Повний успіх унікального експерименту: В херсонській аграрці вперше в Україні виростили перлини


Повним успіхом увінчався унікальний експеримент з вирощування перлів вченими Херсонського державного аграрного університету.

Для цього тут використовували не молюсків з віддалених морів і океанів, а два види мешканців нашого Дніпро-Бузького лиману – перловиць і беззубок, повідомляє АгроЮг.

В їх мантії з усіма пересторогами заклали по десять-двадцять мікроскопічних скляних кульок. А потім три десятка молюсків повантажили в біофільтр установки із замкнутим циклом водопостачання, де вже містилися різні водні мешканці.

І ось чотири-п’ять місяців потому стулки раковин відкрили, а там були справжнісінькі перли – близько двохсот штук.

Перлинки були всього півтора-два міліметри в діаметрі, але дуже красиві – білі або бузково-фіолетові. Частина їх поповнить експозицію вузівського музею, а решту вивчатимуть – зроблять середовища, проаналізують якість і швидкість наростання шарів перламутру. Результатом першого етапу експерименту в вузі задоволені.

“Отримані нами дані просто безцінні – адже до того в Україні вирощуванням перлів ніхто не займався”, – коментує подію керівник лабораторії проблем аквакультури ХДАУ, кандидат ветеринарний наук Віталій Олефіренко.

Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував унікальний проект із вирощування перлів.

Цікаво, що раніше вчені з Херсона вразили всю Україну, налагодивши промислове виробництво австралійських раків та довівши рентабельність нового виду бізнесу в Україні. З’ясувалося, що інвестиції окуповуються протягом двох років, а далі підприємець буде отримувати чистий прибуток. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *