“Казак”&”Надежда”: окупаційна влада Криму не дотримується умов карантину для суден, що прийшли з Туреччини


12.04.2020 на щоденній нараді щодо попередження поширення інфекції в окупованому Криму Наталія Пеньковська (в Чистилищі), керівник “Роспотребнадзор” окупаційної влади Криму, заявила, що в Феодосію і Керч прибули 2 судна з Туреччини, моряки яких пройшли санітарно-карантинний контроль та відповідно до протоколів вони ізольовані на судні. Моряки начебто будуть проводити всі роботи на суднах, не сходячи на берег, а потім відбудуть в пункти призначення. Миттєво ця недостовірна заява розійшлась в кримських та російських ЗМІ. Цікаво, кого таким чином хотіли ввести в оману? Насправді умов карантину дотримано не було.

Судно “Казак” (IMO: 9202467, MMSI: 273442130, Call Sign: UBXQ, Flag: Russia [RU]) завантажилось ільменітом в Амбарли 6-8 квітня 2020. Судно прийшло в Керченську протоку і вранці 11.04.2020 зайшло в закритий керченський порт, на ділянку Камиш-Бурун. Після розвантаження сировини для санкційного Кримського Титану “Казак” вийшов з закритого керченського порту ввечері 12 квітня, показавши порт призначення Темрюк.

За графіком осадки ми бачимо, що судно прийшло в Керч завантаженим.

12 квітня “Казак” вийшов з Керчі і направився в Азовське море, в AIS судно вже показує іншу осадку.

Судно знаходилось в Керчі півтори доби, за цей час було проведено вантажні операції, при яких неможливо повністю уникати контактів з працівниками порту, хоча б тому що треба оформлювати документи на вантаж. Як це робив екіпаж Казака? На жаль, цей феномен дама з РоспотребПозор навряд захоче пояснити. Ми бачимо окозамилювання для простих кримчан, які не можуть працювати й заробляти кошти для своїх сімей, і яких вже планують відловлювати казаками на вулицях, зате для іншого “Казака” задля фірташевського Титану окупаційна влада відкрила зелену вулицю, їх карантин не стосується.

Це не перший ільменітовий рейс судна “Казак”, нами зафіксовано ще одну доставку сировини для Кримського Титану в його виконанні. 19-20 березня 2020 “Казак” завантажився в Амбарли, ільменіт було доставлено в Керч (Камиш-Бурун), після розвантаження судно прийшло на якірну стоянку порту Кавказ ввечері 28.03.2020.

Інше судно, про яке говорили на нараді окупантів, зайшло в закритий порт Феодосія. Це добре відома нам “Надежда” (IMO: 8611221, MMSI: 273456690, Call Sign: UBXS8, Flag: Russia [RU]), її незаконні суднозаходження в закриті кримські порти ми фіксували на зернових та ільменітових рейсах.

“Надежда” вимкнула AIS біля Феодосії 11.04.2020.

12 квітня ми зафіксували порушницю “Надежда” біля причалу феодосійського порту. Незважаючи на гучні заяви аксьоновської чиновниці, судно відразу ж відкрило трюми й почало завантажування.

Перед появою в окупованій Феодосії Надежда доставила з Темрюка вантаж в чорноморський турецький порт Карасу 31 березня, а потім кілька днів з 4 квітня провела на якірній стоянці порту Ереглі, звідки вона і прийшла за вантажом в закритий кримський порт.

Для ідентифікації судна “Надежда” використано фото з порталу МарінТрафік.

Отже, як ми бачимо, судна в закритих кримських портах проводять інтенсивні вантажні роботи, не дотримуючись режиму карантину, а чиновники окупаційної влади займаються окозамилюванням і не соромляться брехати на публіку, що миттєво розповсюджується кримськими і центральними російськими ЗМІ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *