Автономний комплекс для комфортного побуту: Порошенко привіз подарунок у 25-у бригаду


Петро Порошенко, який побував на східному фронті, привіз у 25-у повітряно-десантну бригаду особливий подарунок – мобільну лазню. Це повністю автономний комплекс, в якому бійці можуть випрати та висушити одяг, а також прийняти душ – для цього передбачено майже дві тонни води.

Джерело: Прямий.

Ймовірно, ці лазні подібні до лазне-пральних комплексів, які виготовлялись на Крюківському вагонобудівному заводі у місті Кременчук і були прийняті на озброєння кінці 2015 року. Нагадаємо, 21 липня 2019 року, тодішній міністр оборони Степан Полторак провів презентацію мобільних житлових модулів для розміщення особового складу в районі ООС. За п’ять років ЗСУ поповнились новими лазне-пральними комплексами у кількості в понад 40 одиниць.

Це були модульні житлові будинки з усіма необхідними умовами для комфортного проживання. В них передбачені кондиціонери, пічки, окремі мобільні пральні, туалети, душ. Усі вони виготовлялись на автомобільних шасі КрАЗ-63221 та з причепами-шасі КрАЗ-А181

«Це – унікальний комплекс побутового обслуговування на фронті, тут є пральні машини, сушилки, теплі приміщення, умивальник, унікальний котел, який працює на всіх видах палива. Баки, які наповнюються водою, забезпечують повну автономність, і душове відділення. Рота може прийняти душ на фронті», – говорить Порошенко.

«Наші інженери спроектували все так, щоб було, як вдома у рідної мами. Принаймні, дуже старалися, щоб так було. Усе це дозволяє зробити суворий армійський побут комфортним», – говорить Порошенко.

На фронт планують передати не менше десяти подібних комплексів. Як відомо, Фонд Порошенка подвоює суму, зібрану небайдужими українцями для допомоги ЗСУ. А першу мобільну лазню вирішили подарувати легендарній 25-й бригаді, яка відзначилась під час контрнаступу на Харківщині і звільняла Ізюм.

Хлопці показують, що знаходиться всередині лазні.

«Такий комплекс – незамінна річ. Ми знаходимося в таких місцях, де не завжди є можливість помитися, випрати речі. Тут можна дуже швидко це все отримати, помити людей, попрати, висушити речі. Стоїть система, стоїть титан – воно гріється. Буквально 5 кілограм дров і все. Закидається в топку. Он навіть є дрова, все це випробовувалося. Все працює», – розповідає військовий.

«2 машинки Indesit 8-ми кілограмові, тобто в неї можна згрузити купу речей, вона попрала, і в сушилку його закинули. Сушилочка, а знизу пральна машина – найкращий варіант на цей час», – вважають бійці.

Титан за 20 хвилин нагріває воду до 40 градусів, пояснює військовий: «тобто через 20 хвилин вже можна нормально помитися в гарячій воді. Дуже просторо. Там чотири помивочних місця. Все це працює на автоматиці – натискаєш клавішу, 20 секунд тече вода, тобто немає колосального розходу води».

«Варіант дуже-дуже гарний. Все працює на автоматиці, він незалежний, мобільний приїхав, залили паливо, завели генератор. На сам нуль, звісно, не підженеш, але люди підвозяться транспортом. Помилися – і одразу назад на позиції, тому що треба працювати», – кажуть у бригаді.

На 14 жовтня Петро Порошенко з волонтерами ГО «Справа Громад» підготували подарунки для ЗСУ. Великий вантаж привезли у бригади уздовж лінії фронту. Серед подарунків – 10 автівок DAF, пікапи, десятки дронів, генераторів, сотні буржуйок, а також рації, комплекти зимового одягу, спальні мішки і польова лазня. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *