Наша команда забезпечила, щоб знімалися «Кіборги», а не «Свати», – Петро Порошенко


“Європейська Солідарність” – перша політична команда, яка забезпечила системний захист та розвиток української мови. До цього протягом 27 років влада в Україні захищала різні мови, але політичної волі для захисту української їм бракувало. Саме завдяки квотам на радіо і телебаченні, а також ухваленому Закону про державну мову українська вперше за часи незалежності одержала можливість розвиватись.

Про це заявив лідер “Європейської Солідарності”, п’ятий президент України Петро Порошенко, виступаючи перед громадою у Немирові на Вінниччині.

“Наша команда прийняла Закон про мову, встановила квоти на радіо, встановила квоти про книговидавництво, забезпечила, щоб в Україні знімалися не “Свати”, а “Кіборги“.

27 років відсутня була політична воля, щоб прийняти закон про захист нашої державної мови. Всі мови ми захищали: російську, англійську, болгарську, румунську, гагаузьку, єврейську – будь-яку. До української мови тільки руки не доходили. Включиш радіо в 13-14 роках – почуєш там тільки російські пісні. Ми запровадили квоти на українську мову: на телебаченні, на радіо”, – нагадав Петро Порошенко.

Він наголосив, що завдяки цьому за останні п’ять років вітчизняні митці створили велику кількість якісних творів – фільмів, пісень, книг, які стали духовним оберегом українського народу.

“Великий українець Іван Малкович – поет, письменник, видавець – каже, що бачить, як змінилося книговидавництво, бо українці почали купувати свої книжки. Так ми захистили душу народу через мову”, – підкреслив Петро Порошенко.

Президент України Петро Порошенко у Facebook повідомив, що збільшення фінансування кінематографу дозволить випускати понад 120 українських фільмів щороку.

“Збільшивши державне фінансування кінематографу ми заклали основи для того, щоб робити за рік понад 120 фільмів. Впевнений, на український кінематограф чекає яскраве майбутнє!”, – наголосив він.

Петро Прошенко також повідомив, що права на показ першого українського фільму-фентезі “Сторожова Застава” вже придбали 27 країн світу.


Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *