На озброєння ЗСУ прийняли нову РЛС «Фенікс-1», яка стане очима ЗРК «Бук-М1»


На озброєння Збройних сил України прийнято станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1».

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністерство оборони України.

На замовлення Міноборони Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра» розробило трикоординатну радіолокаційну станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1».

Нагадаємо, НВК “Іскра” (Запоріжжя) був одним із семи заводів, відроджених з небуття за 2014 – 2019 роки.

СІМ ПРОМИСЛОВИХ ЗАВОДІВ УКРАЇНИ, ЩО ВІДРОДИЛИСЬ З НЕБУТТЯ

Впродовж довгих років підприємство було збитковим. Починаючи з 2014 року завод працює з прибутком, проводиться модернізація обладнання. Продукцію відправляють, як на експорт, так і до Збройних Сил України.

А у 2018 році ЗАВОД “ІСКРА” СТАВ ЛІДЕРОМ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО КЛАСТЕРУ “УКРОБОРОНПРОМУ” ТА ВИЙШОВ НА ТЕМПИ СЕРІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА РЛС

Розробку здійснено в рамках модернізації радіолокаційної станції 79К6 для її застосування у складі зенітного ракетного комплексу «Бук-М1».

Після низки успішних випробувань «Фенікс-1» було прийнято на озброєння Збройних Сил України.

«Фенікс-1» має стати очима дивізіонів протиповітряної оборони України, у яких на озброєнні стоять комплекси «Бук-М1» та підрозділів радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗСУ.

Розробка дозволяє автоматизовано виявляти та розпізнавати державну належність, класи та типи повітряних об’єктів, а також пеленгувати джерела активних шумових перешкод.

Завдяки з’єднанню в єдину розвідувально-ударну систему має зрости ефективність засобів ППО виявляти й уражати повітряні цілі.

Отримана інформація з трикоординатної радіолокаційної станції виявлення 80К6КС1 передається на пункт бойового управління та автоматизовані пункти управління радіотехнічних підрозділів.

Це дозволить застосовувати підрозділи зенітних ракетних комплексів «Бук-М1» ефективніше.

Ця РЛС є продовженням лінійки радарів типу 79К6 і 80К6.

Унікальність 80К6КС1 полягає у побудові передавального пристрою на сучасних твердотільних модулях, використанні технологій цифрових антенних решіток, реалізації на новітній елементній базі спеціальних обчислювачів радіолокаційних сигналів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *