Запатентовано радіолокаційну головку самонаведення для ракети Р-360 “Нептун”


Запатентовано радіолокаційну головку самонаведення “APГC-5R” та синтезатор частот радіолокаційної головки самонаведення “APГC-5R”.

Про це повідомляє Defense Express.

В описі в базі патентів України повідомляється, що заявка на обидва патенти була подана 20 лютого 2020 року. Дата набуття чинності прав на моделі – 25 червня цього року (17 червня 2020 року пройшов фінальний етап держвипробувань наземної версії комплексу РК-360МЦ “Нептун”).

  • Нагадаємо, восени минулого року вперше була публічно продемонстрована Головка самонаведення протикорабельної ракети Р-360, комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

ТАЄМНИЦЮ ПРИВІДКРИТО: ВПЕРШЕ ПРОДЕМОНСТРОВАНА ГОЛОВКА САМОНАВЕДЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КРИЛАТОЇ РАКЕТИ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

Власником обох патентів визначений Станіслав Борисович Зав’ялов, який є власником та директором приватної компанії ТОВ “Радіонікс”, що входить до складу ГС “Ліга оборонних підприємств України”. Також він вказаний й серед розробників обох виробів.

Крім нього, серед винахідників вказані: Всеволод Танигін (радіолокаційна головка самонаведення “APГC-5R”), Сергій Чигрин та Максим Філь (синтезатор частот радіолокаційної головки самонаведення “APГC-5R”).

В описі до патенту сказано, що корисна модель РГС “APГC-5R” належить до систем управління керованою ракетою, що призначаються для виявлення і супроводження рухомих цілей та для формування і видачі сигналів управління на систему управління ракети щодо наведення останньої на ціль, зокрема до активних радіолокаційних головок самонаведення керованої ракети, наприклад протикорабельної ракети Р-360, а саме до радіолокаційної головки самонаведення “APГC-5R”.

Своєю чергою, синтезатор частот радіолокаційної головки самонаведення “APГC-5R”, належить до радіотехніки, зокрема стосується синтезаторів частот для формування зондуючих сигналів передавального тракту, гетеродинних сигналів для приймального тракту, а також опорних сигналів, що використовуються як тактові для інших систем радіолокаційних головок самонаведення, а саме до синтезатора частот радіолокаційної головки самонаведення “APГC-5R”.

Нагадаємо, 17 червня цього року на Державному полігоні Збройних Сил “Алібей” відбувся фінальний етап Державних випробувань берегової версії наземного протикорабельного комплексу РК-360МЦ “Нептун” з бойовими пусками двох крилатих ракет Р-360, оснащених бойовими частинами та ураженням надводних цілей.

Наразі проходить підготовка відповідного комплекту документів з випробувань щодо прийняття комплексу на озброєння ЗСУ, після чого буде прийматися рішення про закупівлю першого (з трьох попередньо запланованих) дивізійного комплекту з часом постачання у 2021 році.

  • Як повідомлялось раніше, особливостями чергового етапу випробувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун» стало те, що бойові пуски ракет здійснювали по двох морських цілях практично водночас — з пускової установки залпом вийшли дві ракети з інтервалом дві секунди одна після одної.

З ПУСКОВОЇ УСТАНОВКИ ЗАЛПОМ ВИЙШЛИ ДВІ РАКЕТИ «НЕПТУН» І ВРАЗИЛИ ОДРАЗУ ДВІ МОРСЬКІ ЦІЛІ

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *