“УРЯД НЕ МАЄ БАЖАННЯ РОЗВИВАТИ ДЕРЖАВНУ МОВУ” – мовний омбудсмен


Джерело: 5 канал.

Зокрема мовний омбудсмен зазначив, що рік тому влада повинна була запровадити безкоштовні курси з української мови, але в цьому напрямку нічого не зроблено.

На початку 2020 року мали бути затверджені безкоштовні курси з вивчення української мови, які мало розробити Міністерство культури, але їх немає, бо немає бажання розвивати ці курси і немає державної програми розвитку української мови, – повідомив Тарас Кремінь.

Нагадаємо досягнення 2014-2019 років:

УПЕРШЕ УКРАЇНСЬКА МОВА ЗАВОЙОВУЄ ЕФІР

УКРАЇНСЬКА МОВА У ТОП-10 НАЙБІЛЬШ УЖИВАНИХ МОВ У ЄВРОПІ

5 РОКІВ ЗАХИСТУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ: УЖЕ 50-Й АЕРОПОРТ У СВІТІ ДОЛУЧИВСЯ ДО #CORRECTUA. #KYIVNOTKIEV

КОЛИ ВЛАДА 5 Р СТОЇТЬ НА ЗАХИСТІ ПРАВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ: НАЙБІЛЬШИЙ ЛОУКОСТЕР ЄВРОПИ RYANAIR СТВОРИВ УКРАЇНОМОВНУ ВЕРСІЮ САЙТУ

КОЛИ НЕ ВИНОСИТИ ЗА ДУЖКИ МОВУ: НА ТЕЛЕБАЧЕННІ РЕКОРДНА ДИНАМІКА ЗРОСТАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В ЕФІРІ

САЙТ ЄСПЛ ЗАПУСТИВ УКРАЇНОМОВНИЙ ІНТЕРФЕЙС

Нагадаємо також ситуацію у 2020 році:

ЦЬОГОРІЧ КІЛЬКІСТЬ УКРАЇНОМОВНИХ ФІЛЬМІВ ЗНИЗИЛАСЬ У 4,6 РАЗИ

Кремінь також нагадав, що була і незрозуміла ситуація з призначення уповноваженого із захисту державної мови.

“Півтора року тому я був переможцем одного конкурсу, але сталося так, що різні Кабміни мали різну позицію”, – зауважив Тарас Кремінь.

Уповноважений повідомив, що недостатньо було зроблено для того, щоб у кожній сфері люди почали обслуговувати клієнтів державною мовою.

“Я не нарікав би на сферу обслуговування, як раз тільки через те, що, можливо, недостатньо роботи було проведено для того, щоб кожна продавчиня, кожен перукар, кожен лікар насправді міг послуговуватися цим. Я думаю, що процес лагідної, культурної, світоглядної українізації – це не питання 16 січня. Це питання нашої перспективи, яку ми повинні впроваджувати щоденно. Але для цього повинні бути інформаційна політика, державна мовна стратегія, розумне бачення”, – розповів Кремінь.

Уповноважений із захисту державної мови зазначив, що у нього в штаті трохи більше ніж 30 осіб на всю країну.

“Те, що ми робимо сьогодні, спілкуючись з людьми і з усіма органами державної влади, зустрічаючись з медіа, впроваджуючи заходи державного контролю, ми все одно повинні залишатися такими, хто дбає про національні інтереси, і їх треба захищати”, – підсумував Тарас Кремінь.

В ситуації, коли влада саботує захист української мови, справжнім громадянам України треба брати відповідальність в свої руки. Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня 2019 року і тепер лише потрібно виконувати.

Мовний омбудсмен зазначив, що підтримка громадян України додасть їм сил у виконання своїх обов’язків.

ЯК ДІЯТИ У РАЗІ ВІДМОВИ В ОБСЛУГОВУВАННІ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ – ІНСТРУКЦІЯ

Українська мова потребує захисту в Україні.

Чи вбивали колись людей в Україні за російську мову? Чи польску? Чи англійську? Як би потужно не працювала уся пропагандистська машина кремля зі своїми агентами в Україні переконуючи про утиски російськомовних, але страшна реальність в тому, що обірвалось життя молодої людини за його відповіді українською мовою.

ВБИЛИ ЗА УКРАЇНСЬКУ МОВУ: 18-РІЧНОГО ЮРІЯ ЗАКАТУВАЛИ ЗА ВІДМОВУ ГОВОРИТИ РОСІЙСЬКОЮ

В УКРАЇНІ ВБИЛИ УКРАЇНЦЯ ЗА УКРАЇНСЬКУ МОВУ

В УКРАЇНІ ПРОДОВЖУЮТЬ ВБИВАТИ ЗА УКРАЇНСЬКУ МОВУ: БАЛУХ ПРИЙШОВ ДО ТЯМИ, ЙОМУ ВИДАЛИЛИ ЧАСТИНУ ЧЕРЕПА

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *