Ільменітові схеми: другий поспіль рейс SOURIA з Румунії в окупований Крим


SOURIA завантажила в румунському порту Констанца 8600 тонн ільменіту і здійснила рейс в закритий порт Феодосія. Руду українського походження доставлено в окупований Крим для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан”.

07.11.2020 на завантаження ільменіту в порту Чорноморськ стало судно SALVINIA (IMO: 9419084). Ще перебуваючи в українському порту судно вказало як наступний порт призначення румунський порт Констанца.

SALVINIA прийшла в Чорноморськ в баласті з турецького порту Ізмір.

На фотографіях зафіксовано судно SALVINIA ввечері 9 листопада біля причалу в Чорноморську. Судно вже закінчило завантаження ільменітової сировини, призначеної для Кримського Титану, в нього закриті трюми, і воно готується покинути український порт.

Порт Констанца був задіяний в ільменітових схемах, коли доставлений в румунський порт з В’єтнаму ільменіт було завантажено на сирійське судно SOURIA (IMO: 9274331, MMSI: 468392000, Call Sign: YKRK, Flag: Syria [SY]), яке доставило його прямим рейсом в окуповану Феодосію, про що було повідомлено журналістами SeaKrime 15.08.2020:

Відразу як ми встановили, що SALVINIA з ільменітом збирається йти в Констанцу, то подивились, що робить SOURIA. А вона, як ми й очікували, йде в Констанцу.

Вже 09.11.2020 SOURIA увійшла в Босфор, після проходження якого судно зупинилось на якірній стоянці в Чорному морі і змінило порт призначення на Варну.

Вранці 10.11.2020 судно SALVINIA вийшло з порту Чорноморськ і направилось в Румунію.

11.11.2020 SALVINIA стала на розвантаження ільменіту саме до того причалу порту Констанца, де в серпні перевантажували ільменіт для доставки в окуповану Феодосію – про це в розслідуванні SeaKrime.

Вранці 11.11.2020 SOURIA ще знаходилась біля Босфору і вдавала, що збирається в Варну.

А ввечері SOURIA вже прямує в Румунію і вказує порт призначення Констанца.

На скріншоті з порталу МарінТрафік, зроблений 12.11.2020, ми бачимо як SALVINIA стоїть на розвантаженні в порту Констанца, а SOURIA чекає на якірній стоянці.

Вночі 13.11.2020 судно SALVINIA покинуло порт Констанца, а SOURIA відразу стала на його місце.

Завантаження SOURIA в румунському порту тривало до 15.11.2020.

Судно SOURIA прямує до узбережжя окупованого російським агресором Криму і 16 листопада неподалік від Феодосії вимикає AIS.

Опівдні 17.11.2020 судно SOURIA здійснило незаконне суднозаходження в закритий порт Феодосія, де його було ошвартовано до причалу для розвантаження ільменіту, доставленого з Румунії.

Для ідентифікації ми використали фото зі сторінки судна SOURIA на порталі МарінТрафік.

Судно, що зайшло в зазвичай порожній кримський порт, привертає увагу туристів. Ввечері того ж дня, 17 листопада, в мережі Інтернет нами було знайдено кілька фотографій судна SOURIA в феодосійському порту.

Ми бачимо на кормі ганчірку, яка закриває назву судна.

Це означає, що Ziad Kheder, капітан судна SOURIA, вчинив ці дії для того, щоб приховати свій злочин з порушення Державного кордону України, тобто він діяв свідомо, і його провина в кримінальному провадженні, яке здійснюють правоохоронні органи України, має бути кваліфікована як прямий умисел.

Капітан вже фігурував в розслідуваннях журналістів SeaKrime:

Поруч з SOURIA 17.11.2020 в Феодосійському порту стоїть на завантаженні зерном судно НАДЕЖДА (IMO: 8611221, MMSI: 273456690, Call Sign: UBXS8, Flag: Russia [RU]) – розслідування SeaKrime.

18.11.2020 судно SOURIA в порту Феодосія було зафіксовано на відео.

Ввечері 18.11.2020 близько 16ої годині в Феодосійському порту завершили розвантаження судна SOURIA, і воно покинуло закритий кримський порт о 17:45 за київським часом.

Отже, доведено, що продовжується ганебне постачання українського ільменіту в окупований Крим для потреб санкційного підприємства “Кримський Титан”. Матеріали щодо ільменітової схеми регулярно оприлюднюються журналістами проєкту SeaKrime, на сьогодняшній день вийшло 67 статей, які доступні на інформаційному порталі Центру Миротворець за посиланням.

Вважаємо, що державні органи України мають вчинити дії щодо припинення функціонування розкритої в даному розслідуванні ільменітової схеми – з доставкою ільменіту в окупований Крим з України з перевантаженням в порту країни ЄС (Румунія).

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *