Вісім переможних змін в телерадіопросторі України за 2018 рік


Впродовж 2018 року в Україні відбувались важливі зміни в телерадіопросторі. Вісім найважливіших виділив і оприлюднив на своїй сторінці у мережі Фейсбук член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський .

1. Домінування українського та європейського телевізійного продукту
Завдяки “європейським” квотам, у 2018 році український телевізійний контент в ефірі загальнонаціональних телеканалів складає 79%, контент країн ЄС, США і Канади – 14%. Російський впав до історичного мінімуму – 7%.

2. Домінування української мови на радіо і телебаченні
Частка української мови, згідно вимог законодавства, в ефірі загальнонаціональних телеканалів становить в середньому 92%, в ефірі загальнонаціональних радіостанцій – 86%.

3. Шалений розвиток української музики через впровадження мовних квот на радіо
За підсумками двох років дії квот, більше половини пісень в ефірі українських радіостанцій звучать саме українською мовою.
Щоб забезпечити виконання закону про мовні квоти, Національній раді довелось оштрафувати 21 радіостанцію на суму більше 1,7 млн грн. В більшості випадків ми штрафували саме за невиконання квоти пісень українською.

4. Потужний розвиток місцевого радіомовлення
Головний результат Національної ради за 3 роки розвитку проекту «Мовлення громад» – це +74 місцеві ефірні FM-радіостанції по всій Україні.

5. Плановий розвиток мереж Суспільного мовлення
Упродовж трьох останніх років «UA: Українське радіо», «UA: Радіо Промінь» та «UA: Радіо Культура» є головними бенефіціарами конкурсів Національної ради.
Суспільне отримує найбільшу кількість FM-частот ніж будь-які інші категорії мовників.

6. Створення і розвиток мережі військової радіостанції «Армія FM»
Вперше в історії Україні створено військову радіостанцію, яка почала мовити вздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, і цього року отримала право мовити на межі з Кримом.

7. Потужний розвиток українського телерадіомовлення на територіях з особливим режимом мовлення (Донецька і Луганська області, південь Херсонської області) – в рамках роботи профільної Комісії при Міністерстві інформаційної політики
У 2018 році була побудована вже четверта телевежа – у 20 кілометрах від Донецька – в Гірнику.
Наразі на об’єкті, висота якого становить 190 метрів, поступово встановлюється обладнання для організації мовлення українських радіостанцій, цифрових і аналогових телеканалів.
Шість радіостанцій вже мовлять з Гірника в напрямку Донецька.

8. Запуск цифрового радіо DAB+ у Києві
У 2018 році Україна приєдналася до країн ЄС, які розвивають цифрове радіомовлення.
Завдяки Національній раді, УДЦР і Концерну КРРТ в Києві вже можна слухати 14 радіостанцій із найрізноманітнішим контентом у цифровому форматі DAB+.

https://www.facebook.com/kostynskyi/videos/2192846517669678/

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *