Таємницю привідкрито: Вперше продемонстрована головка самонаведення української крилатої ракети «Нептун» (відео)


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Головка самонаведення протикорабельної ракети Р-360, комплексу РК-360МЦ “Нептун”, вперше була публічно продемонстрована ексклюзивно для кореспондентів Defense Express.

Головка самонаведення, яка відповідає за точність влучення у ціль, є одним з найскладніших елементів крилатої ракети, тому її характеристики тримаються у таємниці.

Проте відомо, що крилата ракета “Нептун” оснащується новою комбінованою активною радіолокаційною дводіапазонною головкою самонаведення, яка створена в компанії “Радіонікс”. Ця новітня головка має має надвисокі кути огляду, здатна побачити та захопити ціль на відстані у 50 км, а також стійка до радіолокаційних завад противника.

Сам принцип наведення крилатої ракети на ціль складається з двох етапів, на першому, одразу після пострілу, Р-360 летить під управлінням інерціальної системи, яка коригується з даними від супутникової навігації. Фактично ця система є автопілотом, який виводить ракету у район цілі. При цьому політ проходить на малій висоті для того, щоб ракета була непомітною для радарів противника.

А вже за декілька десятків кілометрів до цілі, ракета робить “горку”, піднімаючись до декількох сотень метрів і вмикає активну головку самонаведення. Саме вона здійснює виявлення та розпізнання цілі, що дає можливість “мізкам” ракети їх класифікувати, обрати необхідну мішень та вирахувати оптимальну траєкторію для її знищення. Після цього ракета знову знижується, продовжуючи політ на надмалій висоті, у лічених метрах від води.

Як тільки ціль з’являється на горизонті, ракета її захоплює активною головкою самонаведення. Саме тут і приходить у нагоду надвисока оглядовість головки, яка має максимальні кути відхилення у ±60°, тобто якщо ціль почала активно маневрувати, Р-360 все одно її побачить та полетить до неї. Для порівняння, у американській головці самонаведення AN/DSQ-28, яка використовується у протикорабельній ракеті Harpoon, максимальний кут відхилення становить ±45°.

Також нагадаємо інші характеристики ракети та комплексу “Нептун”. Ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль – від 3 до 10 м. Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек. Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

Саме ці характеристики, а також висока завадозахищеність, робить її ефективною протикорабельною зброєю. Як повідомляло Міноборони, до кінця 2019 року державні випробування комплексу РК-360МЦ мають завершитись.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.