йдеться в рішенні окупаційного адміністративного суду в Севастополі.

Інформація про незаконну поставку турецького портландцемента марки “Бартин” в окупований Севастополь, яку здійснила компанія Беллес, а саме Роман Атоян, є також в інших відкритих джерелах.

На портландцемент марки “Бартин” компанією “Беллес” було оформлено сертифікати.

Також є докази про інші незаконні суднозаходження, організовані компанією “Беллес”, зокрема в 2017 році це були судна Rainbow, Deniz, Nadalina.

Наразі на судні “Вера” компанія “Беллес” доставила в окупований Крим гіпсові сумішей марок AYGIPS і ONAT GYPS від постачальників Ode Yalitim Sanayi Ve Ticaret A.S. і Onpo Madencilik Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S.

За даними аналітичної системи YouControl, в Україні зареєстровано компанію ONPO MADENCILIK INSAAT SANAYI VE TICARET LTD (ЄДРПОУ 42898252), однак її основним видом діяльності вказано комп’ютерне програмування. Це потребує подальших досліджень.

ТР-Импорт

ООО “ТР-Импорт” (ИНН 6164128402, сайт, директор Холод Екатерина Николаевна) завезено гіпсові суміші марок ALL ALCI і Vip Gips.

Компанія ТР-Импорт споріднена з компанією ТР-Ц, про що журналісти SeaKrime вже повідомляли.

Як і в випадку, описаному в викладенному вище матеріалі, відправником вантажу є компанія NCH YAPI DIS TICARET LTD STI, партнер компаній ТР-Импорт, ТР-Ц (архів).

Незважаючи на те, що назва турецької компанії вже фігурувала в нашому журналістському розслідуванні, в якому було доведено, що вантаж було доставлено в окупований Севастополь, турецька компанія продовжує співробітництво з порушниками, відправляє свою продукцію в окупований Крим. Також компанія поставляє свою продукцію і українським споживачам.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *