“Алмазвтормет”: розграбування української власності в окупованому Криму


Закриті кримські порти працюють з великими збитками, останнім часом на металобрухт продається все, без чого в напівпорожніх портах можна обійтися. В портах активізувалися компанії, які розбирають старі судна, крани, обладнання на металобрухт. Звісно це здебільшого державна власність України, захоплена окупантами в 2014 році, тому необхідно встановлювати, що саме було знищено та хто має нести за це відповідальність.

Ми вже писали про одну таку компанію з Воронежу, яка орудує в Ялті й залучає до роботи бойовіків НЗФ з Донбасу.

Тепер подивимось що відбувається в Севастополі. Про плани розпродажу української власності для покриття збитків порту говорили ще на початку 2016 року (архів).

Оскільки розпродаж української власності є централізованою політикою окупантів, це відбувається в усіх кримських портах, зокрема в севастопольському, що закінчив рік з дуже невтішними результатами.

У вересні цього року окупаційний уряд Севастополя видав Севастопольському морському порту субсидію в розмірі 54 млн рублів на погашення заборгованості по податках і зарплат співробітників, оплату рахунків за світло й паливо, ремонт рухомого складу та ін. Ситуація на підприємстві в цілому відповідає статусу закритого порту, який перебуває під санкціями – виник реальний ризик банкрутства.

За даними департаменту економічного розвитку Севастополя, за підсумками 2018 року вантажопереробка Севморпорта склала всього 176,2 тис. тонн. За підсумками цього року “картина” буде ще краща – за перше півріччя 2019 року порт обробив всього 23,4 тис. тонн вантажів.

До 2014 року в порту перевалювали 5-6 млн тонн вантажів.

https://enigma.ua/articles/v-sevastopolskomu-portu-pidveli-pidsumki-roku

Алмазвтормет”

З новини на сайті окупаційної транспортної прокуратури ми дізналися, що в морському порту Севастополь ТОВ «Алмазвтормет» здійснює різання і подальшу утилізацію частин судна, тобто діяльність по заготівлі, зберігання, переробки і реалізації брухту чорних і кольорових металів.

Компанія “Алмазвтормет” (ИНН 9201520430) була зареєстрована по російському законодавству в квітні 2017.

Юридический адрес: 299011, город Севастополь, улица Луначарского, дом 9, помещение 6.

Генеральный директор Масалов Андрей Владимирович.

Судна

Ми вирішили розібратися яку саме власність розбирають на металобрухт ці порушники. Спочатку знайшли підтвердження інформації, з’ясували, що “Алмазвтормет” виставляє на продаж суднове обладнання та запчастини, тобто займається знищенням суден.

Встановили, що в листопаді 2017 “Алмазвтормет” перемогла в тендері, викупивши лот з кількох суден, серед них відомі севастопольські пароми “Металіст” і “Паром-2”.

Судна були куплені на аукціоні за 2 381 940, 92 російських рублів, тобто за початкову вартість.

Паром “Металіст” (IMO: 6856803) є власністю Севастопольського порту, тобто державною власністю України.

Паром-2” (IMO: 6858514) також є українською державною власністю.

На форумі в грудні 2017 севастопольці кажуть, що паром вже розпиляно, а в базах судноплавства інформації такої нема. Дійсно, а як можна подати інформацію в європейську базу Еквазіс про паром, який тебе не належить?

На фото 2018 року дебаркадер “ДД-1”, прямо написано – Регістр України.

Катер “Лазурний” також знаходився в Інкермані, поруч з паромами, власність державного українського підприємства СМТП.

Як зазначено в документах до незаконного аукціону (архів), судна тривалий час не експлуатувалися, знаходились у відстої, їх було знято з Регістру України. А хіба це привід продавати те, що тобі не належить?

Про цю операцію зі знищення української власності, тут також інші об’єкти названо – заява (архів).

Вагони

“Алмазвтормет” також займалась переробкою на металобрухт залізничних вагонів, при цьому з порушенням норм країни-агресора, ця історія також відображена в судових документах. Крім того, відбувалися судові розгляди спорів внутрі компанії, що допомагає встановлювати коло осіб і певні факти (док1, док2, док3, док4).

Особи, які брали участь у розграбуванні державної власності України

Генеральный директор компанії “Алмазвтормет” Масалов Андрей Владимирович (ФБ, Інстаграм)

Азамат Байбулов (ФБ, вК, Інстаграм) приїхав в Севастополь з Саратова, займався розборкою на металобрухт суден та інших об’єктів.

Булат Гельманов (ОК, вК), 31.05.1991 р.н., також приїхав в Крим з Саратова, працює в компанії “Алмазвтормет”.

Дамир Пишпанов (вК, Інстаграм), 03.08.1988 р.н. також з Саратова. В його інстаграмі ми знайшли відео з палаючими вагонами, які підпалюють перед розборкою на металобрухт. Ймовірно, це ті самі вагони, про які вказано в рішенні суду.

Протокол про продаж суден (див. вище) підписано працівниками порту:

Состав комиссии утвержден приказом ГУПГС «(МП» №256 от 21.09.2017. На заседании комиссии (Комиссия), о признании претендентов участниками на участие присутствовали: Председатель комиссии: Богославский А.Г.; Член комиссии: Бибикова Л.С.; Член комиссии: Невмержицкий А.В.; Член комиссии: Аникеева И.А.; Член комиссии: Соболева Е.В.; Член комиссии: Михайлик В.В.; Член комиссии: Фирюлина О.Е.

Богославський Аркадий Геннадьевич (в Чистилищі, ФБ, вК) – заступник гендиректора порту 2017-2019, російський окупант.

Бибикова Людмила Сергеевна, головний бухгалтер (фінансовий директор) Севастопольського морського порту.

Невмержицкий Антон Валентинович, помічник гендиректора порту з питань закупівль, тел. +7(978)101-65-26, e-mail: [email protected] (посилання1, посилання2, посилання3).

Аникеева Ирина Анатольевна, керівник юридичного відділу севастопольського порту, працювала в порту задовго до окупації, продовжує роботу і зараз (1, 2, 3, 4, 5, 6).

Соболева Елена Васильевна, керівник Договірного відділу, e-mail: [email protected], тел: +7(978)736-33-81 (1, 2).

Михайлик Виктория Владимировна, керівник відділу з земельних та майнових відносин, тел +7(978)798-46-45 (1).

Фирюлина Ольга Ефимовна, e-mail: [email protected], тел. +7 918 289 22 28 (1, 2).

Отже, ми зафіксували факти знищення української державної власності в Севастопольському порту та встановили коло осіб, які причетні до цього злочину.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *