НАДЕЖДА: поєднання ільменітових і зернових рейсів


Для підвищення рентабельності порушники поєднують доставку ільменіту в окупований Крим з зерновими пеервезеннями. В статті описано 1 легальний рейс судна “НАДЕЖДА” Єйськ-Карасу і 2 нелагальних: ільменіт Амбарли-Керч і зерно Керч-Кавказ.

Після доставки ільменіту в закритий порт Керч в окупованому Криму 29.01.2020 і ремонту до 19.02.2020 судно “НАДЕЖДА” (IMO: 8611221, MMSI: 273456690, Call Sign: UBXS8, Flag: Russia [RU]) направилось на завантаження в російський порт Єйськ в Азовському морі, що було зафіксовано в розслідуванні журналістів SeaKrime.

Завантажене в Єйську зерно було доставлено порушницею “НАДЕЖДА” в турецький чорноморський порт Карасу.

Після розвантаження в Карасу “НАДЕЖДА” прямує в Амбарли за наступною партією сировини для санкційного підприємства “Кримський Титан”, яке незаконно працює в окупованому Криму.

Завантаження в турецькому порту Амбарли почалось ввечері 09.03.2020, а наступного дня, 10 березня, судно “НАДЕЖДА”, завантажене партією ільменіту, вийшло з Амбарли і направилось до входу в Босфор.

12.03.2020 “НАДЕЖДА” пройшла Босфор і направилась до узбережжя Криму, окупованого російськими загарбниками.

15.03.2020 капітан порушниці “НАДЕЖДА” вимкнув AIS з метою приховування незаконного перетину Державного кордону України і направив судно на ділянку Камиш-Бурун закритого порту Керч.

“НАДЕЖДА” перебувала поза зв’язком в AIS до вечора 19.03.2020.

Ввечері 19.03.2020 капітан увімкнув судновий транспондер, судно “НАДЕЖДА” йшла Керченською протокой в напрямі від мосту, статус судна – завантажене. За той час, поки судно було поза зв’язком, воно встигло не тільки розвантажити ільменіт в порту Камиш-Бурун, але й взяти інший вантаж – зерно.

Судно було поза зв’язком з 15 по 19 березня.

“НАДЕЖДА” прийшла на перевалку в Керченській протоці.

“НАДЕЖДА” підійшла до судна з вимкненим транспондером і почала перевантажувати зерно.

Отже, аналіз цього рейсу порушниці “НАДЕЖДА” дозволяє зробити такі висновки:

судновласники, які займаються незаконними поставками ільменітової руди в окупований Крим, шукають схеми, які зроблять ці рейси більш рентабельними. Ми спостерігаємо поєднання ільменітових доставок з перевезеннями зерна в турецькі порти і на перевалку порту Кавказ;

судно “НАДЕЖДА” приховувало не тільки розвантаження ільменіту в порту Камиш-Бурун, але й завантаження зерном, з чого можна зробити висновок, що воно також відбувалось з порушенням;

судно було поза зв’язком 4 доби, за цей час воно не змогло б завантажитися навіть в найближчих російських портах (Темрюк, Новоросійськ), отже “НАДЕЖДА” завантажувала зерно в Керчі;

зерновий термінал в рибному порту Керчі наразі не працює, йде процес звільнення працівників і закриття частини кримських портових ділянок, отже ми виключаємо завантаження в рибпорту;

Камиш-Бурун спеціалізується на будматеріалах, ільменіті й т.п. вантажах, малоймовірно, що там організовано вантажні операції з зерном;

підсумок – найбільш імовірно, що після розвантаження ільменіту в Камиш-Буруні судно “НАДЕЖДА” перейшло на іншу ділянку порту Керч, в Керченський морський торговий порт, де завантажилось зерном.

Будемо перевіряти наші висновки в подальших дослідженнях.

Статтю буде оновлено після того як судно “НАДЕЖДА” продовжить рух і покаже наступний порт призначення.

UPD 21.03.2020

“НАДЕЖДА” після вивантаження зерна покинула перевадку в Керченській протоці і направилась на завантаження в порт Темрюк.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *