Банкрутство КрАЗу. Засилля МАЗу. Пошук альтернативи – чеські шасі Tatra


ЗСУ невдовзі можуть перейти на чеські шасі Tatra.

У зв’язку з банкрутством єдиного українського виробника військових шасі високої прохідності КрАЗ, в Міністерстві оборони України активно шукають альтернативу постачальнику шасі.

Як відомо, з початку року Кременчуцький автомобільний завод (ПрАТ “АвтоКрАЗ”) почав процедуру банкрутства, а його майно наразі виставлено на продаж, повідомляє Defense Express.

Власне з цим і пов’язане тотальне “засилля” на цьогорічних тендерах Міноборони України вантажівок з сусідньої Білорусі (МАЗ).

Білоруські шасі, зокрема МАЗ-6317 стали справжнім “хітом” держзакупівель Міноборони у цьому році

З огляду на скрутне становище вітчизняного виробника та певну ненадійність сусідів, яки є членами ОДКБ (тобто військовими союзниками нашого ворога – РФ) українські військові намагаються знайти іншого партнера, який би відповідав сучасним вимогам й одночасно не знаходився в зоні “ризику”.

Одним з таких варіантів, схоже може стати продукція компанії Tatra Trucks. Ця компанія відома як своєю роботою (вона є третім у світі виробником з найстарішою історією) так і більш-менш знайома на вітчизняному ринку.

Про активний пошук альтернативи на заміну цілої низки старих радянських шасі повідомив заступник міністра оборони України, Олександр Миронюк.

“Враховуючи те, що попри велику кількість замовлень для українського війська “Кременчуцький автомобільний завод” зараз знаходиться у процедурі банкрутства, ми маємо знайти альтернативу. У випадку проходження “Буревієм” всіх необхідних випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні”, – відзначив він.

РСЗВ “Буревій” у калібрі 220-мм на шасі Tatra T 815-7T3R41 8х8 1R

Нагадаємо, у середу, 18 листопада, відбулися випробування новітньої 220-мм реактивної системи залпового вогню “Буревій”, яка має замінити в ЗСУ застарілі радянські РСЗВ “Ураган” та базується на шасі Tatra Т815-7Т3RC1 8х8.

Варто додати, що шасі від цього виробника вже певний час розглядалися для встановлення нових українських систем “Вільха” та “Нептун”. Також вантажівки чеської компанії проходили випробування в ДПСУ.

Зокрема, ще у 2016 році багатоцільовий повнопривідний автомобіль Tatra T815-7L0R59 19 257 4×4 1R надійшов на дослідну експлуатацію в Державну прикордонну службу України, де проводили його польові випробування.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Банкрутство КрАЗу. Засилля МАЗу. Пошук альтернативи – чеські шасі Tatra

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *